Nissan Qashqai 1,5 dci - startovanie pod 5 °C

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mikroskop
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 05.05.2010 23:43
Zdieľať na Facebook

Nissan Qashqai 1,5 dci - startovanie pod 5 °C

Príspevok od používateľa mikroskop »

Pisem v bratrancovom mene.Prosim poradte: Som majitelom Nissan Qashqai 1,5dci. Pocas zimnych mesiacov mi auto dost problematicky startuje akonahle poklesne teplota vzduchu pod 5 stupnov.Auto pochodilo XXX servisov t.z. trysky boli vymenene, palivova sustava bola vycistena, palivovy aj olej,. filter vsetko co sa dalo v spojitosti s palivom. Zaplatil som xxxEUR za rozne testy a aj tak auto ked nastartuje na 3pokus, motor nabehne a po 3sek. zhasne s tym, ze auto sa trasie ako ked ide na tri valce. Bateriu som takisto vymenil, zhavice OK,vsetko skontrolovali aj tak na dany problem neprisli. Jedina moznost ako ho nastartovat bola rucnou pumpickou vstreknut palivo a vtedy horko tazko chytilo a bolo ho problem udrzat pri otackach. akonahle je +8 +10 auto startuje a ide bez problemov. Neviem si s tym uz poradit resp. na koho sa obratit. Ak mate niekto podobne skusenosti s podobnym problemom uvitam kazdu radu. Dakujem.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Skontroovali vsetko--keby to tak bolo,tak by si sem nepisal.Nie som si uz isty,ale zhavice u tohto typu funguju len pod 5C.Vravm uz nie som si isty,musel by som si kuknut do prirucky.Vravis ze udajne chyba bude v palivovom systeme.Velmi jednoducha otazka bol skontrolovany tlak nizkeho a tlak vysokeho okruhu v systeme pri startovani priamo cez diag?Ak ano,ake boli tie udaje?Keby tlaky boli v poriadku,tak pes je zakopany inde.Zhavice su nove,a aj funguju???
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Qashqai 1,5dci problem so startovanim pod 5stupno

Príspevok od používateľa christiane »

mikroskop napísal:auto ked nastartuje na 3pokus, motor nabehne a po 3sek. zhasne s tym, ze auto sa trasie ako ked ide na tri valce.
Ak by nebola nafta,tak ani nenastartuje.Ak by bol filter zapchany,netrasie.Treba zhavice vybrat mimo mptora,poprepajat ako v motori a zo zhavenia tam pustit elektriku.V reale sa treba pozriet ci aj zhavia.Merak niekedy prerazeny zhavic neukaze az pri zatazi sa to prejavi.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zavdušnovanie dakde okolo palivového filtra ? veľakrát je tam problém.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

To ze bude zhavic skusany mimo auta o.k. este zrovna neznamena, ze bude zhavit aj v aute.. Ona je tam este sranda zvana zhaviace rele...
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

Vidi riadiaca jednotka spravnu teplotu ? Vzduch aj palivo. Mozno si mysli ze ma 30 stupnov a to sa potom inac davkuje palivo. Podla toho co pises to sice nepasuje uplne ale ked uz to bude opat na diagnostike tak skus pozriet aj to.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných