Citroën C5 1.6 hdi 2009 - filter pevných častíc

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Len ci sa s takym autom dostane clovek do mesta... O par rokov...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

O tom čo ide u našich západných susedov som písal,ale tak ludí zaujímajú iné kraviny než veci ktoré ich raz dajú do smútku.
Aj STK a EK prišlapnú na krk,bude stačiť nastoliť kontrolu readiness code a je vymalované,pripojenie on line počas kontroly a ani si necvrkne nik.A to zaviesť je detail a minimálny technický problém ak bude "politická vôla" alebo nariadenie zhora.Raz skončia aj časy keď pomôže priplatenie,lebo stav v obchádzaní predpisom,systém vykuchávania atd je všeobecne známy,to nie je tajomstvo a ani to že sa týka každého druhého auta.Otázka času
Nehovoriac že ak aj ten náš chliev čosi znesie,našinec by rád aj po Európe,tak to aby za hranice ani nešiel
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan beriem , ale stále bude platiť , že auto sa musí posudzovať podla predpisov platných v dobe jeho shválenia. Dnes som bol v NZ a videl som pri kúpalisku krásnu Tatru 57(asi) a nikto jej nezakáže jazdiť. Radšej pôjdem do mesta peši ako jazdiť na štvorkolesovom notebooku. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale zakáže,a velmi rýchlo a ľahko.Presne ako jej nariadili domontovať svetielká dozadu a presne ako nemôže na dialnicu pretože nedosiahne min rýchlosť a nebude môcť do mesta z limitom emisií.Ak chce do premávky,bude alebo schopná plniť predpisy,alebo nebude jazdiť.
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Napriklad ja mam auto od vyrobi s dpf a plni nornu eu4 ale v tp mam zapisanu eu3 cize bez dpf takze z auta mam dpf von a nik mi nic nemoze ...
Doma mame 4 rocneho diesla ktory bol na ek prvy krat a tam mal diag pripojenu a aj pekne redinesi vycitaval ale to uz je eu5.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

neplašte sa...bordel na Slovensku bude ešte riadne dlho :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tie kontroly sa budú stále sprísňovať a mechom praštený nie sú úplne ani ľudia ktorý pravidlá alebo vykonávacie predpisy uvedú do života.Pár maličkosti stačí zaviesť na to aby si DPF kár ani necvrkol ak má siahnuté na filter.Nástupom elektriky a hybridu bude tlak silnieť a nesmie sa zabúdať že tu je skupina ľudí čo nemá iné na práci a je perfektne zaplatená aby vymýšlala predpisy.
Honba ľudí za výkonom sa roky len stupňovala a priniesla vysokovýkonné diesle,ale daň za to treba zaplatiť.Nemôžu do nemoty stúpať kW výkonov na cestách bez takýchto opatrení.Ak niekto potrebuje na prevoz svojho zadku väčší výkon než má priemerný autobus,tak to inak skončiť nemôže.Príde rad na všetko,na výkon,na emisie,na váhu vozidla,na vstupy do zón ochrany,všetko príde,všetko bude možno skôr než 7G sieť alebo povinné platenie za wifi či tel máš alebo nie.Pokrok nezastavíš leda tankami,tie dokonca ani víza nepotrebujú ani predpisy.Treba len vytrvalo robiť kraviny a všetko bude.
lanken ...chliev takéhoto kalibru sa tak lahko nevyčistí,to dáva určité nádeje že sa bude zavádzať dlhšie než diaľnica do KE
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v podpise na tuningfore:

egr off, kat off, dpf off, chip xy Nm/ xy PS
no smoke, no fun, benzin patri do kosacky

ale u mechanika smutne oci neda selficko k tomu :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Najlepsie je, ked na podobneho ignoranta natrafite v kolone a ste prvy za nim. Vnutorny okruh uz zapinat nema zmysel, kedze vzduch vo vnutri auta uz je ako za vyfukom Liaz-ky a vonkajsi to len znasobuje.
Samozrejme jedna sa v drvivej vacsine o majitelov "premiovych" znaciek BMW, Mercedes, Audi. Naftu treba do mesta zakazat, cim skor tym lepsie.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Filtre mozes u PSA vytlct akurat tak na 2.2 HDi 16V 4HX 98kW.. lebo je to vobec prva gen kde aj tak prdlajs vydrží, a motor ma emisnu normu Euro 3 kde FAP absolutne nepotrebuje.

Novsie filtre nemaju az take problemy, len je dolezite mat motor v cajku..aby do filtra nezadymovali vstreky vyrachtane, alebo aby ho vadne turbo neplnilo olejom..vtedy hrozi aj poziar.
AutoSpecial.top

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných