BMW 118d e87 - parkovacie senzory

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Nejde o kamery ale lcd displeje v dennom priamom slnku :), je tam vidiet velke sive trt makove lol, nemam to z rozpravania starej matere, udrbavam sa na nich pri tom osobne ;-)

Mozno chlapci maju v tych japonskych zazrakoch 2014 a 2015 nejaku vybehovu elektroniku a v novsich uz to je dramaticky lepsie lol ??
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako ja neviem čo komu vyhovuje,ale veď už pánom situácie vôbec nie je ten čo by mal byť.Je mi normálne ľúto švagra ak ma týžm svojim ho...om niekedy berie,čumí najprv do displeja,potom čosi naťukáva,potom špekuluje ani neviem nad čím,potm niečo pípa,potom o chvílu niečo iné,no ser..m také autá.Otočím kľúč a idem.Ja. On nie,kým sa vyko.otí z dvora ma ide poraziť.Potom ho myká DSG (cca naj 10 tis km !) no jedna radosť,no nekúp to !!!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Este sa mi lubia aj tie integrovane navigacie ! Mapy su zastarale ked to ide z fabriky ven a zaroven to je posledna aktualizacia co to v zivote auta dostalo :4090: :zga27: , ale vybava mosi byt lol !!! Kazdy telefon za 5 korun nebodaj s mobilnym netom xkrat radsej pouzijem aj kvoli dopravnym info alebo pred cestou do zahranicia stiahnem offline mapu ale hlavne ze televizor mam v aute :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Pod tarchou argumentu, som trosku nakloneny tejto myslienke, uz len zmluvne podchytit dymku miru pri kazdej navsteve servisu od prislusnej fakturantky/mazoretky na showroome a o jeden kus im stupne predaj :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lol volaco hovoris lol , budem pytat legitimaciu radsej v dnesnej dobe vselikych bkomplexovin... V poslednej faze mi pupek uz aj tak kryje vyhlad, potom uz neskoro plakat nad rozliatym mliekom :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kritizovať sa dá kdečo...ale niekedy ozaj takéto veci sú prínosné ako to tu už zaznelo ak nejazdím pravidelne, alebo nemám auto v oku a v ruke lebo nemám len jedno . Takže ako v malom aute ako mám ja mi to nejak nechýba ale v nejakom veľkom dlhom vysokom to nemusí byť na závadu. A tiež záleží od toho kto kde ako kedy parkuje a má možnosti. Niekto ide z domu do roboty parkuje v pohode kopec miesta má to nacvičené že aj zo zavretými očami to dá. Ale niekto skrátka jazdí a parkuje kdekade málo miesta zlý výhľad veľké auto ....netreba hneď všetko zatracovať len na základe vlastnej skúsenosti ktorá je často neobjektívna.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Naraznik je odvodeny od slova narazat !!!
Ten curus co z toho prvy spravil dizajnovu vec v laku, dufam ze sa uz smazi v pekle :3c90: :3c90: , volakedy som mal cerny naraznik a mal integrovany bezdratovy zvukovy senzor zapinajuci sa okolityma prekazkami ! Ako poslednu zachranu ! Ale auta mali tak dokonale citatelny obrys ze minimalne sa spustal aj pri zaciatocnikovi lol ani nemusim k elegantnym zigulackym tvarom uz aj supermoderna sierra kombi mohla na mm presne zastat na prvej jazde, ovsem okna a zrkadla sa robili tiez na svoj ucel este a konstrukter asi tiez rozmyslal pri robote...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

cviro123 napísal:Ked niekto presadne do auta bez senzorov a zacne cuvat a caka na pipanie a nic a narazi tak ma nas.ate v hlave nic viac.
..cviro , ĎAKUJEM za uznanie. :300f:

"Všetko sa Ti v živote VRÁTI ."
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niekde sa deje strašná chyba.Je možné že v autoškole lebo sú postavené nulté požiadavky.Ako 17 ročný chlapci veselo chodili z Tatrou 111 alebo Karosou (autobus taký gulatučký) na dielenský kanál často aj 50 metrov.Dnes by to muselo mať sto senzorov ešte aj na jazdu dopredu.Hovorilo sa...ťažko na cvičisti - ľahko na bojišti.Vodičský by sa dovtedy nemali dať nikomu pokiaľ neovládajú dokonale stroj.Kto nezvládne,nedostane ho nikdy.A čo by som ako prvú vec zaviedol,ako úplne prvú a bol by na cestách poriadok aj by sa rešpekotvali predpisy - pri každom trošku závažnejšom priestupku,rýchlosti,a pri každej nehode...vždy preskúšanie z predpisov.Dokedy by neabsolvoval,tak by nejazdil.Garantujem takú disciplínu na svete nemá žiadny štát aká by bola tu.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale ved to funguje uz par rokov.vinnik nehody ma odobraty vodicak.dokonca aj ak sa niekto vybura sam napr hlavna cesta dostane v zime smyk do protismeru vodicak mu odoberu.neviem na ako dlho uz kadeho sa posudzuju okolnosti.ale robi sa to uz min 5 rokov.a samozrejme aj psychotesty a testy nanovo aj pokuta.to vsetko musi absolvovat ak chce jazdit znova.ale na druhej strane cigani maju vodicaky a nevedia sa podpisat a ani poriadne citat.no vodicak ma.ako ak nevie citat pisat :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No stalo sa,pri Beladiciach som prehliadol trabulu obce a nabehol som na radar.Vodičský na rok,po polroku som ho dostal aj z preskúšaním,aj som sa veru učil kedže musím robiť na plný počet bodov.Ale...aj tak som za.Ver tomu,že sa odvtedy nikdy neponáhlam.
Ale netreba brať vodičské na rok,len zobrať a vrátiť po preskúšaní.
Lebo ja neviem či sú slováci nejaký bohom privilegovaný,ale tu si každý robí čo chce a na ceste to tak aj vyzerá.To jednoducho opatrenia úmerné tomu čo je.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak sa raz chod povozit po europe po mestach a aj dialnica nemecka.smerovky nepozna snad 60 percent soferov spatne zrkadlo je nezmama vec.v meste ides po hlavnej z pravej strany vedlajsej cesty auto chce ist do lava vojde pred teba a caka kym sa nebude dat vopchat niekomu kto ma odstup od auta 5 metrov.a ty cakas pritom si na hlavnej ceste.nemecka dialnica-jeden mi tak krasne ked som letel 230tkou mozno tak par metrov vosiel do pruhu skocil som na brzdy abs pracovalo ako nikdy v zivote a ten sofer dodavky sa este rehoce.a ked som mu zatrubil este zabrzdil na 60tku.ked sa zaradil poprosil som nahnevaneho spolujazdca aby mu do bocneho skla hodil pohar s kavou.nevedel som ze taka dodavka vie ist aj 180km/h :40bd: :d :D :40bd: :40bd:

bezne v europe na dialnici je,ze sa najdu aj blazni co ak na nich zablikas skocia na brzdy a stojis.agresivita soferov stupa,pokuty su stale vyzsie tresty tiez.a stale to speje len k horsiemu nevyriesis nic.musel by si vsetkym odobrat vodicaky a zacat to budovat odznova.starych vlkov novym pravidlam nenaucis.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Preto to treba riešiť.Ver tomu že by to bolo sakra účinné,veď sa ani vysr..ť nevedia bez auta
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

raz asi pred 2 rokmi som siel do zurich rano 7.30 smer zurich city.viac jazdych pruhov sa pripaja a rozpaja tam je snad slale rano a poobede kolona ako u nas v BA.siel som tam 2 dni po sebe a ten druhy den kazdych 5km policajne bmw.zrazu nebola ziadna kolona.vsetci jazdili s odstupom vsetci sli presne 60tkou nechapal som.vsetko slo plynule.v ten prvy den to bolo ako na balkane.kazdy si robil co len chcel ak som si nechal dostup od auta 2 metre uz smerovka a trepe sa predo mna auto nasilu spomalim a uz stoji za mnou 10 aut pohneme sa a znova dalsi a dalsi auta lietaju z praveho do laveho pruhu podla toho ktory sa rozbehne a stale sa do 20 sec zablokuje.

lenze policia neriesi tych vybrzdovakov ale tych ktory pridaju aby cim skor vybehali tu zrazeninu a sli potom normalne.a potom to tak vyzera.

toho roku sa mi paci nemecko uz na par miestach jazdia civilne bmw tych co skacu na brzdy pokutu sumou az 3000 euro.smer munchem salzburg na vacsine useku je 120tka.bol tam bordel v premavke toho roku sa to vylepsilo aj mna uz dostali na 120tke som siel 175km/h no videl sam ze som bol nervozny a jedneho blbca co sa drzal v lavo ako kliest a kalil to poctivych 105km/h.nedali mi pokutu len mi povedal nech okolo aut nelietam tak rychlo ked je tam 120tka pretoze mi vyboci jeden nevsimavvy sofer a bude hromadna havaria.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných