Prihlásenie vozidla elektronický

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

alkees1989
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.10.2016 00:43
Zdieľať na Facebook

Prihlásenie vozidla elektronický

Príspevok od používateľa alkees1989 »

Zdravím,

riešil niekto prihlásenie vozidla elektornický?
https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/ ... el-esluzba

Prvá otázka funguje to aj keď auto nebolo odhlasené elektronický?
Druhá otázka do čoho mi dá policajt pečiatku o kontrole VIN , keď žiadosť je elektronická?
Tretia otázka vysrať sa nato a isť starou formou? Pri tej novej by mi odpadlo akurát asi len to vypisovanie žiadosti...to mi je elektronizácia

A inak ak by som auto v budúcnosti predával auto a chel to riešiť elektronický prostredníctvom:
https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/ ... od-esluzba

Čím by mi odpadla povinnosť isť na DI.. bohužiaľ návod je starý nič sa tam nepíše o tom že kupujúci musí ma po novom splnomocniť aby som mohol na neho auto prepísať?
A ako riešiť samotný prepis kedže jeho schválenie nie je automatické a ešte aj prevod peňazí cez banku niečo trvá (prečo tam neni ebanking???) .. Ja by som to riešil asi takto že kupujúci príde pozrie si auto , potom pôjde domov a pošle mi mailom splnomocnenie overné notárom alebo ak ma ZEP niekde na tej užsnej stránke čo vyzerá jak z minulého storočia nájde kde sa dá dať splnomocnenie prostredníctvom ZEP a udelí mi ho. Ja dám žiadosť o odhlásenie, zaplatím to , počkám kým to schvália .. potom príde kupujúci zaplatí mi peniaze a dám mu auto a všetky doklady a tým je vec pre mňa vybavená.. lenže ako môže mať kupujúci istotu že auto bolo na neho odhlasené ? Dôjde mi nejaké potvrdenie alebo čo mu dám do ruky ? Môj teplý sľub že je? A ďalšia vec čo ak kupujúci sa nato vykašle a už nedôjde po auto , ako zruším odhlašku ked na zrušenie je potrebný jeho súhlas alebo splnomocnenie?
Mne to príde že tento systém nič neuľahčuje?

Používa to niekto či iba jeden človek za rok?


**A ešte jedna vec ako riešite predaj/kúpu auta s cenou nad 15000€ ? V hotvosti to podľa zákona nie možné a takáto zmluva o predaji može byť ľahko napadnuteľná.. A cez internet banking , to že vydám príkaz na prevod peňazí , neznamená že sa príkaz zrealizuje (priestor pre podvodníkov)
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Peniaze mozes dat do nmotarskek zabezpeky. Notar ich uvolni az po prepise.

Inak ten paskvil nema s elektronizaciou nic, bola to len ryza pre ficakov, imho. Ser na to
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

presne tak. Chod tam osobne a elektronicky to neries zbytocna strata casu a nervov. Tomu co to vymyslel schvalil a z penazi obcanov zaplatil zobrat obciansky. Platba v hotovosti nad 15000 povolena nie je ale vybrat tie peniaze a vlozit ich na ucet predavajuceho po dohode a odhlaseni vozu problem nie je
1Gilles1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.01.2010 23:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1Gilles1 »

ja som to skusil a vobec to nie je blbost.. v prvom rade usetris polovicu na poplatkoch..
ja som kupoval auto od KE majitela. Elektronicky som ho splnomocnil na to aby vozidlo v KE odhlasil na mna, tu som usetril prve peniaze za notaram pripadne cestu do KE.
nasledne ked mi poslal odhlaseny TP, som ja elektronicky vozidlo prihlasil, namiesto 66€ ma to stalo 32,5€. ked mi prisla notifikacia ze je to hotove, isiel som osobne na klientske centurm, kde urobili ohliadku vozidla a nasledne som isiel na priehradku ktora riesi len elektronicke podania, cize je prazdnejsia, tam mi dali TP a ECV.

PS: ano ja som tiez nadaval, je to zlozite a neprehladne.. na tom by mali riadne zapracovat.. ked som na to uz ale prisiel, je to uzitocne.. hlavne ked som pri tom usetril cca 40€.
good luck! :zg282:
djtombstone
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22.05.2008 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtombstone »

Kupujem nové auto, kde je registračný poplatok 700€... keď to poriešim elektronicky, registrácia bude za 350€?

Nikde som to cez google nenašiel, tak ak máte niekto skúsenosť, poprosím info, díky
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

To silno pochybujem ze by tam bola taka zlava to by si Fico nepustil tolke peniaze
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Prihlasenie noveho vozidla (u mna vozik)

Príspevok od používateľa karci123 »

ahojte, potesil som sa ze sa da elektornicky prihlasit, len ako citam ten popis:
Výrobca alebo zástupca výrobcu dosiaľ neevidovaného vozidla, ktoré nadobudol vlastník vozidla, môže požiadať o prihlásenie vozidla do evidencie prostredníctvom elektronickej služby, pričom je povinný žiadosť podpísať kvalifikovaným elektronickým podpisom.
Tak mi z toho vyjde ze ja ako kupujuci to nemozem zadat? Jedna sa o privesny vozik novy.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Bez pristroja na elektronicky podpis nemozes zadat nic.
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

Pristroj mam, to je v pohode. Aj ZEP mam aktivny a pouzivam. Ja som sa pytal nieco ine.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných