Renault Megane 2013 - komplet unik oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pitopit
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 25.04.2010 19:41
Zdieľať na Facebook

Renault Megane 2013 - komplet unik oleja

Príspevok od používateľa pitopit »

Zdravim.Vie mi niekdo poradit som na nervy.Dnes rano som nastartoval bolo okolo -7 a pocul som take sicanie.Myslel so,ze voda,ale pozeram a to olej.Vitiekolo asi 2-3L.Pri prednej strane,chladic je postriekany a aj to cidlo pod olej. filtrom,je mozné,že ho prerazilo pri čidle?
Je to renault megane drandtour 2013-1,5 diesel-134 00Km.
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

treba sa pozret.
pitopit
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 25.04.2010 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitopit »

Chladic je postriekany.Pod olej. filtrom je nejake cidlo asi to tam prerazilo.Vytlacilo asi 2 litre oleja.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Veď netreba podliehať panike, o život nejde.
Podľa toho čo píšeš si zrejme motor ešte nezadrel, takže treba pozrieť že kadiaľ ten olej unikal (striekal) a potom to riešiť.
Ťažko bez poznania situácie vedieť či sa to dá opraviť na mieste, alebo budeš musieť auto odviezť alebo odtiahnuť do servisu. Samozrejme motor neštartuj.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spústa čidiel sa mení pre presakovanie,aby odstrelilo z čidla elektronickú časť som nezažil,ale možné to je,u klímového čidla som takú vec videl,považujem za možné.Výrobcovia dávajú jednotlivosti robiť do celého sveta a tak zažijete že z 8 ložísk prevodovky je každé vyrobené v inom štáte a to sú podaktoré celkom exotické ako India,takže o čom sa bavíme.Pomaly im budú cigáni vyrábať veci ak sa dohodnú na min cene
pitopit
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 25.04.2010 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitopit »

Tak prerazilo gumicku na olejovom filtri.Tak sa vymenil filter a zasa to prerazilo.V motore je velky tlak.Zeby olejove cerpadlo,alebo nieco bude zapchate?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

najprv cele auto zohriat do plusovej teploty, lebo dnes bolo trosku viac zima a potom vyskusat, a hladat, kde je upchaty system, ci vyrovnavaci tlakovy ventil, alebo v chladici oleja, alebo pod...treba hladat...
pitopit
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 25.04.2010 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitopit »

Zohriat asi nepojde,lebo hned vystrely gumicku.
pitopit
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 25.04.2010 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitopit »

Tak auto opravené a že vraj to bolo olejové čerpadlo.Mám ho síce doma aj som ho rozobral,ale nezda sa mi,že by bolo nejak zlé.Zadreté neni,točí sa.
Može mať cerpadlo za náasledok vysoky tlak oleja v motore a vystrelenie gumicky pod filtrom?
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných