Jeep Grand Cherokee ZJ

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

dodik13: Vdaka, asi sa tam zaregistrujem. Takze skor 5,2 alebo 5,9 ako 4 liter??? Pajera som pozeral, strasne zhnite su, to mas pravdu.... Pozrem tie landcruisery este, aj ked tích tu vela na predaj asi nebude :)
pidizvi
Príspevky: 3406
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

chyba tu rozpocet...
Lahky teren zvladne aj okta kombi a ked uz je trochu tazsi, tak okta kombi 4x4.
Nema zmysel pytat sa vseobecne na spolahlivost tych motorov, pretoze mame rok 2016 a teda su to 20 rocne auta. Bude zavisiet kus od kusu.
Inak za slusne peniaze sa da kupit kia sorento a v terene je nad priemerom inych SUV. Alebo jeep WH/WK v dizli a je to slusne vozenie aj na ceste.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Cviro-KTS nema problem spojit sa Jeepom.Uz som par krat robil,ale s benzinovym nemam skusenost.
horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

pardon, rozpocet: 6000e dokopy, najlepsie 4-5000 dat za auto a nieco nechat bokom na servis
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Jeep Grand Cherokee ZJ

Príspevok od používateľa Acon »

horal1 napísal:Dobry den Vam prajem,
vyberam si prave terenne auto a rozhodol som sa pre Grand Cherokee ZJ. Rozhodol som sa pre benzinovy motor, no chcel by som vediet ktory je najspolahlivejsi. ....
Okrem toho, že mhlavaty má pravdu, tak si treba počítať na fórach, kde sú masové skúsenosti. Skús 4x4nazory.sk alebo offroadclub.sk offroadforum.sk a nabetón sa veľa dočítaš na offroadforum.cz
alexthegr8
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 24.02.2014 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alexthegr8 »

Nazdar, ak chceš tu prvú generáciu ZJ tak hľadaj 5.2 V8, to bol najlepši motor z tých všetkých.
Ale ak by som ti mohol poradiť hľadaj novší typ s 2.7 Mercedes, to je asi najlepši motor na svete. Mal som ho skoro 10 rokov a predal som ho kamarátovi a doteraz ide ako hodinky, najazdených ma dobre cez 400 tisíc a proste to bolo jedno z najlepších aut aj preto že v zime si nemusel nič zaraďovať, nešmýkalo sa ti to auto lebo furt to bolo 4x4, potom si tam šlahol redukciu a išiel si.
alexthegr8
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 24.02.2014 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alexthegr8 »

Ešte jedna vec. Pozor na náhradné diely, keď som mal cherokeeho a potom tento grand tak všetky diely boli len originál
horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

alexthegr8: diky moc za odpoved!
tak to by mi nevadilo, to nemoze byt na skodu ze su origo :)
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Nazdar, presne ako ti vravia chalani skus radsej offroad fora, alebo jeepclub.net. V rodine mame jeepy mali sme ZJ 4.0 vyborne auto benzin vzdy nastartoval aj extremnych zimach prejde velmi vela ale tie nahradne diely su niekedy problem je jedno ci 5,2 alebo 5,9 to su neznicitelne ameriky. Iba menis olej a filtre a ficis len na servis je to auto haklive musi to opravovat niekto kto tomu rozumie. Osobne mam 2,7 CRD teraz a spokojny som velmi akurat ten servis si auto pyta taky kvalitnejsi proste ked mu das co potrebuje ide. auto mame od novoty do teraz a to auto naozaj znesie velmi vela. kludne mi napis SS a ja ti poviem vela technickych info uz som tu zopar chalanom poradil :)

K.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Reštauroval som a dával do celolaku Pajero 3.0 V6 a pán ho kúpil aj z druhým Pajerom tým istým na diely.To na diely bolo úplne skorodované,doslova sa dalo čakať že sa zlomí a rozsype,ale ten ktorý sa robil a aj ošetroval spodok bol veľmi dobrý a zdravý.Je to už 4-5 rokov späť takže až na prkotinky (centrál) to beží doslova bezservisne.Čo mňa prekvapuje je spotreba cca 10 lt čo vzhľadom na to hebedo je myslím dobré.Auto v teréne pardon nepozná a vyšplhalo by snáď aj kostolnú vežu.Pohodlie prekvapivé a zvezenie ozaj príjemné.Nájsť nekorodovaný kus ako bol tento,ja by som šiel do niečoho takého,ceny sú nesmierne nízke.To auto je aj dnes aj vzhladovo pekný kus za ktorý sa určite netreba hanbiť nech odparkuje kdekoľvek,to auto nie je mestský sráč čo sa na niečo hrá.
Keď sa auto reštaurovalo tak sa ako neskutočná pomoc ukázalo že k autu dostal 10 kg servisných materiálov úplne detailných vrátane podrobnej autoelektriky že by to auto opravil snáď aj imbecil.A logicky celý kus na diely,ak by čosi....to je niečo čo by som uprednostnil pred akýmkoľvek iným
horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

mhlavaty: taky wagon 3.0 v6 by mohol byt, ale ponuka je zalostna... respektive nulova
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Pajera su spolahlive ale diely-Nove stoja majland ale zase predavaju sa kopec rozobratych na diely z anglicka za facku :2f93: Pajero 3liter- 130kw s manualom som mal a zralo okolo 10az 12 priemer ale spojka je poddimenzovana,ze treba preoblozit lamelu a MR Hlavaty az taky terenak to zase nie je-zvladne to vela+ ma to aj v serii zadnu uzavierku ale pozname aj lepsie terenaky co na kostolnu vezu nevyjdu ale v blate su lepsie a s automatom je to lenive+ na SK su uz vsetky skoro pohnite ak pajeroII v benzine tak 3,5 s automatom to uz ide ale spotreba 17l som mal ale tazko sa zhanaju . Mas maly rozpocet,ze skus pozrie este pajeroII-diezlove 2,8td to je nenarocne na udrzbu alebo priplat a zozen lepsi kus pajraIII-3,2did ale tie su nachylnejsie na poruchy. Ten landcruser100 by bol idealny ale to uz zacina na cenovke 13 000ecok :4012:
horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

13 tisic je ozaj vela :) a nebudem chodit do lesa z autom za 13 tisic a nosit v nom naftu naradie a chlapov v monterkach :)
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Tak ak nepotrebujes vela jazdit po dialnici tak do 6000 ecok sa da zohnat pajero2,8td a to ma spotrebu 12litre nafty a je spolahlive a mozes vozit aj robotnikov aj drevo :40bd:
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

alexthegr8 napísal:Ešte jedna vec. Pozor na náhradné diely, keď som mal cherokeeho a potom tento grand tak všetky diely boli len originál
Presne väčšinou sú iba origo diely+predražený origo olej Mopar,na tom fóre som bol zaregistrovaný aj ja,vieš všetci tam vychvaľovali len Jeepy ale schválne choď na to fórum a uvidíš že každému sa stále niečo sype,sú tam aj odborníci ako Palo cherokee s Kotrčinej Lúčky alebo tuším Andrej z BA,takže záleží odkiaľ si a či budeš ochotný s každou prkotinou bežať do ZA,a zabudni že Ti to urobia alebo predajú diely za hubičku.Ak to budeš na koniec aj kupovať choď do terénu a riadne to prevetraj,skús sa rozbiehať pri plnom rajde a dávaj pozor či neblokuje nešponuje kolesá,či nie je po smrti spojka v chladiacej vrtuli,v prípade týchto áut nie je problém ani tak motor ako skôr automatická prevodovka ktorá má na 99,7% toho za sebou až až.Nepočúvaj ani reči o nesmrteľnosti :d :D je to somarina,posrať sa toho môže veľmi veľa.Ako som písal ja som toto auto mal a bol to najväčší omyl môjho života.

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný