Prihlasenie vozidla z CZ

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jan246 napísal:Oktaviu nie u nas je to kazde 2 auto...to iste golfy...k stilu ze je to crep musite odvôvodnit co je nanom zle ...zas ja bych bral teda aj tu hondu co mi tu spominaju...len...ta radiaca to je strach jak v dodavke...pritom to neni velke auto...
S tou šaltpákou u Hondy má skoro každý "problém"
Ale čo tak ísť pozrieť to auto - vyskúšať a ono možno prídeš na to že mať ju tam je ideálne.

Popozeraj si nejaké fotky toho Civicu a zbadaš že vlastne nie je problém vystúpiť / nastúpiť opačnou stranou - trebárs ked nejaký "pi-čus" zaparkuje tak že nenastúpiš cez vodičove dvere a vlastne tiež zistíš že nie je problém prejsť ani z predu dozadu - tam už trochu zavadzia ručná ale dá sa. Vzadu máš rovnú podlahu bez tunela = žiadne prekladanie nôh. To nemá skoro žiadne podobné auto
Akurát po facelifte, už tieto Hondy majú stredový tunel a teda už je v predu predelený priestor.
Slabina týchto Civicov sú zámky dverí, motor centrálu na zamykanie prestane fungovať. Rieši sa to UNI motorom pre centrál za 5€ ktorý sa napojí pôvodným káblami

Ludia nad týmto autom veeeelmi často ohrnajú nos a ono v mnohých veciach nemá absolútne konkurenciu
Obrázok
Obrázok
Naposledy upravil/-a ivko1 v 24.10.2016 15:58, upravené celkom 1 krát.
xsed
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.03.2009 21:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsed »

Moje veľmi subjektívne pocity zo Stila boli, že je to auto výrazne pred konkurenciou. Doma sme v r2001 mali Octaviu a okrem pal. pc. a el. okien to nemalo nič. Na druhej strane, kamarát mal asi rok dozadu Stilo 2002 a malo to výbavu o akej sa vtedy Octavii (rovnaká trieda) ani nesnívalo. Dvojzónová aut. klima, vyhrievané sedadlá, niečo na spôsob coming/leaving home a veľa iného. (Viem, existovala L&K Octavia, no aj tak neponúkala toho toľko ako Stilo). Samotné sedadlá a komfort podvozku sa mi zdal na oveľa vyššej úrovni ako u Octavie a aj celkovo interiér sa mi viac páčil. Miesta je aj vzadu dostatok, kufor je samozrejme menší, no veci ako kočík a pod. sa tam v pohode zmestia. Motor nepoznám, ale výkonovo do mesta určite stačí. Na krátko sprevodovaných 70kw musí stačiť, aj keď 120 Nm, no neviem. Musíš skúsiť. Ak však plánuješ aj diaľnice, nebál by som sa ani JTDčka. Kamarát mal 85kw verziu a to auto bolo v hroznom stave od kedy ho kúpil a neservisovaním neprispel k zlepšeniu. Naopak, nakladal mu za studena a správal sa k nemu "neľudsky". Síce mu odišlo neskôr turbo, ale pri tom čo si to auto zažilo... Musím povedať, že to bolo fajn, pohodlné auto s akurátnym výkonom a spotrebou okolo 5l/100km, olej nežralo vôbec. Sám jazdím na Škode, takže za tým netreba hľadať žiadne konšpiračné teórie. Treba byť len otvorený a nemať zbytočné predsudky (aspoň k autám), všetky sa kazia.
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

akurát fakt rozmýšlam nad tým 1,9 jtd...pretože tých je na sk omnoho viac ako 1.4 benzínov...tým pádom menšie náklady na prihlásenie..rád by som si vypočul názor na tento motor od nejakého majitela.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Rozhodni sa podla predbežného ročného nájazdu a tiež podla toho kadial s tým budeš jazdiť.

JTD je ako každý iný CR diesel, sem tam vstreky, sem tam dvojhmota, sem tam turbo, sem tam EGR, či to má aj DPF netuším

Základ je kúpiť v dobrom stave, inak to vie statočne prevetrať penaženku. Podstatné je vyhnúť sa "výhodným" ponukám, respektíve autám za "dobrú cenu".
Jednoducho platí že dobré auto za lacno nikto nepredáva (ledaže by bolo v exekúcii)
Také niečo že zrovna na mna sa usmialo šťastie tiež moc nefunguje, skôr to platí pre predávajúceho že našiel tĺka ktorý kúpil jeho vergel
zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

JTD

Príspevok od používateľa zubo55 »

Chceš vedieť skúsenosti s jtd, ja ich mám. Mal som už 5 jtd motorov ,takže jediná jediná vec ktorá prekáža jtdečku sú kilometre a zaobchádzanie predchádzajúceho majiteľa a samozrejme kvalita nafty.Jtd pokiaľ nemá veľa kilometrov je perfektný motor, výkonu dosť, má rád otáčky a aj spotreba je dobrá, lenže ked je kilometrov viacej ako väčšinou tak potom prichádza sranda: trysky,repas 180euro za jednu , ďalej cr čerpadlo ,drv ventil a časté problémy s váhou vzduchu a zasekávajúca sa regulácia turba!Ale na druhú stranu mám Fiat Mareu 2.4 jtd ktorá ma momentálne najazdené 600000 a ide stále perfektne.Ale samozrejme musíš aj investovať aby vydržalo.A navyše je 1.9 dosť hlučná v stile najmä na voľno beh.A za ďalšie tieto staršie jtd majú vždy okolo 300000 alebo 400000 km to ti garantujem!Suma sumárum ak narazíš na dobrý kus ktorý bol staraní a mal dobrú naftu určitú časť za investuješ aj ty bude dobre slúžiť!Ak by ta zaujímalo ešte niečo detailnejšie tak pýtaj!
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ivko dobre radíš, len doplňujúca otázka. Nebude civic 7G 1.6i 81kw trošku problém nájsť za tri litre? Trojka také úplné minimum. Skôr 3500-4500 za slušný kus, či sa mýlim?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dá sa kúpiť za trojku, ale určite to nebude facelift, bude sa musieť uspokojiť aj s 2001-02
marianlaho
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31.10.2016 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianlaho »

Caw akurat teraz som doviezol auto s ciech tam platis stk ek ko 140€ na urade 106 + recyklacny poplatok 30eur prihlasenie 66eur a administrativna 24eur a v cechach ked to budes kupovat tak zaplatis 450kc tj.16eur a daju ti prevozne znacky na tri mesiace a na aute mozes kludne jazdit dokym nebudes mat sk znacky.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných