Kia Sportage - reakcia motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

1.4 D a 66kW ? To sa mi nezda a este ked pises ze kedysi.
Je tu problem, ze sa porovnavaju turbo dizle a atmo benziny. Ak sa porovna atmo dizel a benzin, tak dizel nema sancu. Ak sa porovna TD a turbo benzin, tak tiez nema sancu, pri rovnakom objeme samozrejme.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Tu plati stare zname, kde sa dvaja biju treti vyhrava. To znamena, KOMPRESSOR. Z vlastnej skusenosti mozem napisat, ze ziadna atmosfera ani turbomotor sa nevyrovna motoru preplnovanemu kompressorom! Linearny narast vykonu a krutiaceho momentu, bez akychkolvek kopancov, mrtvych miest, ci turbodier...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

dik chlapi dobre nazory z niektorymi aj suhlasim, ten kompressor by som bral, no stare nechcem a na nove tohto typu nemam, ale aby mi DPF rozkazovalo.. este chod, chvilu jazdi, lebo prave sa regenerujem.. to nie.. stacilo...
peterko1980
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.03.2015 17:34
Zdieľať na Facebook

CVVT

Príspevok od používateľa peterko1980 »

mám aj ja cvvt 2.0 4wd benzín -na také to občasné vozenie po meste, na hory a tak :D Keď som kupoval to auto, nebolo nejako veľa informácií o tom motore, možno zo starších kií. Priznám sa čakal som viac, na to koľko koní to má, ale v zásade nie je to nejaké sklamanie. Motor treba jednoducho vytáčať, hlavne aj pri prvom štarte. Čo ma ale v poslednej dobe dosť dostalo, bol koncový výfuk. Sú tam také malé body zrejme držia vo vnútri výfuku priehradky, a na jednom z tých bodov mi to odhrdzavelo a spravila sa malá dierka. Dal som to zavariť, a nastriekať celý výfuk. Keby že ale problém zanedbám a toto ma skoro položilo, tak nová koncovka výfuku sa nedá kúpiť do náhrady, len originál a cena je 750 €...to je celkom dosť.
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

som si isty ze ten vyfuk sa da riesit lacnejsie, ale nastastie ten moj vyzera stale ako novy, no co prekvapilo mna, po rozsvieteni svetiel aj ked vyberiem kluc a zamknem, stale svietia bez akehokolvek upozornenia, je to pokazene?
peterko1980
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.03.2015 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterko1980 »

K tomu výfuku..skús napísať ako si to myslel že lacnejšie..konkrétne. Lebo ja som mal výfuk ako nový, krásny, strieborný..len tie body sa prehrdzaveli a museli sa zavariť. Ako hovorím kebyže to zanedbám..musíš kúpiť nový.. alebo si dať vyrobiť :D to si ale tam neviem ani predstaviť. No a čo sa týka tých svetiel, je normálne že keď zamkneš auto, tak ti svetlá nejakú dobu svietia a potom zhasnú...
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

jasne rozumiem, zvonku pekny, zvnutra hrdzavy... no mozno by slo dat tam nejaky iny tlmic vyfuku, prerobit... 750 je naozaj dost.. tie svetla som skusal, no nevypnu--
peterko1980
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.03.2015 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterko1980 »

nwm, ja mam svetla na automatike...ked idem z auta, zamknem central..svietia a po case zhasnu same..alebo sa da aj, zavriet central..svetla svietia, a este raz stlacit uzamnutie a vypnu vtedy aj svetla...

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných