Prihlásenie LPG - osobná skúsenosť

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kefalín, čo si predstavujete pod takým slovom, že „odpojiť”?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

"Odpojiť" je velmi rôzne , podla toho na akého technika narazíš. Kým u niekoho stačí prepnúť do benzínu , u iného musí ísť von aj nádrž a reduktor . Aj tú druhú variantu som zvládol ráno pred STk a na obed bol plyn v aute naspäť. :40bd: :40bd: lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Tak vidis ze to ide.

A aj tak....na lpg namontovane v polsku sa da jazdit legalne aj u nas. Ano, legalne podla vsetkych zakonov. Bez vybavovania "peciatok" pod pultom atd atd atd atd...

Nie, nenapisem verejne ako na to :)
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

da sa jazdit aj na vodu so sirupom .. Ano, legalne podla vsetkych zakonov.

Nie, nenapisem ako na to :42f8:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Páni skúsim pokračovať v tomto vlákne aj ked neviem či bude tolko na očiach aby sa to oplatilo.Moje otázky sa týkajú auta s LPG po 10tich rokoch. Pri mojich dvoch vozoch mám v TP zapísané číslo reduktora (vyparovača), a číslo nádrže.
Takže môžem po 10tich rokoch použiť na výmenu "jazdenú " nádrž ktorá má síce platný štítok ale nemá papierový protokol????
Kto a ako zapisuje tieto zmeny????Ako je to s reduktorom?? Môžem ho pri poruche vymeniť??? aj za jazdený???? aký protokol sa dodáva k reduktoru????
A hlavne nádrž musí meniť autorizovaná dielňa???a čo potom ostatné komponenty??? Doma si môžem komplet vymeniť brzdy , motor , prevodovku riadenie , ale nie pokakaný reduktor???
A ešte jedna vec ma dosť udivuje , momentálne mám v prevádzke 4 vozy na LPG (+ropáčika citronika) Dva majú v TP zapísané čísla komponentov a dva nič len strohé BA95 + LPG .
Tak ako je to s tými zápismi?? čo má a čo nemá byť v TP ??
Ja viem je to vela otázok ale naša hlúpa legislatíva to nievie nejako podať aj pre tých čo majú dlhšie vedenie. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No a ako vidím a dúfam že aj moderátori - pokračovať v starej téme sa jednoducho neopláca. Počet pozretí mizerný , a odpoveď žiadna.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Skopíruj si príspevok a založ novú tému ;)
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

0+0=0
Naposledy upravil/-a ladodgers v 21.08.2014 09:41, upravené celkom 1 krát.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

oco13 napísal:Páni skúsim pokračovať v tomto vlákne aj ked neviem či bude tolko na očiach aby sa to oplatilo.Moje otázky sa týkajú auta s LPG po 10tich rokoch. Pri mojich dvoch vozoch mám v TP zapísané číslo reduktora (vyparovača), a číslo nádrže.
Takže môžem po 10tich rokoch použiť na výmenu "jazdenú " nádrž ktorá má síce platný štítok ale nemá papierový protokol????
Kto a ako zapisuje tieto zmeny????Ako je to s reduktorom?? Môžem ho pri poruche vymeniť??? aj za jazdený???? aký protokol sa dodáva k reduktoru????
A hlavne nádrž musí meniť autorizovaná dielňa???a čo potom ostatné komponenty??? Doma si môžem komplet vymeniť brzdy , motor , prevodovku riadenie , ale nie pokakaný reduktor???
A ešte jedna vec ma dosť udivuje , momentálne mám v prevádzke 4 vozy na LPG (+ropáčika citronika) Dva majú v TP zapísané čísla komponentov a dva nič len strohé BA95 + LPG .
Tak ako je to s tými zápismi?? čo má a čo nemá byť v TP ??
Ja viem je to vela otázok ale naša hlúpa legislatíva to nievie nejako podať aj pre tých čo majú dlhšie vedenie. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Oco: Co sa tyka zapisovania LPG do TP. Robia to uradnici-ludia. Kazdy si vysvetluje vykonavaci predpis po svojom a preto ta nejednotnost. Normalne by malo byt v poznamke zaznacene homologacne cislo reduktora a nadrze. Nie vzdy to tak ale byva (vid Tvoj pripad).
A na vyznacenych/nevyznacenych komponentoch zalezi potreba pouzivat identicke komponenty. Pokial ich mas zapisane je potrebne pouzit s identickymi homol. cisalmi. Do TP sa to neznaci (my na to nemame opravnenie), po vymene vystavujeme protokol kde uz figuruju nove cisla.

LPG zdar !
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

ladodgers, gratulujem, ale toto fórum je o inom, nie o chvastaní sa...
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Tiez by som to nerozmazaval po internete, treba byt rad je to dopadlo good a nesirit. Hocico sa moze stat...
uwa0902353025
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.06.2015 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0902353025 »

Zdravím, chcel by som sa opýtať na serióznosť firmy LEGASauto (tuším z PK), má niekto pls skúsenosti? Poprípade vie niekto odporučiť lepšiu firmu kde by sa dala prestavba vykonať? Vďaka!
pekmek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.01.2018 15:35
Zdieľať na Facebook

Nalepka

Príspevok od používateľa pekmek »

Je trestné, když nálepku LPG skryju abych mohl parkovat na krytém parkovišti?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

az do teba niekto nadrbe dostatocne sikovne, rozvali nadrz, stoji ti zato paragraf za vseobecne ohrozenie ? :41c2: odpovedz si sam...

troska k argumentom preco je ZAKAZ VJAZDU

liter kvapalneho plynu v nadrzi sa premeni na kolko litrov plynu pri atmo tlaku ?

aky je pomer so vzduchom na vybusnu zmes ?

LPG je sice nejedovaty, ale je dychatelny ?

toto su otazky ktore mas klast, az ta chyti volakdo za vajca pri vjazde, to mozes hovorit o stasti v zivote, ale pamataj nahoda je blbec a smola nechodi po horach, ale po ludoch
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Re: Nalepka

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

pekmek napísal:Je trestné, když nálepku LPG skryju abych mohl parkovat na krytém parkovišti?
Na Slovensku je za to pokuta 60 €. A vyberaci sa obcas ukryju niekde pri cerpacke LPG a ked uvidia tankovat auto LPG a nema nalepku uz aj "idu po nom".
Ludia si k nam chodia casto pytat nalepky LPG.

A ako pise Bajo, 1 liter kvapalneho LPG po odpareni zvacsi svoj objem 250 x.
Vieme si predstavit masivny unik plnej nadrze ? Je takmer nemozne, aby sa to stalo, ale keby...
Ja rozhodne nalepku odporucam. A ja sa za nu nehanbim :-)

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní