Renault Laguna 2,0 benzin 1998 - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 2,0 benzin 1998 - nestartuje

Príspevok od používateľa davidTJ »

Zdravím páni,

Dnes sa mi stala nemilá vec. Po odchode z práce som nenaštartoval, kontrolky svietia, vśetko z elektroniky funguje len keď otočím kľučom tak nič sa nedeje, štartér netočí. Po roztlačení auto naskočí a ide normálne. Je to opotrebovaný štartér alebo to môže byť ešte niečo iné?

Ďakujem
davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidTJ »

Lakinooo položil som normálnu otázku, ukazuje to na štartér, ináč ide auto ok...chcel som len vedieť či sa takto prejavuje niečo iné, a ȡO konkrétne...ja viem ja viem odnes to do servisu...len v tom servise ti niekedy také sprostosti tlaćia do hlavy že sa to nedá počúvať

Nechápem takejto ironickej poznámke od moderátora fóra, ja som mal dnes tiež zlý deň ....

V reálnom živote asi taký vtipný nie si.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Časté závady sú:
- poškodený štartér (uhlíky, cievka, . . . )
- poškodená spínacia skrinka (mechanická alebo elektronická časť)
- poškodený vodič k napájaniu štartéra
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to iba posr..ý štartér čo štartuje ak mu privedieš 12V na tenký káblik z plusu baterky.A vieš okamžite či je problém v štartry alebo mimo neho.Ak by pekne štartoval,vieš že je problém mimo.Ak už je problém v ňom,to už od klávesnice nik nepovie čo mu je,ale aspoň toľko si vieš zistiť sám za dve sekundy.
davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidTJ »

Dakujem pani...
Dnes rano bolo chladnejsie a auto uplne normalne nastartovalo na brnk...

Ukazuje to na nieco? Vcera ked bolo auto cely den na slnku tak nic a rano v chlade pohoda.

Cez vikend pozriem na to blizsie.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď to niekedy neštartuje a potom zase na striedačku áno, tak to signalizuje, že najskôr bude problém v štartéri, buď opotrebované uhlíky rotora, alebo kolabujúci silový kontakt v spínacej cievke.
Moc tam nenašpekuluješ, vyber štartér a oprav ho alebo daj do elektroservisu na celkový repas.
Samozrejme nič nepokazíš, keď predtým urobíš skúšku ako vyššie uviedol p.Hlavatý, ale treba viackrát opakovane, lebo pokiaľ to nie je ešte úplne zlé, môže sem-tam štartér fungovať.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skúška štartéra " elektrika na priamo" dáva zmysel iba v momente keď štrajkuje.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Relé ktoré spína plusku ďalej a odľahčuje kontakty priamo v spínačke môže byť tiež príčinou.Tak ako aj kontakty všetky ostatné cez ktoré sa dostáva pluska priamo na vinutie vysúvacej cievky štartéra . A že žiarovková skúšačka nieje žiaden zázrak a pomôcť môže vo veľa podobných závadách je dnes asi zbytočné popisovať. Napichnem na cievku štartéra a štartujem a ak svieti je chyba tam .Ak nesvieti idem na relátko . Ak nesvieti ani tam idem na kontakty spínačky.
davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidTJ »

V utorokbidem dat na repas tadnu napravu tak pan mi to poriesi premeria atd.popri jednom. Zameriame sa na tie veci co ste spominali. Dakujem za pomoc :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných