Test Autobazarov: 1/2 aut ma stocene KM, serviskam neverte

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

AAA podvodné inzeráty

Príspevok od používateľa hjundai »

Rád by som upozornil že firma AAA má inzeráty ktoré sú len volavkou na možných kupujúcich. Auto ktoré inzerujú ako dobrý stav, málo km, dobrá cena reálne neexistuje, sľúbia že auto k danému dátumu a času dovezú na pobočku čo sa ale nestane. Pricestujete na pobočku a tam vám povedia že toto auto z inzerátu nemajú ale majú iné.Šľubotechna je česky hovoriaci pán.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

V jednom inzeráte je napísané toto:
vozidlo ma 2xelektrony na tachometre ma stav cca240000km realny stav je cca 450000km.
Pánovi, čo toto napísal, patrí :300f:

(Je to Mercedes E r.v. 2004)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: ccc podvodné inzeráty

Príspevok od používateľa ivko1 »

hjundai napísal:Rád by som upozornil že firma ccc má inzeráty ktoré sú len volavkou na možných kupujúcich. Auto ktoré inzerujú ako dobrý stav, málo km, dobrá cena reálne neexistuje, sľúbia že auto k danému dátumu a času dovezú na pobočku čo sa ale nestane. Pricestujete na pobočku a tam vám povedia že toto auto z inzerátu nemajú ale majú iné.Šľubotechna je česky hovoriaci pán.
Ten pán pravdepdobne najskôr overuje aký vážny je tvoj záujem a poskokovia pod ním potom urýchlenie obvolávajú ponuky a vypisujú SMS, ludom ktorý dané auto predávajú : "výhodne odkúpime vaše jazdené vozidlo - ak máte záujem zavolajte... BLA BLA BLA"
Otcovi prišli snád 3 SMS...
Ak tvoj záujem je taký vlažný tak ti ponúkmu iné (podobné) vozidlo, ak si úplne nažhavený, tak kôli tebe hádam aj nejaké vykúpia :40bd:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Acon, to sme nedavno riesili, marek11111 to odstartoval.

http://forum.autobazar.eu/vdaka-s-eka-n ... 0-120.html
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ku..a,

ja ked som preberal Orlando , na tachometri svietilo

10 , slovom desať kilometrov,

nemám si myslieť ,že tiež bolo stočené ??

Že tam malo byť 110 namiesto 10 ???
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Cham napísal:Acon, to sme nedavno riesili, marek11111 to odstartoval.

http://forum.autobazar.eu/vdaka-s-eka-n ... 0-120.html
Dal som do vyhladávania "stočené km" a túto tému mi ponúklo ako prvú. Tú Seku tam mayslím neponúklo vôbec...
marek11111
Príspevky: 1887
Dátum registrácie: 05.01.2010 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek11111 »

Acon - nevadí že si to dal aj sem, čím viac ľudí to uvidí tým lepšie. Snáď si budú ľudia dávať väčší pozor, aj keď tomu moc neverím lebo čísielka sú také magickéé lol
Včera som pozeral inzeráty, plánujem kúpiť auto keďže mám nejaké plány a tie autá čo mám doma mi nevyhovujú. Zadal som parametre, ukázalo mi 9 inzerátov. Po vytriedení motorov mi ostalo 5 ponúk. Overovanie dopadlo takto:
3 autá stočené, jedno zakryté značky, VIN neuvedené, km podozrivo nízke, takže asi tiež, len jedno auto malo km zhodné s históriou, samozrejme to čo má najviac najazdené.
Jedno z tých stočených bolo presne podľa mojich predstáv, v inzeráte 220 000 km, reálne cca 300 000 km. Ak by mal reálne km a servisnú históriu tak by som ho kúpil. No stočené si môže nechať, nájdem si iné
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Mozno to niekto nevie ale na www.skp.sk sa da zistit ake spz malo auto aj pred cca 10 rokmi. Niekedy ked preverite spz cez www.seka.sk tak nenajde vyhovujuci zaznam lebo na sucasnych znackach este nebol na STKcke.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Stočené kilometre priamo z Nemecka:

http://automoto.cas.sk/clanok/193487/st ... -z-nemecka
Klub poukazuje na prípad z Mníchova spred dvoch rokov, keď polícia zadržala vozidlo s údajom 150 000 km na odometri. Problém však bol v tom, že v skutočnosti malo auto najazdených 700 000 km. Namiesto 5 000 eur, čo bola reálna hodnota tohto vozidla, ho majiteľ predal za 15 000 eur bez toho, aby ktokoľvek pojal podozrenie.
Obrázok

Obrázok
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ďaľší článok o stočených km: http://www.topspeed.sk/stocene-kilometr ... mentu/6628
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Kia Ceed po policajtoch ID: 7942511

Je vidieť, že km sú pravé :-)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Len pre zaujímavosť: veľmi pekný stav tejto Octavie na dané kilometre:

http://www.tipcar.cz/inzerat/skoda-octa ... 91452.html

Inzerent aj píše, že vyzerá na 90.000km. Dá sa to potvrdiť. Auto má 288.000km.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

bez ohladu na nazor na predajcu, spravil si tolko chyb. Lahko sa uz teraz mudruje, ale ludia su nepoucitelni.
Naco si si daval auto preverit u svojho mechanika az po kupe. To ti bolo vela dat mu 50e, aby isiel s tebou na prehliadku pred kupou.
Co to bolo za vynimocne auto, ze si ho chcel aj s tymi chybami. Hned ako sa objavil ten prvy problem, tak otocka do servisu a odstupenie od zmluvy do 24h.
Co to je za hlupost, ze preslo cez STK, EK a nemalo nalepky? Tak asize nepreslo. Co ma okresny urad spolocne s tvojimi nalepkami na STK.

Typicke, clovek s nulovymi skusenostami ide kupovat auto a neda si poradit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Musím ťa vyviesť z jedného omylu ako pozeráš na to že.....Stale nezabudajme ze auto preslo cez STK a ostatne kontroli.

Auto ktoré má problémy a padá do núdzových stavov v zatažení,pokojne a bez problémov prejde všetkým,aj emisnou skúškou v režime volnej akcelerácie motora.Ten motor aj tak urobí úspešne tieto úkony.

on ho prezrel zistil ze zadna brzda bola zablokovna,.......

Tu sú dve možnosti.Pribrzďovanie je jasná chyba ktorá sa nedá prehliadnuť.Takže buď nehovorí mechanik pravdu,alebo tebe ušla úplne jasná správa. Pokojne poviem že ak STK by takýto stav brzdy pustila si dosť dobre neviem predstaviť.To by mi neurobil (u brzd) ani priateľ na STK v žiadnom prípade,a dnes idú on line na server,žiadna zablokovaná brzda nemá šancu,proste tu niečo velmi nesedí.

Tu sa pochybil samotný počiatok,auto sa po prvom návrate malo nadobro vrátiť.

Že si narazil na podvodníka (možno áno možno nie) je vec,ktorú v dnešnej dobe musíš ošetriť sám.Kšeft z autami a príslovečná poctivosť slovákov je asi dosť dobre známa každému,takže riešenie je v premýšlaní pred,nie po.Lebo eliminovať riziko sa dá na prijatelnú úroveň,ale nesmie sa šiť horúcou niťou a hlavne neísť do vecí kde je rizík priveľa.Že išlo o dovoz je absolutne jasné,ale preboha to ťa na sekundu nenapadlo že auto je dovezené pre zárobok ?! Nie tvoj. Uvažuj hlavou dovozcu (aj ja som dovážal) ako sa vyberá auto či sa dovezie alebo nie.Tak ti prezradím...či prinesie do kuchyne alebo nie.

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných