Uzsie pneu ako v TP?

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Škoda že nieje po svete viac takých Mastíkov29...on musí byť vo všetkom 1000%ný asi, mať všetko v poriadku, či už na aute alebo aj tak nejak celkovo. ..... Povedz mi len jedno aký vplyv má na nehodu stav a hlavne prečo to má vplyv len u auta ktoré to nemá v TP zapísané a nemá vplyv u podobného auta inej značky kde je taká možnosť povolená? Všetko je to len byrokratická buzerácia. Možno že na jazdné vlastnosti bude mať viac vplyv celkový stav šoféra či už zdravotný alebo stav únavy a pod veci ktoré sa menia aj vekom aj životnými problémami napríkladv práci alebo rodine. Alebo to,ako má tie gumy nafúkané, alebo to v akom stave má tlmiče a kopec iných ťažko skontrolovateľných príčin. Tak sa ide po rozmere gúm . Ja netvrdím že na nejaký Favorit -Feldu a pod namiesto pôvodných 13tok je košér dať 16ky šírkou jak z formule. Ale ak mám 185/65-15 a dám 195/60-15 tak je to celkom nepodstatná vec.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Problem to je.
Prave preto ako to pises. Centimeter hore-dole, ked niekomu prejde jeden, preco inemu nie dva, tri, styri? Preco?
Niekto ma pol promile v krvi a soferuje bez problemov, nakoniec, niekde aj tuto hodnotu toleruju, ale co ak niekto aj s 0,7 promile soferuje rovnako, ci este lepsie? Naco potom buzerovat za alkohol? Preco nejake jednoznacne pravidla?
Ja mam na aute skvele pneu, v testoch maju najkratsiu brzdnu drahu na suchu a aj na mokru. To znamena, ze mozem jazdit rychlejsie nez je dovolene? Ved predsa zastavim aj tak skor, nez ten co ide predpisovo, ale ma obute pneu, ktore nemaju tak dobre brzdne vlastnosti. Mam teda pravo jazdit rychlejsie???
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ja netvrdím že na nejaký Favorit -Feldu a pod namiesto pôvodných 13tok je košér dať 16ky šírkou jak z formule. Ale ak mám 185/65-15 a dám 195/60-15 tak je to celkom nepodstatná vec.[/quote]
PríspevokZaslal: 31 október 2016 22:08
Problem to je.
Prave preto ako to pises. Centimeter hore-dole, ked niekomu prejde jeden, preco inemu nie dva, tri, styri? Preco? A v čom je problém vole???????????????Ak obetujem 20 euro tak mi to zapíšu do T.P, a zrazu je to v pohode!Budeme mať rovnaké Feldy ja si zaplatím-dám zapísať nejaké pneu Ty si to nedáš do T.P.tak si čo smrteľne nebezpečný?Si už načisto uderený alebo čo?Veď pre niečo asi existujú alternatívne výnimky,hociktorý(skôr každý) model má rozpätie dajme tomu od 14 po15-16-tky,tak určite nebude smrteľne nebezpečné mať obutú pneu o 0,00023 % výšky od originálu.to čo tu obhajuješ sú skôr chytáky pre poisťovne aby nemuseli cvakať.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

VLADY, pepo64 správne, palec hore.
Mňa skôr trápi, ako jednoducho sa dokáže orgán pri zápise do TP pomýliť (napríklad vinou včerajšieho brutal flámu, alebo len obyčajnou nepozornosťou) a ako neskutočne komplikovane sa jeho pochybenie napráva :..:
Mne napríklad nezapísali pri prepise do TP ABS. Jednoducho tam uniformáč capol NIE, napriek tomu, že tam je od výroby a je plne funkčné.
Mastik, mám to teraz vymontovať? alebo aspoň znefunkčniť odcvaknutím trubiek z BOSCHáckej ABS jednotky? Vieš, aby to bolo v súlade s dokumentáciou, ktorá je podľa Teba svätá... lol
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

pepo64
Keby si sa zamyslel, tak pochopis pointu toho co pisem a netrepal by si hluposti.

Hondar
Ja tu nepisem o omyloch. Ked vies, ze sa stala chyba, tak si mohol ziadat o napravu. Rec tu je o diskoch a pneu, ktore nie su uvedene v TP (a pre pochopenie, ani nie su schvalene pre to vozidlo).

Myslim, ze tomu dobe rozumiete, len mate asi potrebu hladania konfliktu.
Prajem pekny den.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ale nikto nehľadá konflikt.Len ide o to že v tejto banánovej republike sa kompetentný odbavujú na nepodstatných chuyinách namiesto riešenia podstatných problémov . A to je celé. A je ich čím ďalej tým viac . Alebo máš klapky na očoch a nevidíš čo sa tu deje? A celý systém slúži len a len na to aby generoval peniaze do štátneho rozpočtu alebo do vreciek ľudí ktorý majú právomoc . Ak nemáš známosti tak si všetko poctivo odsereš . A ak máš tak zrazu nič nieje problém . Všetko ide ako zázrakom. Ruka ruku myje vrana vrane oko nevykole. Takže kto je v nevýhode? vždy ten čestný a poctivejší, ktorému ešte ostali posledné zbytky chrbtovej kosti. A Tí čo tam majú reťaz sa len smejú. Takže nedivme sa že každí hľadá len spôsob ako vyiebabrať z týmto systémom. Keby bol systém primárne robený na riešenie problémov bežného občana tak by takáto potreba nevznikala aspoň teda nie u väčšiny občanov.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

lakinooo napísal:Hadam si nemyslite, ze policajt pri kazdom prepise prepisuje TP.
Vtedy práveže prepisoval zo starého "knižkoveho" techničáku do farebnej "plachty"....a pochybil :41c2: ... ako by som to slušne: "orgán trpel disfunkciou" :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja by som túto tému zhrnul .Kludne môžeš mať užšie pneu ale do najbližšej STK si ich daj zapísať. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Ked budete mat potrebu pri nehode skumat nezrovnalosti v TP ostatnych ucastnikov, tak sa pozrite aj po kolonke "palivo"... Mal som Mareu JTD s zapisanym "BA95".. Takze ak by ste do niekoho takehoto pukli, tak sa mozete hajit tym, ze tam v podstate nebol, lebo na dane palivo by sa tam nedostal ale kedze tam bol, tak porusil zakon lebo jeho auto je v stave ktory je v rozpore s udajmi v TP... :d :D
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Je jednoduché zvaliť všetku vinu na policajta. Ale koľký z vás si pri prepise na DI skontrolujú dôkladne TP? Ten policajt niekedy ani nepozná ten model auta a už vôbec nie, aké majú isť na neho pneumatiky a pod. Takže vina je na oboch stranách a výhovorky, že je toho veľa na kontrolovanie a niet času a pod. sú iba výhovorky. Ak chcem, aby bol niekto bezchybný, mal by som začať od seba. Čo sa týka rozmeru pneumatík, tak moja skúsenosť je taká, že aj pri zavinenej a aj pri nezavinenej nehode pracovník poisťovne pri obhliadke auta medzi prvými vecami skontroloval rozmer pneumatík na aute a v TP. To iste bolo na STK. Neviem, čo by bolo, keby ten rozmer nesedel. Ale asi nepodstatná vec to nie je.
Mipo250
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 05.01.2010 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mipo250 »

A teraz k téme, kľudne môžu byť užšie, ale v tomto prípade by som volil vyšší profil napr. 225/45... Treba pozrieť na webe je dosť kalkulačiek rozmerov, aby nebol priemer oveľa menší, alebo väčší, potom skresľuje tachometer.
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

mastik29 napísal:alfa a omegou je to, co je zapisane v TP. Zakon ma v tom jasno. Legalne je to, co je zapisane v TP.
Ano mastik, presne... cize moja AR 147 je tym padom nelegalna a porusujem tym zakon, kedze v TP mam napisane, ze je to sedan. :d :D
Daj este nejaky... nech sa zasmejeme.

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných