Opel Astra 1,7 cdti - zvuk po nastartovani studeneho motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin88
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.01.2015 03:22
Zdieľať na Facebook

Opel Astra 1,7 cdti - zvuk po nastartovani studeneho motora

Príspevok od používateľa martin88 »

Dobry den prosim vas o pomoc, mam Astru j 1,7 cdti 81kw 5/2011 178 000km po nastartovani v chladnom pocasi co je cca pod 5 stupnov mi od motora vychadza zvlastny zvuk neviem si s tym rady a ani v servise nevedia prist nato co to moze byt jedine co mi povedali je to ze mam zly EGR ventil ale nezda sa mi ze by to malo s tym suvis zaujmave je to ze to robi iba ked je zima video sice nieje odomna ale je to totozny zvuk s tym mojim zacina to cc od 26 sekundy a mne to robi dokonca aj na volnobehu tak vas prosim o pomoc. Dakujem
https://www.youtube.com/watch?v=NBseVAhfx5w
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je nutné urobiť zopár úkonov aby sa zúžil okruh.Odstaviť vonkajší remeň aby nepoháňal príslušenstvo a teda sa zvuk zredukoval na samotný motor.EGR sice vie do istej miery meniť zvuk motora ale čo bráni tomu aby sa pozreli v diagnostike nakoľko súhlasí zvuk a otvorenie EGR,ani nehovorím že u studeného sa EGR do určitej teploty ani nepohne a u teplého zase po určenej dobe na volnobehu musí zavrieť.
Ten zvuk vyzerá na príslušenstvo.
martin88
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.01.2015 03:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin88 »

kazdopadne dakujem za radu skusim akurat som zabudol podotknut ze to robi len urcity cas po nastartovani cca 2 min ako keby sa nieco potrebuje zahriat troska
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

každý jeden SYSTEM sa bude prejavovať len tak ako sa PREJAVUJE

nie tak , ako by si niekto ŽELAL aby SA PREJAVOVAL.
Naposledy upravil/-a laco1871 v 30.11.2016 21:08, upravené celkom 1 krát.
martin88
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.01.2015 03:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin88 »

No dakujem ale moc si mi nepomohol s tvojimm komentom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten zvuk tam proste je,a ponechať ho bez povšimnutia vedie takmer vždy k veľkým výdajom.Chodí ku mne množstvo ozaj super klientov ktorým neunikne nič,žiaden,pazvuk,žiadna odchýlka od obvyklého.Z týmito je radosť pracovať pretože vedia odovzdať neskutočné informácie a samozrejme tým že chytajú už náznaky problému nikdy neriešia veľké veci.Takže to je úplne inak než laco píše,mať dobrý pozorovací talent je mnohokrát ušetrený problém aj peniaze.
Nespočet krát bol zvuk napr dôsledok prešponovania rozvodového remeňa,skrutky krorá liezla von ako červík a brúsila sa k niečomu čo sa točí,škála takýchto vecí je nekonečná,a dá sa iba odhadovať ako by veci skončili.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných