7 rocna zaruka na KIU

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

smejo74 napísal:aké to je auto ?
Sportage 2,7 V6, automat 4-stup. :4012: Tá štvorka "ťahá" od 60-tky do 190.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

No na dodržanie záruky musíš 7 rokov navštevovať autorizovaný servis ktorý je poriadne predražený takže je otázne koľko to naozaj bude stáť,ja uvediem príklad síce to nie je auto ale asi to bude podobné:kúpil som si mot.pílu vo filde áno tam čo sa točilo kolesom a bola na ňu 7 roč.záruka,píla stála 10.000 slovenských korún,prvá prehliadka bola zdarma ale za ostatných 6 prehliadok sa platilo 1500skk čiže 6*1500=9000skk,samozrejme som sa na to vykašľal ale ak by som tam bol chodil tak im vlastne zaplatím jednu pílu naviac.Všetko si treba riadne prečítať alebo sa aj poradiť z odborníkom pretože nič nie je také jednoduché ako sa laikovi zdá.
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

YxoYpsilono napísal:lakinoo... to som nevedel, mea culpa. Zjavne to vsak nie je jedina firma vyrabajuca plasty... Ti, ktorychp oznam ja - maju vsetko z Azie..
Ahoj, tak teda napr. pre Kiu a Hyundai sa lisuju VSETKY klimatizacne vnutorne casti z granulatu od firmy LyondellBasell (EU), to je napr. vyhradny dodavatel aj pre VW.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

kompresor napísal:no ja mam tiez ceedy. benzin ani zadarmo. zerie mi skoro ako stvorliter. tie diesle su v pohode. na prehliadky nechodim lebo za tych sedem rokov by som zaplatil asi tolko ze si mozem kupit dalsieho ceeda. bol som na prvej a vypytali si 380e. a to som si naschval urobil znacku na vzduchovom filtri. samozrejme som zaplatil novy a ostal stary. takze nechodim na prehliadky a tym padom nic od zaruky necakam. ale co mi vravia zakaznici tak neuznane turbo alebo prevodovka normalna vec. ak ti nieco neuznaju volaj mne. rozoberame burane ceedy a mame nato dost dielov. www.mobilepd.sk inak ak chces usetrit tak mam ceeda diesel aj za 5000e r.v.2007 alebo r.v.2011 za 9000e. lepsie ako 17000e ako stal pred rokom.
380 euro za servisnú prehliadku? Obrázok :42f8:

Tak to je 2x viac, ako pýtajú v Citroene na C4 :-) Hoci tam to pýtali len za olej a jeden filter, údajne... Ježiši kriste, to sa ľudia už načisto zbláznili? Za 380 euro by Ti mali na striebornou podnose priniesť raňajky, alebo obed a na monitore pred sebou by si videl každý pohyb ruky mechanika. Olej stojí 25 euro 5 litrov, filtre aj peľový stoja 50-60 euro? Kde je ďaľších 300 euro? Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To MilankoDCA - ak máš na vreciach akúkolvek renomovanú firmu , ešte to vôbec nie je záruka že je surovina naozaj od nich.Je to len doklad ,že preberajú garanciu. V Plastike NR takto vyrábajú plynárenské rúry pod značkou REHAU. Na všetkých dokladoch aj výrobkoch je značka REHAU ,s tým rozdielom že slovenské rúry majú -made in EU a nemecke - made in Germany . Pokial viem tak aj Slovnaft vyrába suroviny pre viac firiem tak isto aj niektorá maďarská rafinérka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

presne viem kto to dodava, korea to nie je. Komunikujem obcas priamo s vyrobcom granulatov.
Viem si to porovnat aj s tym odkial sa granulaty objednavaju a ako dlho trva dorucenie
:4012:
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ešte som nevidel meniť brzdové platničky na záruku po 100 000km. po tých km sa musia opotrebovať ako aj olej, sviečky a pod... to menia aj olej, sviečky, filtre v záruke? to je super automobilka! fakt neuveritelná!
ppodmanicky
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.08.2015 13:03
Zdieľať na Facebook

blokova vinimka

Príspevok od používateľa ppodmanicky »

ahojte vie mi niekto povedat ci plati pri 7 rocnej zaruke na kiu blokova vynimka?
ppodmanicky
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.08.2015 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ppodmanicky »

mam nove auto, mam to chapat tak ze prve dva roky plati potom uz nie?
ppodmanicky
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.08.2015 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ppodmanicky »

ďakujem
Peto
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

pozri si do knizky co vsetko sa meni na km/roky a potom sa sam rozhodni ci budes pokracovat po dvoch rokoch v prehliadkach alebo nie...aj ja mam kiu a ani sam neviem "ako dalej" a moje pesimisticke "ja" my nasepkava ze sa na to vydlabem.
ppodmanicky
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.08.2015 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ppodmanicky »

Dnes si idem uz konecne v klude prestudovat aj servisnu knizku - je tam toho popisane dost a este som pisal aj priamo do Kia ohladom tohoto tak som zvedavy co odpisu - potom to sem dam.
Cele to riesim jednoducho preto ze peniaze neseriem a autorizovany servis si mysli ze ano - a stale ma bude o tom presviedcat.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný