Lancia Kappa 2.4 jtd 1999 100kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Lancia Kappa 2.4 jtd 1999 100kw

Príspevok od používateľa zubo55 »

Serus chlapi, mám problém s mojim jtd. Je to 100kw verzia,mám taký pocit že mám vadnú váhu vzduchu ale ja mám skôr opačný problém ako väčšinou, všimol som si že autíčko neťahá tak ako ked bola váha nová.Napichol som auto na Fiatecuscan a v chybových kódoch nieje ale pozeral som hodnoti a na voľnobeh je teoretický tlak 300mbar ale moja váha posiela 500mbar znamená to že je vadná alebo motor prisáva falošný vzduch niekde?A môže spôsobovať špatná váha vzduchu to že vstrekovače zaklepú kvôli špatnému pomeru v daných otáčkach?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ je prietok na volnobehu cca v okolí 500 je to zhruba v poriadku ovšem pri práve nečinnom EGR.Pokiaľ je práve "v práci" EGR padne hodnota zhruba na polovicu.Táto hodnota (500) práveže nepoukazuje na netesnosť.Pozri si hodnotu prietoku keď motor stojí...má byť nulový a pokiaľ aj je,tak váha vadná nie je.Môže mať posunuté hodnoty,môže dávať menšie hodnoty ako starne,ale to sa iba z hodnoty volnobežného prietoku nedá považovať za zistené a preukázané.Treba zistiť aj hodnoty ktoré zodpovedajú plnej záťaži,potom je možné konštatovať či áno/nie
zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubo55 »

Tak ja mám egr úplne odstavený, no lenže ja som mal na voľnobeh požadovaný 300 a váha dávala 500 to my je čudné však tieto hodnoty majú biť až na malú odchylku rovnaké nie?Pretože väčšinou sa váhy prejavujú tým že dávajú menej!
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

egr je odstavené mechanicky alebo aj softvérovo?
zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubo55 »

Mechanicky, softvérovo to týmto motor nevadí.Mne išlo iba o to že som si myslel že pokiaľ váha ukazuje až taký rozdiel tak je vadná pretože rozdiel 200mbar my príde veľa
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Tych 200mbar robi odstavene EGR. Sprav s ecuscanom Log za jazdy. ale na 3ke daj plny kotol od 1500 do 4000ot. daj si do grafu otacky motora, hodnotu vahy vzduchu, tlak paliva, tlak turba. vsetko daj pozadovanu a realnu hodnotu. Az pri vyssich tockach zistis ci mas dobru vahu. Ak by si mal zlu, kup Pierburg a vzdy kvalitny filter. Ine znacky vah maju rozne priebehy signalov pre rj, dokonca aj bosch. zalezi to ale od kusa. pierburg je skoro vzdy dobry.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

zubo55 napísal:Tak ja mám egr úplne odstavený, no lenže ja som mal na voľnobeh požadovaný 300 a váha dávala 500 to my je čudné však tieto hodnoty majú biť až na malú odchylku rovnaké nie?Pretože väčšinou sa váhy prejavujú tým že dávajú menej!
U EGR je hodnota ktorú vykazuje diagnostika ako požadovanú,iba hodnota vypočítavaná ako oblasť pre funkciu EGR.Ak je tam práve napr hodnota 300 ako požadovaná,tak to znamená iba tolko že ak by mal byť otvorený ventil tak hodnota skutočná by mala poklesnúť cca na túto hodnotu (rozdiel +- 20)Takže je to iba vyznačenie oblasti
Pokiaľ je dostupný aj údaj pomeru elmagnetu ovládania,tak to pekne harmonizuje.

Váha sa dá posudzovať len v záťaži,inak sú hodnoty nízke a nedávajú obraz o stave.Ako píše autickar21 majú váhy rôzne charakteristiky,preto pokiaľ to nerieši človek ktorý sa vyzná v rozdieloch,treba použiť predpísaný originál,nikdy náhradu aj keď je predajcom označená za náhradu.Z jednej kúpy sú razom dve.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný