A neopovážte sa odstrániť DPF

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Polykarp
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 30.12.2010 21:47
Bydlisko: TS
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Polykarp »

V tom valci uz x rokov spalujeme naftu a benzin a vela na tom uz niet co vylepsovat , tak sa ide po vyfuku , pohone , aerodynamike a pod...v principe stale to iste , pokial tam lejes hnoj - ropu, hnoj ti ide von . vsetko co hori aj dymi...neda mi , ale az doteraz ma stale zaujimaju elektropohony...a sused ma veternu elektraren a v rodine mame malu vodnu elektraren , zasobuje pol dediny ak by niekto pindal bla bla ze kolko sa minie energie na okolo toho...a vietor fuka a voda tecie , stale si zadky vyvazame po jednom aj sa pretekame kto je rychlejsi.Kedysi sa jazdilo na konoch a zilo sa pokojnejsie...o kolko postupil vyvoj v medicine , v pocitacoch od elektronky az po mobily co maju uzasny vykon a o kolko v spalovacich motoroch ?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Polykarp :300f: :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Polykarp
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 30.12.2010 21:47
Bydlisko: TS
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Polykarp »

Oci , pokial sa kruti kluka pod piestom , my sa budeme krutit okolo chladenia, mazania a posledne okolo prdenia... preto treba jest - vyvijat nieco ine , jednoduchsie a aj to prdenie bude zdravsie......ale to je uz aj o inych zivotnych hodnotach , vsak.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lorak777 napísal:zle nastaveny dizel dymi s dpf aj bez neho. DPF muselo vzniknut s rozvojom vysokotlakovych vstrekovacov a sekvencneho vstrekovania. Teraz mame hodnoty strasne cez 2000 bar a sekvencia vstreku je za jeden cyklus aj 7x. To vytvara tak drobne sadze, ze sa dostanu az do malych priedusniciek a trvalym drazdenim nicia privod vzduchu do pluc, to koncovych vetviciek a o chvilu mame vsetci astmu. Tie stare dizle a lode a pod. co spaluju napr.mazut, maju take sadze, ze sa ti zachytia este na chlpoch v nose a neprejdu do najvzdialenejsich casti pluc. A tak sa tieto drobne potvory musia zachytit na niecom a potom ich uz len klasicky spalit. Ale s dymivostou ma DPF malo spolocne. Skor ten dym s drobnymi ciastockami nie je vidiet. Je jasne, ze vstrekovac s 3000 bar sa lahsie rozhasi a hlavne na buldozerovej a kombajnovej nafte, ako stary vstrekovac na avii.

Len jemnučko poopravím... tá ultra mini čiastočka sadze je tak malá že ju nič v ludských plúcach nezachytí a dostanú sa primo do krvného riečistia čiže idú na podstatu bunky,a to je prieser ako hrom,preto ľudia, nikdy nelikvidujte DPF.Tá rokovina môže byť odmenou zrovna pre vás.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan ja som tu za exota , tak si môžem nasledujúce riadky dovoliť. Ludia si zaslúžia aby tie čiastočky vdychovali a umierali . Pretože keby neboli chamtaví za výkonmi a nehnali sa stále za tým mať viac ako sused - tak by im stačilo 44kw z hladkého diesla a sadze by boli max vo vreckovke. :3020: :3020: :3020:
Za všetky choroby a nešťastia ktoré ludstvo postihujú si môže samo a preto tak mu treba. :3c90: :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Unia

Príspevok od používateľa mattesss »

Niekto tu spominal VB a ze che mat vyhody z volneho obchodu. Ono EU bh na to nepristupila, ale toto je proste priklad ako sa robi politika. A dopadne to tak,ze ten volny obchod bude a preco ? Vo VB pracuje len Slovakov na statisice. Ak nedostane VB volny obchod, ludia z EU vi VB dopracovali. Dobre drzi ta VB EU v sachu a spravia vymenny obchod. Do EU nam prudia migranti ako cicaci davok a teraz este z VB by mali prist nasi, pre ktory h nie je praca ? Co by to len so SR spravilo, mozno o 50%- 100% vyssiu nezamestnanost a s nou suvisiace wkon. negativa a predstavte si potom take Polsko.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Myslim,ze z VB by sa vratilo len par ludi na slovensko zarabat tie nase almuzne,asi by sa rozprchli po eu,alebo skoncili v BA,tam je roboty dost.Popripade by nasi vodcovia poslali domov zo slovenska ukraincov,srbov...a nasi slovensky anglicania by nastupili miesto nich za 2.50 na hodinu :40bd:
Anglicania ziskaju co chceli a to podmienky ako ked boli v EU,ale do eu nezaplatia ani korunu a poviem Vam,ze z ich penazi boli dotovana cela V4.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Anglicania su neni hlupy,mozno maju inu mentalitu.Chcu ist prec s unie,lebo im je luto za starymi-dobrymi casmi,ked na ich blaho robili ich kolonie...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Cviro aspon ti tam poriadne prsi lol ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní