Zle zohrievanie motora na 1,6tdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

seven549 napísal:aku logiku to ma mat ak je nastavene na 22 celsia.bude to davat len teplotu max 22 stupnov.
ja chcem mat v aute 22 stupnov a co najskor, takze RJ klimy by to mala spravit tak, ze zacne fukat horuci vzduch, aby rychlo vyhrialo vnutro na tych 22 a potom uz teplotu vzduchu vo vetrakoch moze znizit na tych 22, aby uz len udrziavalo.
Ale hento mi proste funguje zle, akoby to bola manualna klima s obycajnym miesanim tepleho a studeneho vzduchu. Na inom aute mam dobru klimu, tiez dvojzonova automaticka, celu zimu nastavenych 22 a pekne to zacne rychlo kurit.

Inak ohrievanie motora zavisi velmi od otacok. Ak sa posuva v kolone na volnobehu, tak sa to nezohreje. Ak tlaci podlahu niekde do kopca, tak raz dva to bude teple.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

najprv vymen termostat a potom sa treba zamysliet, akym sposobom jazdis a aka je to cesta - dediny, zapchy, dialnica, kopce, medzi obcami, v obci a pod.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Neviem ako rychlo\pomaly sa ma tento motor zohrievat Ale preverit, ci termostat prepusta by nemala byt ziadna veda a tymto by som zacal. Skus hadice veduce k chladicu , prip. aj samotny chladic. Ak motor nedosiahol pracovnu teplotu a hadice\chladic sa zahrievaju, je to jasne...
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

hjundeee, pocuj a viezol si sa ty uz vobec v nejakom modernom naftaku? Asi nie... potom citaj poriadne, co napisali mastik29 a YxoYpsilono. To plati. Dnesne diesle ti vdaka dodatocnemu el. vykurovaniu, ktore maju ako modul klimatizacie, zacnu kurit ovela skor ako ten tvoj benzinak, to mi ver. Neviem sice, ci to maju vsetky komplet ropaky, ale je to uz dnes dost rozsirena vec.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných