Nové poplatky za zápis do evidencie

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

bajo777 napísal:Stavim sa ze prveho tatina 13 srandy prejdu, pojdu po euronormach a veku tragaca, ved to je aj trend v bohatsich krajoch...
Neprejdú - ja mám našliapnutú priamu a neomylnú cestu k veteránskym tabulkám. Druhá možnosť je - na hrubú košelu hrubá záplata. Teda kupovať autá bez prepisu ,v exekúciach, skladačky, lopaty - proste niečo čo nechám pri ceste a klúče hodím do kanálu.Rovnako ako sa črepy vozia zo západu dajú sa aj z východu.
Teraz je tu u nás v NZ na predaj Trabi s VW motorom na maďarských tabulkách a aj s plynom. Exot na pohladanie.
A nezabudnite že tragač sa vždy posudzuje podla noriem ktoré boli platné v deň jeho schválenia do prevádzky. Preto Moskvich 426 nemusí mať ani dnes bezpečnostné pásy. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Tatko ja nezabudam ake normy musi splnat, ale len si predstav progresivnu cestnu dan, zakonnu poistku, pripadne prispevok do volakeho vymysleneho ekofondu, uz od takych 10rokov zacina bolehlav pri plateni poplatkov a to si ani na cestu nevyliezol...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dianmarco
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 18.04.2005 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dianmarco »

Vie niekto kedy sa majú tieto nové poplatky schvaľovať?
zollino
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.06.2014 13:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zollino »

myslim ze uz su schvalene a platne od 1.2.2017
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

bajo777 napísal:Tatko ja nezabudam ake normy musi splnat, ale len si predstav progresivnu cestnu dan, zakonnu poistku, pripadne prispevok do volakeho vymysleneho ekofondu, uz od takych 10rokov zacina bolehlav pri plateni poplatkov a to si ani na cestu nevyliezol...
Bajo - presne na toto sú určené autá v exekúcii za 200 evri, bez prepisu. Môžu hladať majitela a ak mi ho zabavia??? vela škodovať nebudem. Celý tento systém ide tým smerom , že ešte budeme platiť niekomu kto nás zbaví starého črepu. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal:
bajo777 napísal:Stavim sa ze prveho tatina 13 srandy prejdu, pojdu po euronormach a veku tragaca, ved to je aj trend v bohatsich krajoch...
Neprejdú - ja mám našliapnutú priamu a neomylnú cestu k veteránskym tabulkám. ...:
Lenže na V značkách nemožeš len tak hocikedy sadnúť do auta a ísť kedy a kde sa Ti zachce. Na bežné, denné jazdenie možeš zabudnúť.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon - ak ich dostaneš (čo nie je lahké) tak si sám píšeš kde a kedy chceš jazdiť , rovnako ako pri "C" značkách. Na Podhájskej maník s Tatrou 57(asi) vozí turistov celý rok, denne a má aj nočné jazdy. :40bd: Ale myslím že je ťažšie vybaviť tieto tabulky ako riešiť kedy a ako budem jazdiť. Pre mňa je schodnejšia cesta každé dva roky auto bez prepisu a potom ho zrušiť. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na internete som našiel článok o registračných poplatkoch ktoré mali platiť od 1 februára 2017

Črtalo sa zníženie, ale páni zistili že asi ubrali až moc a navyše by sa "obrali" o dalšie groše znižovaním poplatku podla veku vozidla.
Terajšie poplatky / poplatky ktoré mali platiť od 1.2 2017
[img]https://www.netfinancie.sk/upload_image ... 1cyohD.jpg[/img]
A toto je zo včera. To budú tie Ficove istoty - tú najpočetnejšiu skupinu majitelov áut ošklbať ešte viac ako plánoval
[img]http://www.imagehosting.cz/images/thqzezystf.jpg[/img]
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

oco13 napísal:
leos napísal:oco ty si velky vtipkar :))))
Chlapci len sa opýtajte svojich rodičov a starých rodičov ,či by nemenili. Možno by vám sánka spadla. Ale dejiny sa opakujú takže možno raz aj tieto slová vytiahne nejaký archeolog z HDD , a len on bude vedieť kto mal pravdu.
Pytal som sa, a vzhladom na to ze maju/mali viac ako pol deka rozumu v hlave tak sa jednoznacne zhodli ze 50 rokov temnoty stacilo.

Spolocnost kde lempli ziju na ukor pracovitych, blby na ukor mudrych, chory na ukor zdravych a vsetci chudobny...
:::
Acon napísal:Čo plačete. Buďte radi, že neplatíte za autá dane ako v iných krajinách. Ešte len vtedy by nás prešiel humor. A on prejde, to je viac ako isté

Dokonola ironia, na jednej strane vyspele, demokraticke a slobodne krajiny ako napr. Svajciarsko a Luxembursko, na druhej strane polo-totalitne, radikalne lavicove,soialisticke Francuzsko, Nemecko, VB...
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
gooooo3
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 17.01.2009 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gooooo3 »

Vie mi niekto povedat kolko ma bude stat prihlasenie Porsche 250 KW,Rok 2004 uz prihlasene na Slovensku dakujem.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Urcite ho na seba prepis do konca januara 2017. Ak uz ma SK tabulky (ako pises) tak ta prepis do ineho okresu bude stat 66,-€ za tabulky.
Ak ho prepises po 1.2.2017, tak budes platit (kvôli veku) 9%, cize 0,09 nasobok registracnej dane noveho. V tvojom vykone to predstavuje cca 240,-€ + 66,-€ za tabulky. Ak posranci schvalili tu druhu tabulku, co sem vyssie zavesil Ivko, tak este viac.
Ak sa mylim, tak ma prosim opravte.
Cele to povazujem za chrapunstvo najhrubsieho zrna...najmä to ako sa hranolovi ludia postarali o to, aby toto vypalnictvo, ktorym terorizuju obcanov SR, bolo v sulade s legislativou Europskej Unie. Ak je pravdou kolidacia v udajoch (ako zavesil Ivko) tak je to este bezocivejsie svinstvo, za ktore by si mocni, co to upiekli, zasluzili verejnu popravu za vlastizradu....ved lud potrebuje chlieb a "hry" na preplnenom stadione (ako v KLDR) :b:
gooooo3
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 17.01.2009 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gooooo3 »

Este by som chcel vediet kolko to bude stat v tom najhorsom pripade ?Uplne suhlasim ta nasa vlada nas zdiera vsade kde sa da .
zeta
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.12.2016 17:20
Zdieľať na Facebook

Poplatky

Príspevok od používateľa zeta »

makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Aj tu, táto je trochu obšírnejšia

http://www.institutfinancnejpolitiky.sk ... /index.php

inak je to dobrá sr-k-ačka, hodnotu mojho auta vypočítalo na 780€, nie žeby som si ho na tolko necenil, ale aby som zaňho tolko dostal ,musel by som pribaliť aj manželku, a natankovať plnú
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Su len dva pripady kedy ma zmysel riesit cenu auta, predaj a buracka, ked ani jedno neplanujes, mozes podobne blaboly pustit z hlavy lol

Trosku tvoju situaciu zavidim, lebo moja stara uz cenu auta zvysuje len v zbere na vahe, inac ju akototaku darujem, teda za odvoz :zga27:: garazovana, primerane ojeta, tuknuta na budku, no a hlavne, chcelo by to akutne druhu hlavu - tato podfukuje furt volake somariny lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní