postup prihlásenia dovezeného vozidla + Emisná a STK

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janisr
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.01.2009 13:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janisr »

zdravim kto mi poradi nasiel som auto na internete o ktore by som mal zaujem ale nie je prihlasene je to dovoz z nemecka ma urobenu ko,stk ek a preklady co budem musiet este urobit aby som ho prihlasil na slovenske spz a kolko ma to bude este stat?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Koleduješ si, chlapče, alebo si len z tých pomalších?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no uz teraz to bude drahsie podla vykonu, dovcera teda piatka 28.9.2012 si mohol este stihnut zahajenie konania na Urade dopravy bez toho sibnuteho prihlasovacieho poplatku ak mas nad 81kW ci kolko, od pondelka uz bude tazky oktober a bude sa priplacat stovky az tisice eur podla vykonu.

Len dufam ze mas voz pod 81kW, alebo nemas ? Co mas, aky vehykel ?
stroko320
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 26.12.2011 13:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stroko320 »

Z kade beriete tie info ze stacilo mat zahajenie konanie na odbore dopravy do konca septembra a neplatil by nove poplatky????????
kicky
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02.08.2005 06:32
Zdieľať na Facebook

preklady

Príspevok od používateľa kicky »

Dobry den.Mam takyto problem...Kupil osm od jedneho pana co vozi auta auto.Dal mi vsetky potrebne doklady kotre sa vyzaduju na prihlasenie a to: STK,EK,KO,rakusky technicak Tiel 1,Tiel 2 , kupno predajna zmluva nemecko/slovenska,vsetko na moje meno, šek na reciklak,vypisanu ziadost na urad dopravy.Dnes som to tam bol zaniest a nastal problem...vsetko sedelo az na to ze ja mam rakusky TP Tiel 2 taky papierovy ktory mam aj prelozeny a v ktorom je aj normalna odhlaska v rakusku a Tiel 1 mam taku malu plastovu karticku s cipom ako davaju u nas,no lenze pani mi povedala ze taky TP este nikdy nevidela a nevie ci aj od toho treba preklad ktory nemam tak teraz neviem...Ten maly plastovy rakusky TP je skoro presne ako ten nas aj popis sedy na nom ako na nasom D1,D2,D3 atd. Stretli ste sa s tim uz niekto?Chlap ktory mi toto vsetko doniesol vravel ze prihlasoval takto nejedno auto a nevie co tam este vymyslaju...Dakujem za odpoved.

Takze hladal som a nasiel som ze v rakusku sa tento maly plastovy technicak vydava od 3.1.2011 namiesto papieroveho,pricom teil2 ostava v platnosti dalej v papierovej podobe.Len ci o niecom takomto budu vediet aj u nas na OUD. A je zaujimave ze auto normalne preslo KO na ktorej tiez zjadaju preklady a tam bola tak isto prelozena len cast 2 "tiel 2". http://www.fahrschulen.or.at/scheckkart ... chein.html

Takze volal som s jednym znamym ktory mal uz takyto novy rakusky TP a tiez mal problem...len u nas v BB ziadali od neho preklad,pricom nikde inde na slovensku to nevyzaduju.Vyzaduju len prelozenu cast kde je odhlaska vozidla a to cast Tiel 2. Overoval som si to aj sam telefonicky na OUD ci uz v kosiciach,BA,Brezno, ale aj na ministerstve dopravy kde mi to potvrdili. A teraz mi vysvetlite ako je mozne ze v BB to pitaju?Maju na to pravo?Zijeme predsa v jednej krajine tak ako je mozne ze v inom meste ine pravidla?Je toto normalne?A este pani uradnicka co je tam od toho aby taketo veci vedela a ktoru platime my vsetci a ma nam služiť mi povie ze "ja neviem"....

S pozdravom.
giant1991
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 13.01.2011 15:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa giant1991 »

Dobrý deň, potrebujem pomôcť s prihlásením auta zo zahraničia ale nie na seba ale na dalšiu osobu.
Ktoré veci treba už začať vybavovať na iné meno atd. nemam celkom jasno v tom. Stačí ked mi napíšete iba odlišnosti oproti prihlasovaniu priamo na seba.

Dakujem za pomoc
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

6 krokov, ako prihlásiť do evidencie auto zo zahraničia:

http://webmagazin.teraz.sk/auta/6-kroko ... lanok.html
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

peton
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.02.2013 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peton »

zdravim chcem sa opitat ako to je z prihlasenim vozidla z anglicka kupim som ww passat 1.9 tdi 74 kw 2003 dal som ho do servisu prehodia mi riadenie palubovku pedale a ako to je s prihlasenim on ho v anglicku odhlasil ako to je čo mi k prihlaseniu treba a kolko bi ma to višlo dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Okrem toho všetkého čo je tu napísané asi tak 300x (ale prečo by si sa unúval hľadaním, keď to niekto napíše zrovna tebe tristoprvý krát, že?) potrebuješ prejsť cez kontrolu originality. Čo je pri angličáku troška dosť problém. Ale tak cigáni to od teba kúpia aj tak...
1000kw
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 18.01.2015 10:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1000kw »

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 6 neregistrovaných