Predal som štvorkolku a odišla mu spojka

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

s prvym autom som tiez isiel ako "hovado" kym som si zvykol(2-3dni)..sem tam taku trhlo autom ze som sa zlakol...v pohode si to mohol odkurit aj sam...teraz sa kupilo insie a to iste ...idem s tym ako posraty...
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Co sa tyka nahravania tak pozor! Nase zakony nedovoľujú pouzit tuto nahrávku v pripade, ze druha osoba nebola jasne oboznamena s tym, ze hovor je nahravany a musi tam byt zrozumitelne ANO strany, ktora je nahravana... mozes sa s tym dostat do velkych problémov.
Sariko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.08.2016 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sariko »

Díky za rady, ak by volal tak mu dvihnem a kultivovane si to vyjasníme. Určite mu nehodlám dať ani len cent a to už len z princípu.

To o nahrávaní hovorov viem, preto som o tom ani neuvažoval.

Povedať mu, aby mi ju doniesol späť a vrátil peniaze veľmi v pláne nemám nakoľko som ju už odhlásil naňho a pri prihlasovaní by som musel platiť 66 € (prihlásenie z iného okresu) a ešte k tomu Bohvie v akom stave by mi štvorkolku doviezol, či by sa nechcel pomstiť a on tam niečo nevymenil za staré a potom by som sa s tým musel ja zaoberať.
Naposledy upravil/-a Sariko v 27.08.2016 20:32, upravené celkom 1 krát.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

tomket11 napísal:Co sa tyka nahravania tak pozor! Nase zakony nedovoľujú pouzit tuto nahrávku v pripade, ze druha osoba nebola jasne oboznamena s tym, ze hovor je nahravany a musi tam byt zrozumitelne ANO strany, ktora je nahravana... mozes sa s tym dostat do velkych problémov.
Nie je pravda , Európsky súdny dvor tvrdí niečo iné . Ak vyhotovíš záznam za účelom ochrany svojho života,zdravia ,alebo majetku, takto získaný záznam môže byť použitý ako zákonný dôkaz .Rozhodnutie EÚ súd. dvora z decembra 2014. Hladať sa mi nechce, kto má záujem vyhľadá si.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Aha ,a pointa .Chrániš svoj majetok,- peniaze -pretože špekulant ťa chce o ne pripraviť , a hlavne máš obavy o svoj život a zdravie pretože sa ti vyhrážal , že ti zláme kosti ak nezaplatíš.A pretože sa vyhrážky nedajú inak zadokumentovať , v obave o svoje zdravie si sa rozhodol rozhovory nahrávať. Bez obáv by som nahrával ,pretože iste dáka vyhrážka padne, a ak nie tak ho podľa príspevkov vyššie máš na háku.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

A nakoniec , nech sa stále neopičíme a nepokakáme z EU


JUDr. Imrich Hraška, advokátska kancelária
V civilnom konaní je použitie nelegálnej nahrávky v zásade dovolené. Pred civilným súdom môžete použiť všetky dôkazy, ktoré dokážu prispieť k objasneniu sporu. Nelegálnu nahrávku by súd mohol odmietnuť ako dôkaz jedine vtedy, ak by priamo nesúvisela s predmetom sporu (napríklad by slúžila len na „očiernenie“ druhej strany).
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Osobna skusenost... februar 2016, pokial sa ti nevyhraza cez telefon (smrt, ublizenie na zdravi,...) dana nahravka je nelegalne vyhotovena a strana neoboznamena o tomto pocine ta moze zalovat. Takze asi toľko, a nikde nepisal, ze sa mu vyhráža.
Ale prisltotu kludne nahravaj, ked tak to budes moct pustit aspon právnikovy v pripade, ze by sa o nieco snažil...co dost pochybujem. :) dobru noc
Sariko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.08.2016 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sariko »

Díky moc chlapci za info. Zatiaľ ešte nevolal, nepísal. Uvidíme či sa ešte ozve. Kto vie... možno len ticho pred búrkou a niečo právnicky alebo inak kuje :).
Naposledy upravil/-a Sariko v 28.08.2016 09:40, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

On je ten kto ťahá prvý a ty len reaguješ a v tom je výhoda predajcu oproti kupcovi ak sa niečo po...rie s autom tesne po kúpe. On musí dokazovať, on musí začať platiť advokáta, on musí nechať urobiť posudok, on musí zaplatiť súdny poplatok keď chce riešiť súdnou cestou... takže kľud, na Slovensku nie taký šmejdi čo kradnú denne miliony sú v kľude a sedia si v kaviarničkách a v pohode upíjajú...
Sariko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.08.2016 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sariko »

Hej máš pravdu splašil som sa keď som zakladal túto tému, pretože som sem nenapísal presné info a doplietol som dni a napísal som to tak, ako mi to on tvrdil.

Čiže ono to bolo tak, že on na nej cestoval domov v stredu večer. Ja som mu ešte aj napísal SMS nech dá vedieť ako došiel, či všetko v poriadku. To už bolo presne 22:21 keď dorazil a volal mi že všetko fajn akurát že mu na ceste došiel benzín a jeho kamoš musel ísť natankovať do bandasky. Úplne som zabudol na štvrtok, to som mal dennú a v ten deň ani nevolal ani nepísal. No a až v piatok ráno mi volal a tvrdil že spojka sa pokazila keď došli domov.

V stredu večer mi povedal že došli v pohode a v piatok ráno mi už tvrdil niečo iné.
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

nic nedavat

Príspevok od používateľa sarusian »

pokial si mysli, ze je v prave nech ta zaluje na sude, dokazne bremeno bude na jeho strane

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný