Splynovac - chladiaca kvapalina

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

palokalo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.06.2011 09:09
Zdieľať na Facebook

Splynovac - chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa palokalo »

Ahojte, mam auto na LPG (saab 9-5 2.3T). Stala sa mi teraz taka vec ze po vypnuti motora mi ostala dalej svietit krabicka s ukazovatelom stavu lpg. Ked som prisiel k autu po par hodinach svietila dalej. Z auta bolo citil lpg a dostalo sa mi aj do chladiacej kvapaliny (po otvoreni nadobky silne smrdelo lpg a po nastartovani sa spenila). Je mozne ze sa tam ten plyn dostal cez vadny splynovac? Ci myslite ze bude problem inde? Dakujem za kazdu radu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Tu sa roztrhlo vrece s neuveritelnymi prihodami ?

Na prve pocutie to znie ako nezmysel, ovsem mozog uz dnes vypoveda funkciu, takze : vypoj tomu kramu /lpg/ poistku ! Cele to je napajane cez jednu z baterky :41c2: a migaj do plynoservisu !!!
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
palokalo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.06.2011 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palokalo »

Zatial som prepol na benzin a zavrel na nadrzi LPG ventil. Problem je ze do servisu sa dostanem najskor dakedy pocas tyzdna a dovtedy auto potrebujem. Co si o tom myslite? Moze to robit sarapatu aj na benzin?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Dobre si zrobil...teraz rozmyslam po prvom soku, sak mas vymenik lpg s chladiacou kapalinou...tade teoreticky mohlo prerazit plyn do vody ale pocitam ze aj unik vody tam vcil bude...keby si ten splynovac odstavil aj z okruhu chladenia jazdit mozes v klude si myslim...na benzin :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
palokalo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.06.2011 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palokalo »

Takze moze byt derava ta membrana v splynovaci? To je radost.. Vyskusam jazdit na benzin zatial a skocim do lpg servisu :38eb:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Samozrejme,že je vadny splyňovač , čo iné ???

Može to byť vada konštrukčná, alebo nasledkom opracovania telesa splyňovača,keď vznikla nejaka prasklina ktorou prenika chl.kvapalina a zmiešava sa z plynom

membrana s tym nemusi mať nič spoločné

Každe zariadenie potrebuje UDRŽBU a aj vymenu dielov po uplynutí času životnosti...
palokalo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.06.2011 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palokalo »

Auto som s LPG uz kupil cca na jar tohoto roku. Hned som s tym isiel na kontrolu do lpg servisu kde mi vymenili filter a nejake popraskane hadicky. Je tam to lpg cca 5 rokov. Takze predpokladam ze je tam par dielov uz sucich na vymenu. V pondelok sa hned objednavam do servisu.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Membrána isto neoodeluje plyn od vody takže rátam že bude dakde na píčine nejaká prasklina priamo samotného telesa. Alebo nejaký blend ktorý uzatvára zrejme nejaký vývrt kade je vedená voda, Záleží od konkrétnej konštrukcie splynovača
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

najprv vyskusaj s tym jazdit na benzin ci nepeni voda.motory od saabu su nejnevhodnejsie na lpg.
palokalo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.06.2011 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palokalo »

Splynovac je vymeneny a uz mi to netlaci do kvapaliny. Obcas sa mi ale stava taka vec ze po vypnuti motora mi dalej svieti ta mala krabicka co ukazuje stav nadrze a ake palivo ide. Ked potom nastarujem svieti to dalej a nejde mi prepinat medzi benzinom a lpg. Asi to ide iba na benzin potom. Niekedy to zhasne casom ked vypnem a niekedy aj hodinu dve.. Pomoze az vytiahnutie poistky. A este otazka co je zac taky plastovy bazmeg do ktoreho idu 4 hadicky s plynom a z neho idu dalsie 4 do vstrekovania. Je tam aj elektrika zapojena. Niekedy to z tade dost cvaka ked ide motor na lpg. Treba aj to nejako cistit vymienat? Lpg tam mam uz viac ako 5 rokov podla povodneho majitela.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný