Cenotvorba

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A aku ma vec - hocaka - cenu? No len taku aku je kupec ochotny zaplatit. Veta typu Ma to cenu xyz je preto mimo ak neexistuje kupec. Aku cenu ma Mona Lisa? Nikto nevie... A ano slovensky sport je predavat auta na pokraji smrti za neadekvatne ceny... To je pohlad z tej druhej strany. Fiat punto 2001 2600e plus prihlasenie... Take auto som kupil v roku 2010 za 2800e. Kto je tu .....? Treba predajcov obhajovat?
branos
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 06.10.2015 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa branos »

1tomas1 napísal:...lepsie ako volat, je dat ponuku, nech sa predajcovi rozlezi v hlave a nech moze potom odpisat na mail ;)
Toto zase ja považujem za maximálne neslušné. Aj keď je auto dobre nafotené, je známy vek, stav, tak cena by sa mala zjednávať až pri osobnej obhliadke. Prípadne po nej, keď si to kupujúci premyslí a navrhne cenu. Vždy sa dá spustiť, niekedy aspoň symbolicky - na prihlásenie, cestovné náklady, za seriózne jednanie a pod. Ale keď niekto auto videl len na na displeji telefónu na nete, je lenivý zavolať a bez hanby navrhne zľavu 25% z ceny, tak s takým sa nemá ani zmysel baviť.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Napriklad ja som kupoval 10r e60 .... Cena na inzerat 8900€ prisiel som auto malo dake chyby ponukol som 8400€ a sme sa dohodli :) predtym som predaval ine bmw cenu som mal 4900 dosiel zaujemca dal mi ponuku 4700 kedze som uz mal auto tak som mu ho dal ... Ale boli majstri aj co 4000€ ponukali
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

To bude tým že furt je dosť "Ludí" (autíčkarov) čo žijú z toho, že kúpim čo najlacnejšie povozím sa chvíľu a potom chcem predať a aby som bol samozrejme v pluse. Slovenský trh je zdegenerovaný celkovo a nie len v predaji starých áut.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Viem , že je škoda vám to tu hovoriť , lebo nepočúvate lol ale aj tak
Ak chcete vedieť realnu cenu auta - zavolajte si do poisťovne kolko za neho vyplatí v prípade totalky. lol To je naozaj smerodatný a nezaujatý údaj a nie že 10r e60 za 8 litrov :3020: :40bd: :40bd: :porte: :angr: ::: ::: :::
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Re: Cenotvorba

Príspevok od používateľa mayhem »

1tomas1 napísal:Chcel by som sa opytat. Podla coho sa urcuje najmensia ciastka, ktora sa da ponuknut predajcovi?
Tato otazka je uplne zbytocna. Obchod je dohoda dvoch stran na cene. To nie je nikde napisane, ze o kolko maximalne sa moze odlisovat dopyt od ponuky. Tak ako existuju hlupacikovia ktori sa tu snazia predavat pomaly vraky za strasne peniaze, tak aj existuju rovnaki na strane kupujucich, ktori by mali auto najradsej zadarmo.
A presne na to sluzi a je dobra cenotvorba, ty nahodis svoju predstavu a chodia ti protiponuky, podla toho zhruba vies ako velmi si mimo oproti trhu. A ked sa ti nejaka protiponuka pozdava, tak si volate. Super vec, lebo ani jedna ani druha strana nestraca cas natahovanim sa.
Ja som tiez kupoval auto od rozpravkara, ktory chcel za vtedy 7-8 rocne auto 7,5 litra (trh na dane auto bol trosku inde), poslal som mu dopyt na 5,5tis., dohodli sme sa, dosiel som, vyskusal, a nakoniec som vyplatil 5,4tis. Jedna aj druha strana bola spokojna, ciste hlavy a ziadna strata casu.
Tiez poskulujem po Ch Crossfire a ked tu vidim ponuky poniektorych borcov co to tu cele roky maju zavesene za 6,5 - 12tis (za 11 rocnu dvojmiestnu malu 3,14colapku!), tak sa strasne smejem. Neviem ci cakaju niekoho kto spadol vcera z Marsu alebo co... Ked sa dovozim na sucasnej kare, zas im mozno poposielam trochu realnejsie dopyty.
Uvedomte si ze cenu vzdy vzdy vzdy tvori trh a dohoda protistran, a nie extremne uletene predstavy niekoho, za kolko by on chcel auto predat, alebo naopak kupit.
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

nepochopil si to, ked niekto predava auto za 2 litre, tak ti po tuknuti na kolonku cenotvorba system nezoberie ponuku napriklad 1 liter a ja som sa pytal kolko najmenej ti system zoberie.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

uplne zbytocne dotazy a odpovede.
Kupoval som auto so zlavou cez 20% a predavajuci suhlasil a taktiez so kupoval auto, kde som o cene nejadnal a ani mi to nezislo na um.
Pokial clovek chce slusne auto, od prveho majitela, s historiou - potom akceptuje cenu.
Pokial chce clovek srcku od autickara, alebo z bazaru - tak sa jedna.
:d :D
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

branos napísal:
1tomas1 napísal:...lepsie ako volat, je dat ponuku, nech sa predajcovi rozlezi v hlave a nech moze potom odpisat na mail ;)
Toto zase ja považujem za maximálne neslušné. Aj keď je auto dobre nafotené, je známy vek, stav, tak cena by sa mala zjednávať až pri osobnej obhliadke. Prípadne po nej, keď si to kupujúci premyslí a navrhne cenu. Vždy sa dá spustiť, niekedy aspoň symbolicky - na prihlásenie, cestovné náklady, za seriózne jednanie a pod. Ale keď niekto auto videl len na na displeji telefónu na nete, je lenivý zavolať a bez hanby navrhne zľavu 25% z ceny, tak s takým sa nemá ani zmysel baviť.
Ja to za neslusne nepovazujem, pri zadani inzeratu mas moznost si zvolit ci cenotvorbu povolis alebo nie, ak ano, tak nemas co plakat nad tym co ti kto ponukne.

Jedinu relevantnu odpoved mi dal lakino, vsetci ostatny ste uplne nadarmo drali klavesnice, ale to tu je uplne bezne ako som si vsimol :2f93:
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Ponúknuť môžeš max -25% z pôvodnej ceny vozidla ;)

Nižšie ťa už nepustí..

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní