Opel Insignia - hučanie od klin. remeňa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

zuzka3 napísal:Nehnevaj sa,ale pýtaj si radšej od mhlavatého.budete si fixovať na bielo.Lebo je najmúdrejší,lebo som sa neodborne vyjadril,že sú zvulkanizované.Si sem prepisuje poznámky,čo chodí na školenia v Araveri.

Neznižuj sa k podobným vetám,radšej napíš či je v niečom čo som písal chyba,a prípadne k tomu vyjadri v čom to nesedí.Toto je o nejakom probléme,nie bojisko.Môžeš tu riešiť problémov koľko len chceš a pokiaľ aj ja sa od teba nejaký grif naučím budem iba rád
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Zdravím, dala sa nová remenica klukoveho hriadeľa, výsledok nulový, hučanie veselo pokračuje
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Neni potrebné nič preplacat asi podobné veci, rozhodol som sa sám, bol to pokus = omyl bohužiaľ, máte niekto nejaké ďalšie rady?
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Ešte mi napadlo nemohla by to robiť pravá poloos? Lebo mám ešte jeden problém t.j keď sa rozbieham dopredu alebo dozadu mi klepne jeden krát niekde v náprave (z pravej strany) taktiež to klepne keď podradujem z vyššieho stupňa na nižší a tiež občas keď pridám prudšie a hneď pustím plyn (vlastne keď sa váha prenesie na predok) tak preto rozmýšľam či toto hučanie + toto klepnutie nemajú niečo spolu, lebo obidve vychádzajú z pravej strany a či to nemôže byť tá pravá poloos, ďakujem za odpoveď
pavucisko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25.11.2015 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavucisko »

Zdravím, rad by som si kúpil opel insigniu no vela ludí mi vraví, že to nie je najšastnejšia voľba, že sa dosť kazia. Máte nejaké dlhodobejšie skúsentosti s týmto autom? Kazí sa vám často? Rozhodujem sa medzi týmto a mazdou...no insignia mi príde aj dizajnovo krajšia.
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Zdravím, motoricky zatiaľ nebol problém, ale objavujú sa mi často záhadné zvuky, ktoré nikde žiadny mechanik nevie vyriešiť a riešenia bývajú veľmi komplikované, interiér je katastrofálne spravený keďže strašne vrzga (ja mám MY11) možno novšie insignie už sú spracované lepšie interiérovo, narovinu vám poviem, insignia je krásne auto či z vonku alebo z vnútra, ale stále mám snou nejaké takéto drobné problémy ako v tejto téme a žiadny mechanik dokonca ani autorizak mi nevie pomôcť, úprimne od vtedy jak som si insigniu kúpil (pol roka) poznám asi skoro všetkých mechanikov v okolí to je asi tak všetko, ale ako hovorím ja mám ročník 2011 možno nejaký insignia 2013/2014 bude mať vychytane chyby, pokiaľ chcete fungl novú insigniu tak by som sa toho nebál, tam máte na všetky takéto mechanické chyby záruku
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Zdravím, dneska som bol v autorizovanom servise v Trnave, snažili sme sa nasimulovať zvuk čo robí za jazdy na zdviháku, mechanik si dal nejaké veľké sluchátka a počúval, záver mi povedal, že si myslí, že zvuk vydávajú ložiská na prevodovke, odporučil mi skúsiť vymeniť olej v prevodovke čo aj spravím, ale rozmýšľam ešte nad pridaním aditiva do toho nového oleja ktorý sa tam naleje, rozmýšľam nad Protec easy gear, máte s týmto produktom niekto skúsenosti?
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Len podľa mňa by to ložisko hucalo stále a nielen keď sa auto zohreje na 90 stupňov, to je divné, ďalšia vec ja by som aj vymením tie ložiská, ale to nemá asi zmysel, to už potom vymeniť rovno celu spojku + zotrvačník keď to bude vonku, ale zatiaľ nemám žiadny problém ani so spojkou ani so zotrvačníkom, tak je pre mňa zbytočné to teraz meniť
kuboj
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.04.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuboj »

dobrý deň,ako to nakoniec dopadlo? mám rovnaký problém. Ďakujem

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných