Vymena Led v pristrojovke - Grand Cherokee 2006

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

Vymena Led v pristrojovke - Grand Cherokee 2006

Príspevok od používateľa macko640 »

Ahojte,

menil niekto v 2006 Grand Cherokee III led osvetlenia klimy a tlacitok v okoli ? Rozobral som to, ledky su pajkovane v takych plastovych kockach priamo na plosak.

Vie mi niekto poradit ako na to alebo v okoli Kosic clovek ktory by to pomenil ked mu to donesiem demontovane ? Pytal som sa v radio amateri, ledky maju ale bez tych kociek v ktorych su osadene, nie som elektrotechnik tak sa velmi nehrniem do pajkovania :D

Dik za kazdu radu a info
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Tie ledky v kockach sa volaju--SMD led diody. :41c2:
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Áno tie ledky sú SMD, záleží aká veľkosť či 5050 / 3528 , sú rôzne veľkostí, osobne ti neviem povedať akú tam máš. Určite by pomohlo aj nejaké foto.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Mám tiež JEEP GCH WH a tiež som už toto riešil. Normálne som to preletoval ale nie sú tam diódy ako hovoríš ale len malé sklenné žiarovky. 12V. aa normálne som ich preletoval. Keď dáš diódy viac sa už nevypália ALE budeš ich musieť správne otočiť pri ich osádzaní, pretože keď netrafíš polaritu - dióda nesvieti. V jeepe v Bratislave mi predali za cca 10e balíček (20ks) takých žiaroviek. ale kúpiš ich v každom normálnom elektre. ak chceš niečo viac vedieť napíš mi na mail. vinicpp@gmail.com poradím ti ak budem vedieť a ôžem ti poslať aj foto tých žiaroviek. Som elektrikár tak som si to opravil sám. Pájkovačka cín a poď ho...
lubik79
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 05.03.2009 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubik79 »

Ahoj VinicP vymen ich aj mneee :) . Chcem sa len opytat ci sa da aj zmenit farba podsvietenia alebo to ostane do zelena len s diodami to bude jasnejsie. Teda ide mi o to ze diody maju biele svetlo a pismenka na tlacitkach su zelene? Ja mam pekne podsvietenie pristrojovky biele svetlo, cervene rucicky a fialovomodre kruzky na budikoch. Len ten stredovy panel je taky zabozeleny. A funguje potom nastavovanie intenzity podsvietenia v pohode??? Jedna sa tiez o JGCH. Dik tschusss
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Nazdar. no neviem či sa to dá nejako skombinovať a keď sú tlačítka zelené - asi z toho moc kombinácií nevymyslíš. Kúpiš diódy s rôznou farbou svetla - aj keď budú biele. Treba ich ale na ten plošák osadiť zo správnou polaritou, lebo ako som písal dióda je jednosmerná - teda ak ju zle otočíš nebude svietiť. Ďalšia vec je, že keď ten el. obvod nie je stavaný na diódy - aby sa nestalo že niečo odpáliš. a ďalšia vec je aj to že svetelný tok diódy je odlišný od obyčajnej žiarovky, teda aby si potom nebol sklamaný ako to cez to zelené tlačítko bude presvecovať. Čo sa týka toho nastavovania intenzity osvetlenia - to by do určitej miery malo fungovať - ale dióde keď moc uberieš "šťavy" tak zhasne, oproti klasickej žiarovke - ktorá svieti, síce ako "zadušičky" ale svieti.
lubik79
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 05.03.2009 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubik79 »

Zdravim v aute som vymenil vsetky ziarovky za smd s odporom a vsetko svieti ako ma aj to stmievanie funguje len asi sa na stredovy panel vyprdnem a nebudem sa v tom vrtat kym sa nieco nevypali. dik caute
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

:2f93: :300f:
macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko640 »

super ... dik za vsetky rady a postrehy ... medzicasom som uz auto vratil povodnemu majitelovi pre iste zavady ktore by boli dost nakladne na riesenie takze som uz bez Jeepu a sa mi vidi ze uz asi na stalo :))

za dva tyzdne vozenia sa na nom som toho nasiel viac co mi nevyhovuje, vlastne mi suv ani netreba takze pokracujem v hladani vytuzeneho Subara Outback :zg282:
Bull12
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.11.2016 15:45
Zdieľať na Facebook

Ako to rozobrať?

Príspevok od používateľa Bull12 »

Vie mi niekto poradiť ako rozobrať stredový panel v Grand Cherokee 2007, aby som sa dostal k tým žiarovkám/ledkám?
Vďaka
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných