VW Golf IV 1.9 tdi , 81 kw - Trhanie pri akceleracii

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fredino
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 16.06.2008 18:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fredino »

mhlavaty napísal:Môžeš kúpiť filter ktorý téčko nemá vôbec.V každom prípade to musí skončiť tak...že ani bublinka
Akonáhle sa problém filtra vyrieši a problém pretrváva,sa ide hladať ďalej,ibaže na to už skrutkovač nestačí,je nutné merať a diagnostikovať.
Najhoršie je to ze diagnostika nič nepovedala,akurát tu váhu vzduchu ale už je tam druhá :(
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Diagnostika píše,čitatel je negramotný
Fredino
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 16.06.2008 18:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fredino »

Ale no taaaaaak :4012: peace
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozor.To nie je myslené zle,to je realita že údaje ktoré sú k dispozícii sú akoby zbytočné,sú tam,ale nie sú braté do úvahy a ich vzájomný súvis,čo sú silné zbrane.Ibaže chybový kód je hotový verdikt tak sa prečíta a považuje za akýsi výsledok.Diagnostika na základe hodnôt je o niečom úplne inom,navyše aj tá nutne potrebuje spolupracovať z inými meraniami alebo skúškami.
Nič nevie autu tak ublížiť ako hlupák v monterkách,ja to denne vidím .Možno to vyznieva ako urážka,ale nie je.Komu to nie je košela si to predsa nikdy neoblečie,ja mám obrovskú úctu k dobrým,len sú v menšine.
Fredino
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 16.06.2008 18:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fredino »

No auto je v servise,poobede budem múdrejší potom dám vedieť :28b7:
Fredino
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 16.06.2008 18:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fredino »

Vymenené čerpadlo,nepomohlo,zajtra skúsia rozobrať variabilitu turba,uvidíme už som zúfalí
Fredino
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 16.06.2008 18:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fredino »

Caute tak variabilita je ok,vraj to je membrana ale to mi akosi neberie,môže to byť aj to? Neviem ako to zistili vtom servise ale môže to byť ono? Ako som písal začne to trhať od 1800 do 2200 otáčok a potom to ide už dobre,už som stoho jeleň :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odpoj hadičku čo ide tam dole k banke turbíny ale hore nad motorom a ústami urob "vákum" a musí to tiahlo pekne vtiahnuť,ak to vaku jazykom podržíš,musí to tiahlo ostať vtiahnuté kým to neuvolníš.No a vieš to rýchlo a zadarmo.
Fredino
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 16.06.2008 18:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fredino »

Caute tak skúšal som to ako si napísal a chodí to normálne,bol som v zahraničí tak som sa tomu nevenoval,prepáčte,auto som po mesiaci vytiahol išiel som na nákup a objavila sa ďalšia novinka a to ze pedál pri brzdeni stvrdol,kapalinu som pozrel ta tam je ale hadicka podtlakovej sustavy (dúfam že som nenapísal blbosť) bol mierne prasknuta po výmene asi 10cm hadicky auto brzdí normálne,len sa chcem spýtať či náhodou nesúvisí ten podtlak z turbom ako na B5 pasatoch a preto to pri akcelerovani skube,prepáčte ak som napísal nejakú somarinu ale servisaci si nevedia rady,zajtra mi vraj pozrú vstreky :-\

PS: neni to reklama ani nič podobné ale tu som sa to dočítal nižšie dole...
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=3 ... a&start=32
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Podtlaky súvisia z brzdou a únik podtlaku na samotnom vstupe ochromí činnosť turba EGR aj klapky na zhasínanie motora.
Fredino
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 16.06.2008 18:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fredino »

Čau lakino,dik za rýchlu odpoveď,tak povymienam všetky hadicky a uvidíme ešte dnes si ich objednam vďaka zatiaľ :2f93:
Fredino
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 16.06.2008 18:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fredino »

Chalani ešte otazocka,priemer tych hadíc je 4mm? Vďaka za odpoved

Vnútorný priemer samozrejme,lebo u nás v robote máme Festo hadice sú silikonove
Fredino
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 16.06.2008 18:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fredino »

Caute takže mi to nedalo a z chlaniskom čo ma diagnostiku sme pozreli zavady a čuduj sa svete nič,tak sme naštartovali a zase nič,tak ze sa ideme previesť a tak mu slapal na krk a diagnostika začala vyhadzovať zavadu váhy vzduchu a hneď ju aj vymazalo tak sme ju vyhodili a dali druhú a auto šlape ako hodinky bez nejakého cuknutia je dosť zaujímavé ze to nebolo v pamäti :D mimochodom ta váha vzduchu bola nová,takže reklamácia a uvidíme zatiaľ tam mám váhu z buracky a ide všetko ako má :28b7:
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

Chlapci moji zlatý ale keby ste to poriadne zdiagnostikovali hneď tak by ste behom sekundy zistili že váha vzduchu nefunguje správne.
V meraných hodnotách kanal 010 a behom sekundy viete kde ste, pán Hlavatý vam tu otom celý čas vravel že diagnostika to píše len diagnostik je negramotny
Pre všetkých DIAGNOSTIKA NIEJE IBA PAMET ZAVAD!!
Váha vzduchu môže byť dobrá len mohla byť osadená do zlého tubusu! Ak si ju menil aj s tubusom tak predpokladám že to bol nejaký šit.
Fredino
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 16.06.2008 18:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fredino »

Preto som vymenil servis a hneď sa na to došlo :2f93:

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných