METABOND

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Ja tiez nechapem obcas dnesnemu svetu, namiesto toho aby som cital prispevky o metabonde, jeho chemickom zlozeni, vlastnostiach, skusenostiach tu citam o jahodach, bananoch slivkach a neviem com..... :41c2:
LS600h
XC90
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Ja by som sa tiez rad dozvedel o comkolvek, co moze pomoct resp. usetrit mozno nemale financie v konecnom dosledku.

A mozno, po precitani o produkte si poviem, ze to nema vyznam. Ktovie.

A teraz idem na ten metabond :) teda, citat info. ;)

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano bajo,myslel som na to.Zanedlho sa stretneme tak o tom hodíme reč.
romanonZa...neskutočné veci,neskutočné nápady to sú vzácne veci.Ak sa dostanú k správnemu človeku ktorý pochopí v sekunde o čo kráča,je vlastne za vodou.Určite ale musí vedieť náležite máchnuť
Takých ľudí som zopár poznal,čoho sa chytili to sa za zmenilo na zlato,ako sa hovorí.Pritom je za tým iba brutálna húževnatosť a cielavedomosť.Ale nápad je cenná devíza,niekto to nezažije za celý život,niekto ich má každú chvílu,ako s tým naloží je už len na ňom
giovanni
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23.08.2015 11:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa giovanni »

to co sa pytas,je vsetko na strankach..videa na youtubeak sa metabondu bojis.tak ho proste nekupis..ale nieje sa coho bat.
ale k veci,ak niekto o metabonde niekedy pocul,iste to prvee co pocul je ECO..ja si myslim ze to je ten absolutny zaklad a podstata metabondu..ideal je vsak pouzit metabond CL.. vymenit olej a do neho dat ECO..plus aditiva benzin/nafta..ten rozdiel proste je citit,pocut

https://www.youtube.com/watch?v=3iOq5zBVoJs

https://www.youtube.com/watch?v=SNRoFH5QoVk
janF
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.03.2011 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janF »

Zaskočila ma rozdielnosť v dávkovaní a keďže by to mal byť jeden výrobca (odlišnosť obalu?), tak čo je teda správne:
- http://www.metanova.sk/obchod/products- ... o-benzinu/
- http://metabond.hu/sk/produkte/metabond-megalene-plus
giovanni
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23.08.2015 11:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa giovanni »

priznam sa ze v tomto nemam ani ja celkom jasno.ale ten metabond je to o com sa tu pisalo..ked som metabond len spoznaval,davnejsie..tak tiez ma to hodilo na Metanova na internete..ci to ma nieco spolocne ci nie,ja neviem..ale to som nikdy neskusal-nepoznam to..a od metabondu mam aj rozne propagacne materialy,vysvetlenia,proste reklamne blbosti,viacmenej je tam vsetko to co maju aj po strankach-to mi poslali,ja som to k zivotu nepotreboval..ale v tom vsetkom,nebolo ani slovo o METANOVA, keby to ma nejaky suvis.iste to tam bude

ale ci je to 1vyrobca,podobneee ci to iste.to fakt netusim..
ale ani ludia co ma s metabondom oboznamili..a slovaci to neboli,tak som o metanove od nich nepocul ani slovo..
ale mozne je vsetko..
BremboSV
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.09.2016 11:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BremboSV »

Metabond je vyrábaný v Belgicku,Metanova v Nemecku. Používam prísady do paliva od Metanovy a musím povedat,že tá do nafty čistí 30x lepšie ako vychvalovaný VIF-prakticky som nezistil,žeby mal vobec nejaké čistiace schopnosti. Teraz som objednal Metabond Megasel,zatial som ho ale neaplikoval. Myslím že Metanova a Metabond su rozdielne produkty,i ked Metanova je propagovaná ako nový Metabond,elebo su uplne totožné. Metabond má medzinárodnu stránku,Metanova len česku a Slovensku. Ale ako píšem,s Metanovou som bol velmi spokojný
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nič si nepochopil,a ja som to tu už sto krát písal,VIF nie je na čistenie palivovej sústavy.Jeho schopnosť čistiť je obmedzená,skôr je schopný krásne udržať stav už vyčistenej,alebo zabrániť ukladaniu úsad na jemné elementy.VIF je vychvalovaný (a plným právom) pre celý súbor vlastností,to nie je čistivo.
Ak máš vedomosť o dobrom čistiacom účinku a tá skúsenoisť je rokmi overená a garantovaná,prečo sem nestrčíš jednu tému o výrobku,čo je to,ako sa aplikuje,aké má účinky,ako ďalej po aplikovaní v ďalšom čase.Napíš,to si množstvo ľudí určite radi prečítajú.
BremboSV
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.09.2016 11:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BremboSV »

Vif som používal roky,žiadne udržovanie stavu sa nekonalo,vstrekovače sa zanášali rovnako,ako bez neho. Overené vymontovaním po 60 tisíc. A o dobrých čistiacich schopnostiach som písal o Metanove SEL. A práve i VIF sa chváli,že čistí palivovu sustavu. Mimochodom,tie testy za nič nestoja,ked si prečítaš výsledky meraní zistíš,že VIF okrem ceny v ničom nevynikal a i tak vo všetkych meraniach bol na 1.mieste.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Moje skúsenosti hovoria čosi iné a týka sa ozaj veľkého počtu aut.Navyše sú podložené hodnotami,protokolmi ktoré sa automaticky uložia každému robenému autu či motoru.Takže mám presný prehlad o technických hodnotách počas dlhých rokov a státisícov km servisovaného auta a teda mám prehlad ako motor mení,resp jeho palivová sústava.To je prehlad o stovkách aut,takže ja nemusím čerpať poznatky z iného než vlastných skúseností.
Ja svoje poznatky doložím úplne presne,rok po roku,rozvody po rozvodoch vždy sú dáta ukladané.Preto sa opýtam čím vieš doložiť ty neschopnosť VIF-u udržať palivový systém čistý.Čiže...východiskový stav aký,užívanie ako,zmeny aké a ako zisťované.Čísla neoklameš,ani motor neoklameš,oklamať sa dá ale človek.
BremboSV
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.09.2016 11:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BremboSV »

aké čísla ti mám poskytnut,ked sa jednalo o klasické vstrekovače,čerpadlo rotačné? Je mi uplne jedno,čo si chceš dokazovat,u mna je VIF len placebo a tímto VIF uzatváram. Pridaním VIF som žiadne zlepšenia či už štartu alebo hlučnosti nezaznamenal.Téma sa týkala Metabondu a nie VIFu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak na niečo napíšeš že je nanič,tak by si to mal čímsi podložiť aby to nebolo iba slovo do vetra.
Prečo by som si mal niečo dokazovať,bavíme sa o technických veciach o ktorých sa dá baviť technickými argumentami,a tie sa dajú vždy podložiť.Toto nie je súťaž o väčšieho fifíka.
Ak si už nepamätáš....toto si písal - vychvalovaný VIF-prakticky som nezistil,žeby mal vobec nejaké čistiace schopnosti

Reagujem na to preto,lebo píšeš niečo čo nezodpovedá pravde a snažím sa aby sa ľudia takto nedostávali k bludným informáciám,preto som poprosil aby si to podložil.
BremboSV
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.09.2016 11:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BremboSV »

Tak čistí alebo nie? Ked sa už chceš chytat za slovíčka ty si zase napísal toto : ja som to tu už sto krát písal,VIF nie je na čistenie palivovej sústavy.Jeho schopnosť čistiť je obmedzená,skôr je schopný krásne udržať stav už vyčistenej,alebo zabrániť ukladaniu úsad na jemné elementy.VIF je vychvalovaný (a plným právom) pre celý súbor vlastností,to nie je čistivo.
To že nečistí mám overené,nič dokazovat nemusím,kto mu verí,nech si ho kupuje. Ja poznám podstatne učinnejšie aditíva. Dalej na tvoje chváli VIf komentovat už nebudem,ked mu veríš,je to tvoj problém.
BMWE46
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.12.2006 16:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BMWE46 »

Zdravím všetkých.
Tiež by som sa chcel podeliť o svoje skúsenosti. Metabond poznám viac ako 15 rokov intenzívne som ho začal používať až posledných 5 rokov. Kto ma pozná vie že jazdím závodne Drift. Moje skúsenosti pramenia priamo z testovania a používania Metabondu v závodnom aute v extrémnych podmienkach. Bezprostredne stíšenie a zvýšenie výkonu môžem potvrdiť. Čo je pre mňa ale najdôležitejší výsledok je že po 4 Sezónach kde v každom roku sme absolvovali minimálne 20 pretekov aj vo veľmi ťažkých podmienkach a horúčavách bol motor rozobraty a nemal žiadne známky opotrebenia. Namerane tlaky mali hodnoty nového motora. Vďaka Metabondu som odjazdil 4 sezóny bez poruchy. Samozrejme používal som aj kvalitny olej Motul.
V dobrej viere môžem odporučiť všetkým komu záleží na svojom aute alebo motore.
Keďže sem Fotky neviem vložit tak ak má niekto záujem kľudne pošlem do mailu.

S pozdravom N Kováčik
tatkotom
Príspevky: 649
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: METABOND

Príspevok od používateľa tatkotom »

Neuveria. Prekračuje to možnosti ich poznania :)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných