Skoda Octavia II - trhanie motorom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

verbatix
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23.05.2015 22:00
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - trhanie motorom

Príspevok od používateľa verbatix »

Čaute mam O2 1.9tdi 77kw taký problém že mi pri pridani plynu trhá motorom vzdy v rozmedzí otáčok 2000 až 2500 keď som pod alebo nad nikdy to netrhá po dlhsiej jazde ako keby som to vybehal a netrhá to ani v tychto otáčkach ? najviac mi to robí na 4 , 5 sem tam na 3 Čo by to mohlo byt ? Kebyze su to trisky tak by to trhalo stale nie ? Napadá ma egr-ko ? Neda sa neako vypnut nasilu bez zaslepky a odmontovania aj ked vyhodí chybu na palubovke ? Skusal som teraz aj STF cističe trisiek , maxxmotion ale zlepšenie žiadne .. Dakujem za odpovede :) auto bolo aj na diagnostike a boli tam iba zhaviče nič iné ..
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Precitaj si starsie prispevky o tejto zavade,riesi sa to tu hadam kazdy tyzden,cize staci len hladat a odpoved si mozno najdes v predchadzajucich prispevkov.Ohladom Egr,neviem ako by sa dalo vypnut nasilu,no bez tej zaslepky to asi nepojde,skĂ´r to zhod dolu a sa uisti v akom stave to Egr-ko mas.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Nove ma egr funkcne a zaujimave ze netrha :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rovno a natvrdo treba napísať že si bol na diagnostike u človeka čo tomu za mak nerozumie.Pretože celú prácu EGR tam máš možnosť vidieť ako na dlani,tj vidíš o čo sa snaží podtlakové ovládanie ale aj kedy otvára a kedy zatvára,aj či tesné je alebo nie.No ešte treba poznať v akom režime je aktivovaný a to všetko sa dosvieš z čistými labkami.Až ak sa chceš dozvedieť jeho fyzický stav znečistenia je potrebné so do neho pozrieť tj otvoriť poistku a hadicu na chvílu dať bokom a posvietiť si do hrdla.Aj funkčný môže mať velmi zmenšený prietok pretože funkčný EGR sa proste znečistuje a raz za 100 tis ho treba vyčistiť aj ak je bezvadný a človek o ňom ani nevie.
verbatix
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23.05.2015 22:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa verbatix »

No tak dnes som to poriadne vyčistil na Egr bola asi 3 mm vrstva odpadu tak som to poriadne povyčistoval ... teraz ako nové .. isiel som sa previest zatrhalo trochu ale potom keď som isiel 20 km trasu tak ani raz tak snaď by to mohlo byt aj vyriešené .. ale jedno je isté ze auto sa lepsie správa .. lepšie tahá tak uz to je potešujúce :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Lenze ked mas nalozene egr, co myslis ako vyapada zbytok sania za odvetranim kartra :41c2: ? Ked uz riesis rob to poriadne, ne po cigansky...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
verbatix
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23.05.2015 22:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa verbatix »

No čistil som aj rúru smerom k turbu ale aj hadice kde bolo len trochu oleja ale inač nič hrozne ale ani to egr nebolo neako extremne zanesené ...
A problém zotrváva a fakt neviem v čom može byt problém ... bolo mi aj pozeranie dávkovania trisiek do valca a ukazovalo ze 2 valce davali menej ale neukazovalo mu to ani davkovanie a auto nebolo zohriate tak mechanik asi nebude v tom skúseny že ??
Niekto skúseny zo Žiliny ale som ochoty kludne ist aj 200 km .. zaplatiť len aby mi to vedel dobre zdiagnostikovat ... Dík
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných