Citroen Grand Picasso 1,6 THP

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

beargrylls55
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15.10.2011 23:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beargrylls55 »

Lubos má pravdu. Poznám osobne jednu rodinu, chlap kúpil manželke na prdenie po meste s detmi Peugeot 807 2.0 HDi 100kw, bolo to v roku 2010, to auto jazdilo 90% výlučne mestské trasy, v lete nejaký ten výlet a dovolenka. Vôbec netušili, že tam nejaký FAP filter je. Až tento rok im prvý krát vyhodilo, že filter je upchaný, prebehli to na diaľnici a odvtedy je pokoj.To bolo pri 76 tis km. Takže musím uznať, že ak silou mocou diesel na krátke trasy tak osobne by som volil práve 2 litre od PSA koncernu :) Keď vidím čo stvára DPF v našej Octavke 1.6 TDI, pri takom jazdení by bol už dávno po smrti :D
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

No ja by som predal dom pridal 32000 a prestahoval sa do tej susednej dediny alebo mesta.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak dakoho baví jazdiť v zime nastudeno kľudne aj ten diesel ... Mne osobne na 8km príde že aj benzín sa ledva ohreje.Ale inak každý je strojcom svojho šťastia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

beargrylls55 napísal:Lubos má pravdu. Poznám osobne jednu rodinu, chlap kúpil manželke na prdenie po meste s detmi Peugeot 807 2.0 HDi 100kw, bolo to v roku 2010, to auto jazdilo 90% výlučne mestské trasy, v lete nejaký ten výlet a dovolenka. Vôbec netušili, že tam nejaký FAP filter je. Až tento rok im prvý krát vyhodilo, že filter je upchaný, prebehli to na diaľnici a odvtedy je pokoj.To bolo pri 76 tis km. Takže musím uznať, že ak silou mocou diesel na krátke trasy tak osobne by som volil práve 2 litre od PSA koncernu :) Keď vidím čo stvára DPF v našej Octavke 1.6 TDI, pri takom jazdení by bol už dávno po smrti :D
Peugeot v systéme FAP pekne pokročil,teraz tie posledné systémy s problémom častíc nemajú problémy ani v režime mesto a cukačky hore dole 5-8 km,čo je viac menej typické dochádzanie do hlavnej dediny zo satelitov okolo,denne a v šialenom režime upchatých ciest.Vyhýbať sa dieslu môže mať u niektorých motorizácií svoje opodstatnenie,ale je na svete množstvo motorov ktoré do mesta môžu kedykoľvek.Veď stačia údaje z reality SVK,je pretlak dieslov.A zdá sa vám že nejazdia mesto ? Alebo že neustále riešia časticový filter ?
tihibox
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.09.2016 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihibox »

Tak po týchto reakciách som akosi vytriezvel z motora 1,6 THP,asi dám šancu motoru 2,0 HDI.Snáď my ten motor vydrží tých 6-7 rokov,za ktorých zvykne manželka nabehať cca.100 000 km.Ešte ma napadá,keby tam bolo nezávislé kúrenie,pomože to motoru?(motor bude predohriaty,odpadnú studené štarty)
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

Máme 2ks 2.0hdi, prvý 2005 100kw asi 250 000km, druhý 2011 120kw 200 000km a FAP filtre pôvodné. Na tom staršom robí manželka do 15 km a funguje. O regenerácii viem, len ak vystúpim a točí sa vetrák, inak to ani nezbadám.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Niekedy su zadania NEZMYSELNÉ ....

To,že niekto potrebuje velke MPV , to pochopím ANO
aj do mesta, to tiež beriem :300f:

Aj to pochopím, že niekto sa nevie vzdať nafty a traktoroveho zvuku,

ale jedno nepochopím :342a:

že prečo AUTOMAT ??? :3c90:

jednoducho dedukujem , že LENIVOSŤ v tomto prípade

dotýčna dama je jednoducho lenivá pracovať zo spojkou a zosuladiť mechaniku auta s pojazdom :-\ :zga27:

AUTOMAT spriahnuty s benzinom v mestskej premávke je ŽRÁČ pohonnej hmoty :28b7:

Ak by sa upustilo od požiadavky na automat , našlo by sa mnoho vyhovujucich vehyklov
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja by som sa automatu naopak nevzdal. Tá predstava ako na každom kúsku mačkám spojku ma desí, práve v hustej mestskej premávke má ten AT zmysel. Čo som nohy vyhral niekde v lotérii

S automatom sa vodič dokáže ovela viac venovať samotnému riadeniu vozidla, o opaku má len ťažko niekto presvedčí
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Dnes poobede cesta z prace (centrum BA) do Podunajskych Biskupic. Octavia 1.6i 5st manual, priemerna po prichode do ciela 14,7l/100km :) Ak by to bolo s automatom 15,2l/100km tak by som to kludne ozelel, trojku som totiz zaradil iba jedenkrat. Ak auto do mesta na cesty s permanentnymi zapchami, tak jedine automat a dokonale riesenie je aj aktivny tempomat s udrziavanim jadznych pruhov. O pol roka budem riesit nove auto a toto su pre nase mestske vyuzitie prakticky jedine podmienky, na znacke, farbe, motorizacii mi uz nezalezi, ak to splni Dacia do 25000eur, tak kupujem tu.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, tri autosedačky das do toyoty verso.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

ivko1 napísal:Ja by som sa automatu naopak nevzdal. Tá predstava ako na každom kúsku mačkám spojku ma desí, práve v hustej mestskej premávke má ten AT zmysel. Čo som nohy vyhral niekde v lotérii

S automatom sa vodič dokáže ovela viac venovať samotnému riadeniu vozidla, o opaku má len ťažko niekto presvedčí
Svojho času ma presviedčal, jeden životaskusený a znalý človek

že VYHODA automatickej prevodovky v aute je tá, že SÚČASNE sa daju robiť 3 veci : ŠOFEROVAŤ , JESŤ a sučasne TELEFONOVAŤ ....

lol :3c90: :4012:
lacika-dnb
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.10.2015 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacika-dnb »

prosim ta.. ako majitel citroena ti hovorim. Vyhni sa tomu oblukom.
Ten motor nic nevydrzi, mam neturbovu verziu a po 30K mam pocit, ze pri kazdom starte to roz**be rozvody, take tlaky to ma.. nie to este THP.
Ak to ma robota, tak budes neskor kazdy polrok na optimalizacii servomotoru, lebo to bude trhat.
S elektronikou zatial ziaden problem.. ale napravy su nejake sra*ckove. Makke ako keby boli z blata. Kazdy rok GEO ako keby som chodil po ukrajinskych cestach. Neviem si predstavit ako to prezije tento mastodont.
A nojhorsi je servis a pristup k tebe.. Pokial sa to toci, tak nic nevyreklamujes..
Dokonca ani zoxidovanu hlinikovu kapotu, kt. sa do roka zlupala.
Hlucny kompresor klimy, lebo funguje. A pod.
Mne huci prevodovka a poradili mi v autorizaku, ze si mam dat hlasnejsie radio. A kedze mam auto zo zahranicia, tak importer mi napisal, ze alikvotna ciastka pri reklamacii cini 100% uhrady..
Tak asi vies, ze mam 6 baby na novu prevodovku.

Proste od citroenu ani vonavy stromcek do auta.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných