Motor N47 vs M47

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

blavacik33
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.10.2015 10:26
Zdieľať na Facebook

Motor N47 vs M47

Príspevok od používateľa blavacik33 »

Zdravim. Prosim Vas aky je hlavny rozdiel v tychto motoroch BMW? Preco ten starsi je podstatne odporucanejsi ako novsi?

Dakujem za odpoved..
sidney
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 23.10.2010 22:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sidney »

Ahoj,motor m47 (spolahlivejsi) sa dával do áut do roku 2007,od roku 2007 ho nahradil novší,modernejsi a treba povedať že nekvalitnejsi motor s označením n47.Asi hlavným problémom tohto motora je rozvodova reťaz.Dovtedy u bmw nebývalo zvykom,aby reťaz spôsobovala tak často problémy.A ešte ako čerešnička je,ze motor akoby otočili a rozvodova reťaz je vzadu,pod celnym sklom,na 90% treba vyberať celý motor a výmena vychádza tak na 1000 - 1500eur.+ ďalší bonus,ze z času na čas na tom motore praskajú steny valcov a stráca kompresiu,nestava sa to zas na každom treťom aute,ale stáva sa to,co by sa pri kvalite bmw rozhodne nemalo.Ale ak sa chystáš kúpiť e90 320d po roku 2007,tak by som žiadal od kupujúceho doklad o výmene reťaze,ak nemá,tak motor musí bežať úplne tichucko,nesmie tam byť podozrenie,ze reťaz je čo o len trošku hlucnejsia ako by mala byť,ono totižto ten novší n47 má kultúru chodu lepšiu ako starší m47,mal by byť tichší za predpokladu,ze je ok.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to zaujímavé čítanie a keby ľudia dnes vedeli čítať s porozumením,rozhodne by si ušetrili tony trápenia ktoré pochádzajú zo zlých rozhodnutí.Pri autorovi som si uvedomil jeho odvahu kľudne písať o veciach a skúsenostiach,vedomostiach ktoré stoja kvantum úsilia celkom otvorene,bez obavy že príde o zákazníka lebo prezrádza to čo nemá.Aký to je rozpor medzi týmto človekom a desaťtisícmi hlupákov čo robia ramená a budia dojem (len dojem) autoopravárenského Ramba.Našiel som tam množstvo viet,kde každá by dala na jednu samostatnú tému,ale nech si to spracuje každý priamo a vlastnou hlavou.Sú tam dobré myšlienky,treba čítať
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných