Bezpecne auto do 15000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
michal55443
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 21.05.2013 15:47
Zdieľať na Facebook

Bezpecne auto do 15000

Príspevok od používateľa michal55443 »

Caute,
chcel by som usmernit pri kupe auta. Doraz kladiem hlavne na bezpecnost posadky preto najskor SUV, rad chodim na hory, lyzovacky, tury tak aj to je dalsi dovod. Moja predstava.
Rozpocet: 15000 EUR
Spotreba (kombinovana): 7.0 l - 7.7 l/100 km
Palivo: Diesel
Prevodovka: manual
Vyuzitie: mesto 30%, dialnica 70%
Vykon: aspon 150 koni
Rocnik: 2010, vyssi nema zmysel v tejto cenovke, nizsi iba ak bezne poruchy a investicie nebudu rozsiahle.
Chcel by som aby posluzilo bez vyraznejsich poruch a bolo spolahlive po dobu 3 rokov.


Nejake moje tipy
Volvo XC60 - splna vyssie spomenute kriteria, vaha auta je 1800kg, SUV, prva generacia mala nejake vady, problemy s elektronikou, dvojhmotový zotrvačník atd., v tejto cene sa da zohnat zachovaly kus so slusnou vybavou.

Toyota RAV4, Honda CR-V - v tejto cenovej hladine som nachadzal kusy zo slabsou vybavou, nemam prehlad o tom ake technicke problemy ich trapia.

Hyundai SantaFe, ix55 - vacsinou v automate

Rad si necham poradit, odporucit pripadne ine modely, zhodnotit ci je moja predstava realna.
Naposledy upravil/-a michal55443 v 07.10.2016 22:01, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ak si zhyčkaný BMW-om , tak tu je každa rada drahá....

Pre Teba už len ML-ko, resp. AMG , alebo Porsche Cayenne
či RR ...

lenže Ty chceš za malo peňazí , neskutočný koncert...

A preto si treba uvedomiť, že určita qualita , stoji aj určité peniaze, a rozhodne nie 15 000

tak 45 000 a možeš vyberať :3c90:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zaujímavá požiadavka - kopec koní aby takmer nežrali ale ťahali poriadne ťažký voz.Ešte aj otázka tej bezpečnosti je veľmi otázna aj keď sa jej dá rozumieť.Bezpečnosť pri strete s čím je ešte stále bezpečnosť ?! Povedzme pri strete z menším.Len sa mi tlačí úplne legitímne myšlienka že na cestu pripadne pre tých malých čo nepremýšlajú podobne - na cestu pôjde pre nich velmi nebezpečný mastodont.Čím väčšie bezpečie pre jedného,tým väčšie nebezpečie pre okolie
michal55443
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 21.05.2013 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal55443 »

mhlavaty ja ocakavam konstruktivnu debatu ohladom vyberu auta, nie filozovanie. Tie parametre som si nevycucal z prsta, presiel som si vytipovane modely a presne v tych to hraniciach sa pohybuju. Takze ked tu chces hejtovat, tak si aspon over fakty.
150 koni pre auto s vahou bliziacou sa 2t je vela? A aby takmer nezrali? Kombinovana spotreba 7 v prepocte znamena 9 litrov v meste a 5-6 dialnica. To sa ti zda nerealne? No asi nie, kedze som si prezrel tie auta a presne v tychto normach sa pohybuje. (zdroj: spritzmonitor) Otazku bezpecnoti ani nejdem nafukovat, ale poviem ti moj nazor. Jazdim tak aby som neohrozoval na ceste ostatnych, dodrziavam rychlost, neobieham v neprehladnych zakrutach. Skor ja som sa za tie roky co jazdim dostaval do situacii kedy som sa musel uhybat za krajnicu. Povaha SUV s dieslovym motorom 2.0 - 2.4 s vykonom do 170 koni je nebezpecny mastodont? konstrukcne SUV maju vyssie tazisko...skoda argumentovat tebe. :342a:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem na čom si jazdil doteraz, ale vedz že vysoká váha nie je k prospechu. Aby si z toho nebol skôr sklamaný.

Ja som bez srandy za čo najnižšiu hmotnosť v rámci toho čo máš na výber

Za druhé, radšej by som mal vozidlo typu XC70/Outback, kde "vercajch" ako lyže prasknem cez tunel do kufra, ako by som to mal teperiť niekde na strešný nosič a celú cestu by mi to malo hvízdať, alebo ešte väčšia haluz to pchat do strešného boxu.
michal55443
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 21.05.2013 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal55443 »

Mal som sedan, tiez nie najlahsi, vyrobcu uz rozpytvavat nejdem.

Tak ja som soferoval tazsie auta, viem ako sa to sprava. A co sa tych lyzi tyka tak bud sa da sklopit stredove sedadlo, alebo niektori vyrobcovia maju otvor v strede sedadla, tzv. vak na lyze. Ved dnes uz tie carvingove lyze nie su dlhe ako niekedy ze by to zasahovalo az do priestoru vodica a spolujazdca.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ide len o to že niektoré SUV majú kufor nič moc, v tom kombíku bude kufor na hlbku určite vyhrávať, samozrejme bez tunela v sedačke tam tie lyže nevopcháš tiež
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

michal55443 napísal:mhlavaty ja ocakavam konstruktivnu debatu ohladom vyberu auta, nie filozovanie. Tie parametre som si nevycucal z prsta, presiel som si vytipovane modely a presne v tych to hraniciach sa pohybuju. Takze ked tu chces hejtovat, tak si aspon over fakty.
150 koni pre auto s vahou bliziacou sa 2t je vela? A aby takmer nezrali? Kombinovana spotreba 7 v prepocte znamena 9 litrov v meste a 5-6 dialnica. To sa ti zda nerealne? No asi nie, kedze som si prezrel tie auta a presne v tychto normach sa pohybuje. (zdroj: spritzmonitor) Otazku bezpecnoti ani nejdem nafukovat, ale poviem ti moj nazor. Jazdim tak aby som neohrozoval na ceste ostatnych, dodrziavam rychlost, neobieham v neprehladnych zakrutach. Skor ja som sa za tie roky co jazdim dostaval do situacii kedy som sa musel uhybat za krajnicu. Povaha SUV s dieslovym motorom 2.0 - 2.4 s vykonom do 170 koni je nebezpecny mastodont? konstrukcne SUV maju vyssie tazisko...skoda argumentovat tebe. :342a:[/quote

Ty pokojne jazdíš ? Ani len diskutovať nevieš pokojne.
michal55443
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 21.05.2013 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal55443 »

@mhlavaty pri jazde mi nikto netrepe nezmysly.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ML, Cayenne a RR mu nesplna vacsinu parametrov, huyndai by som dal na zaver, rav4 nechcem - vyrazne mi neznasal pre dpf jazdy v meste, z tychto mozosti xc60, alebo cr-v , relativne dobra spotreba, najviac ich je s manualom / ja mam zasa najradsej tieto kusy s AP/, a spolahlivostou asi najviac ta honda... dvojhmoty uz ma vacsina aut, treba sa s tym naucit jazdit, aby vydrzali - nie brzda - plyn, a vybava - to je velmi individualne rozhodovanie, niekomu nevadi, ze ma milion blbosti, ktore sa kazia a nepotrebuje ich.... hlavne nech ti funguje vyborne klima a vyhrievanie sedaciek...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných