Seat Ibiza - silentblok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andreaker
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.10.2016 07:18
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza - silentblok

Príspevok od používateľa andreaker »

ahojte chlapi, chcem sa opýtať
mám seat ibiza sport 2009. Pri preradení z dva do tri, alebo zo štyri do tri mi jemne klepne niečo v zadu. Pozerám na nete, že to môže byť zničený silentblok. Začalo mi to robiť ked som vzala auto zo servisu - menil mi mechanik kotúče a brzdové doštičky. Dalsia vec - ked mi to vymenil, tak mi brzda reaguje strasne zle - musim poriadne stlačiť, aby som aj poriadne zabrzdila.
Ja už mam take nervy. Idem k mechanikovi - zaplatim neskutočné prachy a znova niečo. Tu vo Vranove je to oničom, ja si myslím, že ked som žena tak ma kazdy odrbe, neurobí to 100 percentne, niečo mi tam uvoľní... možno si domýšľam ale nepoznáte niekto poctivého mechanika vo Vranove?
dakujem za odpoved :-) ada
andreaker
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.10.2016 07:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andreaker »

Nabehané: 113 000 km
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Ahoj Adka,no ja si myslim ze si domyslas,preto ze ziadny servisak by si nedovolil nejakym sposobom poskodit,alebo nieco zlym (neodbornym)sposobom opravit.Ak teda mas pochybnosti o servise urcite si najdi druhy servis,recenzie ohladom servisov uz najdes vsade treba sa semtam opytat ludi,niekto ti urcite poradi.S tym klepnutim to moze robit hocico a nemusi to mat suvis s tymi brzdami.ahoj
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na to aby si nové brzdy sadli a lepšie brzdili po výmene treba istý čas silnejšie stláčať pedál. To je normálne.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nemusis byt nervozna, nove kotuce a nove platnicky si musia sadnut - ja to robievam ,ako vacsina - na volnej ceste bez aut riadne rozbehnem niekolkokrat a prebrzdim - rychlejsie si to sadne.... a silenblok motorovy aj prevodovkovy ti pozrie kazdy mechanik na zdvihaku bez problemov....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celkom s vami chlapci nesúhlasím,čo sa týka sadania brzd.Dalo by sa prijať že brzdy nebudú 100% -né ak došlo k výmene platničiek k pôvodným kotúčom.Tam bude naozaj chvílu trvať kým sa platničky vyformujú k povrchu kotúča ktorý je všetko,iba nie rovný.
Ale mieru (stav) kotúča predsa mechanik vidí a ak nie je tupý tak majiteľa upozorní že daný stav presahuje rozumnú mieru a tie brzdy budú na milú Jarmilu ak sa to takto sfušuje.Je ťažko predstaviteľné že majiteľ ostane hluchý na upozornenie že toto budú biedne brzdy ak sa to neurobí poriadne.Žene práveže by človek urobil akúkoľvek opravu z ohladom na to že väčšina nie je technicky zdatná a práve preto sa spolieha na toho .uja čo sa v tom vŕta.
Nesúhlasím preto,lebo ak majiteľ žiada poriadne brzdy,tak môže z dielne ísť rovno na STK a bude v pohode aj bez sadania.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

rucna ide ako.netreba paku tahat vyzsie?menili sa zadne brzzdy to nema ziadny vplyv na zabrzdenie.predne su dolezite zadne nejdu tak ci tak na 100 percent.su obmedzovane ucinkom.treba napisat presne co to robi po vymene.pedal zabera nizsie alebo treba silno tlacit na pedal aby auto zastavilo.lebo druha moznost to nebude novymi brzdami v zadu.problem moze byt v strmeni v zadu mne sa uz tiez stalo ked som musel menit zadne tlmice mal som chripku nechcelo sa mi s tym babrat tak podho do servisu.demontovali len strmen museli rameno stiahnut nizsie mechanik sa rozhodol odpojit aj lanko rucnej co som protestoval ze to bude chyba.ten piest len tak nestlaci pokial nepovoli odvzdusnovak.potom ked to vsetko montoval spat hral sa s stym lankom kym ho nasadil a zistil ze treba piest zatlacit a neslo to.pokrutil prachovku no piestik zatlacil po polhodine.nasadil to a po par km sa koleso hrialo.brzdilo stale a rucna vobec.radsej som si to spravil sam.treba ist znova za tym opravarom a povedat mu ze to nebrzdi alebo pedal robi problemy nejde to ako predtym.treba to stale konzultovat.a v kazdom meste na sk su take servisy na buduce ak to stalo vela penazi chod radsej do autorizaku.tam vedia postupy ako spravne zatlacat piest v strmeni a hned na dielni maju aj valce kde tie brzdy otestuju a aj rucnu.uz bolo par clankov relacii o tom ako to je s tymi brzdami autorizak je o 10 euro drahsi sedis v teple pijes kavu pozeras telku citas casopis a mas zaruku na robotu.kludne sa da ist na prijem a spytat sa na cenu.a bude velmi podobna tej ako u garazmajstra.a ziadne take ze si to musi sadnut dam nove brzdy idem na stk a auto musi prejst.tu buchanie v zadu pri preradovani moze byt aj vyfuk,alebo tepelny stit nad vyfukom.pekne autom na zdvihak a stat pri nom dychat mechanikovi na krk aspon uvidis co vsetko dobabral a na co sahal pri vymene brzd.lebo tak sa z dobrych aut stavaju vraky.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Pise ze boli mene aj kotuce aj platnicky tak by som pozrel ci to tak naozaj bolo, tam sa toho vela pokazit neda jedine ze by slapol na pedal ked to mal rozobrate a vypadol by mu valcek ale to by snad potom odvzdusnil, je mozne ze valcek zatlacil a ostal zaseknuty? neviem, to buchanie....neviem ci by to mohlo byt tym ze by to dvihal podlozenie nie pod nosnikom ale pod napravu lebo aj tak som uz videl dvihat auto....a ze ta neodr.....bu, aj mne sa stalo ked sa mi nechcelo menit si doma brzdovku a paprat sa dal som do servisu....doma pozeram v zadu dam dole capicku z odvzdusnovaku a pod nou hrdzavy prach, na druhej strane to iste, pozrem na tie odvzdusnovaky - ani neboli povolovane.....takto sa dnes zarabaju peniaze
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
andreaker
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.10.2016 07:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andreaker »

dakujem, ste zlati ze ste mi odpisali, dakujem za vas čas.

moze to byt hocico. ja som davala vymenit platničky a kotuče komplet predne, pretože mi vibrovalo s volantom pri brzdeni. Kotuče boli komplet hrdzave. Vymenil mi všetko aj platničky, aj kotuče. Skusim tie brzdy zabehnut ako hovorite. pokial to nepomoze, skusim ist za nim, ci mi ich odvzdušňoval. To brzdenie je take, že pri stlačení ma jemne brzdi. ak chcem zastaviť musim ten pedal stlačiť veľmi silno. Je tvrdy a reaguje hore, nedotlačim ho dole ako predtym. Pred vymenou všetkého som pekne dotlačila az na doraz, stačilo jemne. bojim sa hlavne o bezpečnosť ked budem musiet prudko zabrzdit a zastat tak to nedam ako predtym.

peknu nedelu vam prajem :-)
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Ak auto ako-tak brzdilo kotuce nemohli byt komplet hrdzave. Slabo brzdi - mozno pouzili nejake shit platnicky - faky z ukrajiny bohvie.
Ked ti to po servise robi nieco co pred tym nerobilo mozu byt dve veci - nahoda alebo nieco vymenili aby si prisla znova.
Ze nic neodborne si nikto nedovoli spravit. Haha. Nedavno mi dali chlapici machri zo ziliny (za lidlom pri stadione) s usmevon ako strycko mcdonald akoze vyvazeny kardan. Tak vyvazeny ze hadzal hadam 3mm do strany.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

bacovu onu frcinu, furt je secko shitove, sada si, fejkove, druha trieda, ukrajina, polsko, cina...vsetci ste znalci na internete, ale ja VIEM jak je su urobene nazivo komplet brzdy od mhlavateho ! :41c2: prosim pekne su to tie najlacnejsie z elitu ABE, ci AEB ? komplet sada, plus volake gumky a brzdovka, tusim polsky vyrobca ?? a chodi to jak cerstvy maslovy chleba od prvoti :41c2: co myslite naco su platne redukovane nabehmi na polovicnu plochu asi ???

fesanda, ked na grupe trasu brzdy a vymenuju sa len kotuc a platne, mozes cakat ze budu trast aj tie nove za chvilku :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných