Seat Alhambra 85 kw , 2000 - kontrolka mazania

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra 85 kw , 2000 - kontrolka mazania

Príspevok od používateľa erik34 »

Pozdravujem dnes mi po case opat zasvietila cervena kontrolka mazania teda olej ked som vychadzal z garaze za studena pred tym so sa pozrel kolko mam oleja ale potom po case zhasla. Olej tam je ako som ho vymenil. Minule sa mi to stalo a opat po nastartovani auta a zhasla cca 4 mesiace dozadu. Co to moze byt olej je presne na mierku maxima dakujem.
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

tá kontrolka nie je o množstve oleja ale o tlaku oleja,može to byt tlakové čidlo mazania,olej.čerpadlo,zanesený sací koš v olej.vani.Skor by som sa pozrel na to cidlo.Ak sa mylim opravte ma.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Nemylis sa, pravdu mas :-)
Ak nedosahujes dostatocny tlak oleja v mazacom systeme, tak zasvieti (alebo jebka senzoru)
erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra 85 kw , 2000 - kontrolka mazania

Príspevok od používateľa erik34 »

erik34 napísal:Pozdravujem dnes mi po case opat zasvietila cervena kontrolka mazania teda olej ked som vychadzal z garaze za studena pred tym so sa pozrel kolko mam oleja ale potom po case zhasla. Olej tam je ako som ho vymenil. Minule sa mi to stalo a opat po nastartovani auta a zhasla cca 4 mesiace dozadu. Co to moze byt olej je presne na mierku maxima dakujem.
Vcera vecer som opat isiel alhambrou a uz nesvietilo nechal som ho na parkovisku kedze som isiel s kolegom na inom aute tak uvidim dnes opat ked pojdem
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nejakú príčinu to samozrejme mať musí.
Ale keď to robí pri studenom oleji, tak v tlakovom čidle oleja by som problém nevidel, to skôr v tom že sa olej k tomu čidlu s dostatočným tlakom nedostáva, či už z dôvodu slabého čerpadla alebo nejakého problému na sacej strane čerpadla.
erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra 85 kw , 2000 - kontrolka mazania

Príspevok od používateľa erik34 »

erik34 napísal:Pozdravujem dnes mi po case opat zasvietila cervena kontrolka mazania teda olej ked som vychadzal z garaze za studena pred tym so sa pozrel kolko mam oleja ale potom po case zhasla. Olej tam je ako som ho vymenil. Minule sa mi to stalo a opat po nastartovani auta a zhasla cca 4 mesiace dozadu. Co to moze byt olej je presne na mierku maxima dakujem.
Od vtedy uz nezasvietil olej tak neviem ci je to len blby kontakt alebo co
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných