Cenotvorba

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Cenotvorba

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

Chcel by som sa opytat. Podla coho sa urcuje najmensia ciastka, ktora sa da ponuknut predajcovi?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak chceš ponúknuť menej ako to dovoluje stačí zavolať a hned vieš na čom si (aj s patričným komentárom predajcu) :4090:
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

Lakinooo dik
ivko1 lepsie ako volat, je dat ponuku, nech sa predajcovi rozlezi v hlave a nech moze potom odpisat na mail ;)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To bude tým že euro sa už berie ako koruna. :40bd: :40bd: Chýbajú nám tie nuly. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

Ked boli koruny, tak tu bol obchod s ojazdenými autami v uplne inej dimenzii. Doba pokrocila, trh s ojazdeninami sa presytil.
Naposledy upravil/-a 1tomas1 v 07.11.2016 17:29, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

To funguje tak že dá ponuku na základe inzerátu a fotiek... ak predajca akceptuje ide sa fyzicky pozrieť a potom sa znovu jedná o cene?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano tak to funguje
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

ak chces zlavu par percent dojdi za predajcom poskusaj auto ponukni mu sumu a povedz ze ju mas v hotovosti (neplati pre autobazar ti radi riesia na uver),ak chces nejaku vacsiu zlavu tak mu radsej zavolaj slusne mu povedz ze mu mozes ponuknut tolko a ci s tym suhlasi
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

v prvom rade treba vidieť viacej áut, vedieť si ich porovnať a zhodnotiť. Pretože niečo, kde sa chceš handrkovať o 500 eúr možno bude v konečnom možno v horšom stave ako auto o ktoré by si nechcel zakopnúť.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Je to zvláštne v tejto dobe. Niektoré šroty s polmilionom kilometrov majú tak prestrelenú cenu, že sa človek nestačí čudovať. Po troch, či štyroch majiteľoch. Aj keď sa často práve také autá vyznačujú tým, že neuvádzajú vin a špzka je zatretá v inzeráte, no popis je sama chvála.
Predsa aj ten telefonát je také počiatočné znamenie. Ja predávajúcemu hneď hovorím, že nech šetrí dychom a neopakuje frázy z inzerátu, ale nech férovo povie, to zlé o tom aute. Keď sa taký nájde, tak by mi bolo sprosté dávať prehnané nízke návrhy. To by som sa v telefone ani nejednal, skôr až pri obhliadke ak sa niečo nájde, spustiť na cene.

Ja keby som v pozícii predávajúceho, tak na emaily ani neodpovedam. A už vôbec nie na také typu "Dám 1000" pri inzeráte s cenou 3000. Ale tí, ktorých som spomenul hneď na začiatku si to zaslúžia.

Využívam posielanie inzerátov na mail a to už niektoré haluze poznám naspamäť. TOP stav, Cukrík, Akcia a podobné sa v nadpisoch stále obmieňajú. A môžu to byť aj rýchloobratkové oktávky a furt nič, ale raz sa ten truľo nájde, čo to kúpi.
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

par krat som kupoval auto cez tuto stranku a o cene som sa jednal az na mieste, pokial sa mi auto pacilo... ked som bol presvedceny ze je to ta spravna volba tak som sa snazil ziskat "zlavu" niekde okolo 5-7% inzerovanej sumy (pri autach do 5000 €), resp, dalsiu sadu pneumatik, nosic alebo nejaky doplnok...viac ako 10% si myslim, ze je urazlive aj pre predavajuceho, pokial predava pekne auto za spravnu sumu. No a tu sme hned v dalsom bode, ze strasne vela predavajucich nezmyselne nastreluje cenu podla nejakej cenovej hladiny aj ked auto zjavne taku cenu nemoze mat (stav, stary model, tunning atd..)

Pri predaji som tiez vyuzil sluzby tejto stranky a snazil som sa umiestnit auto cenou hned v prvej 5-tke normalnych aut a nie vrakov na dany typ auta. Ludia mi volali a zrazali aj tak nizku sumu este kludne o 30-40%... ale radim radsej pockat na normalneho kupca hoci aj mesiace ako to predat spekulantovi za lacno a potom mat opletacky.

pekny vecer
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Presne to popisujete spravne a sucasne si odporujete... Ceny starych aut nad 10 rokov su prestrelene aj o tych 30_40% tak dat realnu ponuku nieje urazka ale pokus zrealnit stav. Asi to bude tym ze tie auta vlastnia chudobnejsi a ti si nemozu priznat ze 18 rocne punto nema cenu 2000e....
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

ano hjundai suhlasim, je to rozpor v jednom prispevku, no pekne a udrziavane auto hoc ma aj 18 rokov nemoze mat cenu dajme tomu 500€ ked to je v podstate cena novych pneumatik na aute (obrazne povedane) ... aj ked v tomto pripade davam za pravdu, vsetko je otazka ponuky a dopytu, nic viac nic menej.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri aute vo veku 18r nepožadujem aby bolo pekné a udržiavané. Za druhé predávať auto v tomto veku je hlúposť , treba ho dojazdiť a odovzdať do šrotu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

Slovensky sport je chciet velmi vela za velmi malo.Sam tu mam v ponuke auto,o ktorom viem,ze je v 101 percentnom stave,servisovane,neburane,cena je adekvatna stavu,ma skutocnych 211tisic km a to by ste mali vydiet tie ponuky co mi chodia,zaujemcovia auto este nevideli ani sa neodviezli ale cez telefon su schopni cenu stahovat aj o 4000euro!!!!A taky nebol len jeden,za 14dni mi takych ponuk prislo aspon 10!!!Slak ma ide z toho trafit,ja osobne by som taku odvahu nema,ani cez telefon....potom sa tympredajcom necudujem,ze stahuju tachometre a podobne

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní