Filter pevnych castic

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Filter pevnych castic

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zdravim vas , potreboval by som poradit a to ze ci vymena DPF alebo dat profesionalne vycistit
Jedna sa o Mondeo 2008 2.0 TDCI 103kw najzd 312000 km skutocne km , Doteraz auto bez vaznejsich poruch, v piatok mi vysvietila kontrolka motora tak som to zobral na diagnostiku , vypisalo DPF Filter ktory je este povodny a nebol nikdy cisteny auto mam od nova ,teiz vypisalo EGR a skrtiacu klapku , dnes som vycistil skrtiacu a EGR na moje pocudovanie egr len trochu zaspinene , a skrtiaca tiez auto jazdene 95 % dialnice a dlhe trasy , ma aj teraz vynikajuci tah a vobec som nic nezbadal ze by klesol vykon motora , nedymi , poradte ci profesionalne vycistit DPF alebo novy dakujem za odpovede
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hlásenie o EGR a škrtiacej klapke v spojení z problémom filtra dáva dobrý dôvod na premýšlanie a podrobnú diagnostiku systému.Protože časticový filter pre vykonanie regenerácie oba komponenty ovláda,tj EGR vyradí aby neznižoval teplotu a škrtiacu privrie podla potreby pre samotný proces./plne stačí aby sa menežment potýkal z nekorektným údajom od niektorého komponentu a regeneráciu nezačne prípadne začne a neukončí zdarne.Takže v tomto momente je ešte otázka o nutnosti výmeny predčasná.Niečo by šlo pozisťovať z diagnostiky čo sa týka jednak hiostórie doterajšieho priebehu,jednak hodnota zaplnenia popolčekom,protitlak systému a overenie či je hodnota správne,hodnoty teplôt z čidiel atd.
Samotné vyčistenie filtra nestačí,je nutné overiť aj funkciu katalizátora ktorý je predradený filtru.Takže ak už čistiť,tak tam kde vykonajú oba úkony,a ani nejdem písať že si treba dobre premyslieť akou "metódou" pretože väčšina sadomaso spôsobov vedie k praskline v telese filtra a to začne kolotoč divného správania a návštev servisu,pretože vozidlo bude v čase odovzdania vždy akože "opravené" a teda majiteľ skasírovaný.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Diagnostikovane to bolo na diagnostike Delphi len kamos co mi bol mechanik ma rozbombardovanu dielnu a na moje naliehanie mi horko tazko urobil narychlo
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Miro pocuvaj ty tutok Milanka :41c2: , ten ti v par riadkoch dal tolko info, ze budes chodit po tvojich mechanikoch do konca sveta a nezlepia polku dokopy !!!
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

zabudol som posledna regeneracia bola robena pred 378 km ,tak to vypisala diagnostika,,, a to som isiel vkuse z mnichova , kontrolka mi vysvietila este za mnnichovom a az domov bez poklesu vykonu , takze aj pocas svietiacej kontrolky urobilo regeberaciu filtra , auto ide bez problemov , akceleracia dobra a u mna normalne v nemecku ako aj v piatok cez 200km/h , startuje pekne ,
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

bajo777 medzicasom som uz pisal panovi Hlavatemu ss ci by mi to zdiagnostikoval on pretoze moj mechanik na to nema cas a a preraba celu dielnu je inac dobry ,,lepit to nechcem , a diagnozu mi neurcil len mi vycital chyby bo som naliehal aby mi to napichol , a to mal este ruky od malty ja si dam poradit , to auto som vobec nemal kazove a chcem aby to bolo aj tak nadalej
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných