Zlavy z ceny pri kupe noveho auta alebo jazdenky v bazare

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1%
4
15%
2%
2
7%
2-5%
6
22%
5-10%
8
30%
10-15%
1
4%
15% a viac
6
22%
 
Celkom hlasov: 27

michalmucha
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 04.08.2015 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalmucha »

sosko tak to si celkom dobre obisiel
uzregistrovane
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.03.2015 11:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uzregistrovane »

Väčšina Slovákov žije v totálnom omyle. Že hravo sa dá dostať zľava 20% a podobné somariny... Takú zľavu Vám môže dať max. BMW a ani tam nevedia dať takú zľavu v každom prípade. Importér môže spraviť občas nejakú väčšiu akciu ale bežne je na neprémiových vozidlách marža tak 5-10%. A z niečo musí žiť aj predajca a aj dealer. Vždy sa pozerajte len na konečnú cenu a na to, že čo za svoje peniaze dostanete. A nikdy neporovnávajte zľavy rôznych značiek. Porovnajte si keď tak konečnú cenu, ale nie zľavu! A to je pravda pri každom tovare. Napr. obchod so zeleným marťankom rád dáva teraz "šialené zľavy" 70% a podobne. Potom si ten tovar dáte do googla a zistíte, že za takú istú cenu si ho kúpite v ďalších 10tich obchodoch bez zľavy, alebo tam dajú 10-15% zľavu. Keď sú zľavy také šialené tak v 90% prípadoch sú nadhodené pôvodné ceny.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked stat mohol vysutazit 60% zlavu na dialnice, co robilo par miliard eur, tak sa to tazko vysvetluje :4012:
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Nevidím vôbec problém v tom, že ľudia zjednávajú. Problém je v štýle zjednávania. Keď som predával auto, v 99% telefonátov prvá otázka obsahovala - akú zľavu môžem dať, resp. že oni majú takú sumu (ktorá samozrejme bola nižšia, ako uvedená) a hneď to kúpia a pod. No radosť počúvať takéto rozprávky.

Nakoniec po dlhom, naozaj dlhom čase sa ozval jeden solídny pán z Bratislavy, bol pozrieť auto a až po získaní informácií sa opýtal, či by bolo možné dať niečo dole z ceny. Bolo vidieť, že ani nedúfal, že odpoviem áno, skrátka len sa pokúsil a to je úplne v poriadku. Ťažko nájsť normálneho kupujúceho.

Už dávnejšie som čítal článok, v ktorej krajine EU sa oplatí kúpiť auto, myslím, že tam bol ako príklad Škoda Superb. V Česku presne tá istá stáka o nejakých 2500eur menej (bez zjednávania !) a v Rumunsku bol rozdiel až okolo 4000 eur. Skús sa pozrieť aj touto cestou.
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TakNor67 »

Ahojte,
snad pomozu niekomu moje osobne skusenosti. Vsetko nove auta:
Pri kupe Peugeot 308 som dostal zadarmo horko tazko multi lock, ale po pravde som velmi ani nevyjednaval. Dalsie auto bola Mazda 6 - cennikova cena 33 000, zjednali sme na 27 700, lebo bolo skladove auto /nemohol som si vybrat farbu/ a na dalsi rok ho Mazda ponukala uz vo vypredajovej cene za 27 000. Pri kupe dalsieho auta Fabia sme to uhrali z 16 000 na 15 000 (ale toto bol strasny boj - aby sa ta Skoda cela zo seba ne po toto). Teraz idem to VW, tak uvidim, co sa mi podari...
UPDATE: VW Touran - cennikova cena 29970, zjednane na 28080. Sice to je 6-7%, ale VW ma teraz akciu - balik v hodnote 1750 e zadarmo a ked to zratam spolu, hodi to zlavu 11.5% co je celkom slusne. (na VW Polo sa o zlave ani bavit nechceli)
Najlepsi mesiac na kupu auta je marec, kedy sa uzatvara predchadzajuci rok a predajcovia sa snazia asi najviac sa aut zbavit (pripad Mazda)

Takze urcite skuste, podari sa vam - zalezi od celkovej ceny auta a konkretnej znacky ako ma nafuknuty cennik + ci sa jedna o skladove a ste ochotni ist do kompromisov alebo zakazku do vyroby - ale nemajte falosne nadeje, ze defaultne si vydupete 20%. Skuste sa popytat aj na cielene zlavy - Skoda napr ma dodatocnu zlavu pre urcite profesie... (velmi to pri predaji nespominaju), urcite mate zlavu ako podnikatel...etc
Skakat od jedneho predajcu k druhemu kto cenu viac podlezie - osobne to podla mna nie je ferove voci dealerovi, kt chce zjednavat.
Ake marze maju predajcovia, to neviem a ,,kamarat mi povedal,, tu sirit nebudem.

PS: Toto nie je fakt, iba moj dohad - jedina vynimka je asi Kodiaq :-) , kt nestihaju vyrabat - presuvaju vyrobu do Ruska a cakacka je teraz 6-7 mesiacov. Neviem ci niekto z vas si na to auto zlavu vydupal, no myslim ze je krajne nepravdepodobne :-) Opat - nie fakt, iba moj odhad.
Naposledy upravil/-a TakNor67 v 21.12.2017 15:09, upravené celkom 2 krát.
cawix
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.12.2017 08:21
Bydlisko: Turany
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cawix »

no tak ja som dostal nove zimne guny, ale take, ze om ich nakoniec radsej predal a kupil nove
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TakNor67 »

:-) ...to vzdy do toho clovek musi ist, ze vlastne ani nove auto nechce, nepotrebuje ale pri dobrej ponuke zvazi. Preto zasadne neberiem manzelku so mnou, kt tam emocionalne svieti, co dobry obchodnik hned prekukne.... he he
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Zeny ked som sa pytal ake auto chce,ze modre. :4012:
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TakNor67 »

Si jej mal za tu nerozvaznost kupit modry fiat multipla :-D
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Radsej by som sa zastrelil.Talianske auto ani zadarmo.Kupil som Turana ale ze maju na sklade biele vo vybave navyse za 6 000 € ale po zlave doplatim len 1 700 €.Po polhodine prehovarania ake je to vyhodne som mu ukazal vonku zaparkovany,obuchany Off a pochopil ze mi bude stacit na Turane kolesa a motor.A ze su k tomu aj v akciovej cene aj zimne kolesa.Mu hovorim ze ci sa auto predava bez kolies lol
Po par rokoch je uz aj Turan obuchany,mal som spravit garaz z gumy ktora by sa vzdy pri cuvani mojej zeny pol metra uhla :4012:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných