Parkovacia kamera alebo parkovacie senzory ?

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Len si nanho frflajte, a az najdete pred obchodakom v narazniku dieru od tazneho, tak si zaspominajte ake fajn by bolo mat v kazdom aute cuvaciu kameru a este lepsie, keby ju kazdy pouzival. Mimochodom ako uz bolo spominane, take spatne zrkadlo zaroven s dispejom v dnesnej dobe je za "smiesnu" sumu, obzvlast, ked pomyslim na lakovanie dakeho naraznika...
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Všetko mimo tému, ale nedá mi. A čo tak sprísniť skúšky? Hlavne praktické? A čo tak vyselektovať neschopných?

Za to by sme boli najvďačnejší.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A čo tak čas na spravenie VP predlžiť na 3 - 4 roky tak ako je stredná škola alebo učňovka??? A zvýšiť cenu tak 20 - 50 násobne aby si ho ludia aj viac vážili .
Za alkohol brať navždy , za vysokú rýchlosť rovnako .????
Aké prázdne a volné by boli naše cesty. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Takéto niečo a je to vyriešené. Len to by sme nemohli žiť na Slovensku, kde by to neprežilo ani jeden deň a majiteľ by toto zrkadielko našiel hneď rozbité.

[img]http://www.scooter-assassins.com/pics/d ... ardoor.jpg[/img]

http://forum.autobazar.eu/klasicke-vonk ... 64918.html

Cúvacie senzory, ani parkovacia kamera nemusí automaticky pomôcť, ak za volantom sedí blbec. Na vlastné oči som videl, ako vodič jedného veľmi luxusného SUV nacúval do zaparkovaného auta za sebou, keď cúval. Senzory možno aj pípali, ale boli tam nadarmo, keď vodič cúval 5x vyššou rýchlosťou, aká je normálna.

Súhlasím s tým, že ak niekto nemá veľký prehľad, tak radšej nech má parkovacie senzory, ako by nemal mať nič a poškodil iného majetok. Treba sa však aj zamyslieť, čo nám vychádza z autoškôl, každý blbec dostane vodičák.

Taká perlička - môj otec pomohol so stavbou RD majiteľovi autoškoly, nikdy za volantom nesedel a vodičák dostal :-) Písal sa rok približne 1938.
Nikdy nespôsobil haváriu, ale učiť jazdiť ho musela matka.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ja jazdim od 18 ale cuvat medzi auta pozdlzne neviem.v autoskole to bolo jednoduche no realita je ina menej miesta na manevrovanie hlavne v zahranici.neznasam to.preto mam senzory aj v predu.a akosi sa mi lepsie dari.je to dobra vec nasekal som sa (hoci aj na 20 x plne rejdy + upravene riadenie na vacsie rejdy kolies)aj tam kde bez nich by som to vzdal.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Seven,chce to cvik,ja keď cúvam supravu ťahač +náves to lámem na dva krát myslim tým cúvanie pozdĺžne do radu medzi dve zaparkované súpravy.
Je to proste nutnosť hlavne Benelux,Nemecko,prístav Swinoujscie tam bez tohoto úkonu nemáš šancu zaparkovať.
Bohužiaľ ešte do kamionov tieto srandičky nedávajú tak len a len odhad. Neboj sa koľko krát spomeniem celú nebeskú kanceláriu,hlavne v noci a ak za mnou na ceste zastane,, kolega amatér v osobaku a má zapnuté svetlá a tak cca meter za chvostom návesu.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak senzory mi ulahcili parkovanie.ma to display so vzdialenostou a pipia to.ale aj tak hlavu otacam dolava doprava je to predsa len pristroj ktory moze zlyhat.a raz aj zlyhal no vlastne moja chyba.bol som u znameho pri liberci otacal som sa na tenkej ulicke.pred domom som videl ze je tam trava senzory pipali ako vzdy no aj tak som cuval a zrazu rana.v tej trave bol zamaskovany pen od stromu.cely vyfuk som na aute zatlacil dopredu.komplet vsetko slo nove okrem katalyzatorov.vsetko som pokrivil.aj tu vanu na rezervu a polamane uchyty naraznika.na to nezabudem.zadny tlmic sa az oprel o zadne koleso.vybral som lano oviazal o stlp poulicneho osvetlenia a natiahol ho aby som dosiel dom.potom mi znamy vravi ten moj podareny sused to ma naschval.ale ono je to autom ma to dlhy kufor a dlhu kapotu + zadny nahon a to je katastrofa.doma jazdim ibizou a tam problem neni kde je sklo je aj zadok auta na tom nemam problem no limuzina to nejde.
bigt
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 16.01.2006 08:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bigt »

tak to je užasne ako tú poniektorí "páni vodiči" kritizujú druhých len pre to, že si chce byť istý či niekoho neprejde. ja chodím do jednej ulice kde sa na konci auto dlhšie ako 6m neotočí a musíš cúvať. ak máš výhlad len cez vonkajšie zrkadlá tak sa modlíš aby ti tam neskočila nejaká ovca. tá ulica je dosť frekventovaná čo sa peších týka a pokial "nemáš závozníka" tak sa modlíš aby ti niekto neskočil pod kolesá!!

ak niekto chce kameru/senzory tak nech si ju chce. určite to stojí za ten výhlad do zadu ak nastane podobná situácia ako som spomenul vyššie. radšej dám 300€ za kameru ako potom riešiť zrazenú ovcu, ktorá nevie otočiť hlavou a pozrieť sa či ide auto!
kým mám vyhlad do zadu cez vnutorný speťák nepotrebujem ani kameru ani senzory ale akonáhle máš plné dvere vzadu je to iné!!

ak chcete brať vodičáky za kamery tak ich berme hned v predajni kde sa montujú nielen cúvacie kamery ale rovno 360°systém. LÚZA ufrflaná ukomplexovaná!!!

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných