Audi A6 , 2000 , 2,5 tdi - chyba 01126

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Audi A6 , 2000 , 2,5 tdi - chyba 01126

Príspevok od používateľa skyline124 »

Zdravím, mam Audi 2,5tdi 132kw AKE, auto skapalo počas jazdy, potom točilo ale nenaskočilo, diagnostika ukazala chybu 01126, čo je snímač otáČok motora. Je možné že odišiel snímač a preto auto neštartuje? Alebo skočili rozvody? Alebo odišlo čerpadlo? (povolil som trisky a vystrekuje nafta odtial len neviem či dostatočne (video ako by malo striekať som nenašiel)
Ďakujem za odpoveď .
skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline124 »

ešte by ma zaujimalo kde by som našiel ten snímač otáčok, jedná sa o A6 z roku 2000
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Snímač G28 je na kluke vzadu ale treba povedať že mi to je divné pretože jeho signál myslím RJ nahradzuje pri výpade signálom z čidla otáčok v palivovom čerpadle.
Čidlo samotné je na obale prevodovky myslím že je k nemu prístum zlava ak sa dá nabok expanzka
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

len by som podotkol, ze vyberat trysku zo 16-rocneho motora, ze ci strieka nafta , nie je to najstastnejsie riesenie....
Naposledy upravil/-a lorak777 v 26.08.2016 13:37, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na vybratie trysky by museli dole kryty ventilov čo určite nik nerobil,tu iba povolovali holander čo neobnáša problém (okrem zabrindania motora naftou)
Mne sa vybavuje skôr tento motor že sa takto správa aj vtedy ak lahnú mostíky na rozvodoch,proste všetko sa točí,ide palivo,len nechytí lebo ventili nemá čo otvárať,pod krytmi je kopec polámaných mostíkov,raz som tuším sem aj dával foto takého stavu.Horná hydraulika hláv valcov je pre tento motor zásadná,na tom tieto motory kapú
skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline124 »

Dali sme dole kryt rozvodov a je to jasné, povolila napínacia kladka na spolujazdcovej strane, vrchná časť remeňa je napnutá, spodná časť voľná, šoférová strana je napnutá.
Takže čo môžem čakať? hlava KO ? či môžem dúfať že sa ventily nestretli a ešte sa to rozbehá ?
Ďakujem za odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No tam niečo nesedí,pretože je lavá a pravá strana jeden rozvod a má jedinú šponovaciu kladku čiže čo sa stalo sa týka oboch strán.
[img]https://s13.postimg.org/do7odhotf/AKE_rozvody.png[/img]

Čo býva takýto čas ? Hrba plámaných mostíkov pod oboma deklami.Ventilov čo sa stretnú býva rôzne,toto sa stalo počas jazdy tj teoreticky v rozsahu 2-24 ks,ale čakal by som vyžšie číslo.O piesty sa báť netreba,budú na nich otlačky po ventiloch ale tým že idú proti piestom zošikma sa ohnú tanieriky ventilov a väčšie škody to nenarobí,ale ventily budú paragrafované.
Tak hocako to bude o slušných číslach,všetko čo tam ide,tak tam ide 24 x a to už naskáče.
Čo som tieto strety z ventilmi riešil,nikdy sa hlava nemenila,takže aj tebe želám aby stačili ventili.
skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline124 »

tak toto su riadne nepotesive spravy, a prejavuje sa tonejak? ze motor sa neda pretocit alebo nieco podobne?
Pocul som aj scenar ze sa nemuseli stretnut ventily. kazdopadne ak to bude treba repas hlavy tak to sa neoplati robit, a pozriet sa po inom motore.
Rozsypala sa kladka na obrazku cislo 8.
Dakujem za rady, urcite nepisem posledny krat.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vždy je to tá kladka,oná tam má taký hydro piestik čo ju tlačí,svoj názor na konštruktéra si radšej ponechám.
U tohoto motora si neviem velmi predstaviť aby povolil remeň popreskakoval (logicky) na hnacom koliesku kluky a aby sa nič nestalo.Keby to bolo možné tak ten motor nezastane.
Točiť s tým bez problémov pôjde,čo sa stať muselo to sa stalo,ventilu sa ohne tanierik a viac už neprotestuje,pist už nemá do čoho búchať,všetyko čo bolo v ceste už "uhlo"
V podstate to nie je žiadna veľká tragédia,motor bude ešte dlho slúžiť,len zoznam potrebných vecí a večičiek bude celkom služný pretože všetko je tam 24 x počnúc hydroštelmi,vahadielkami,čočkami,no samozrejme 2x tesnenie hlavy,2x skrutky hláv,rozvody komplet,no a patrilo by sa meniť všetky veci ako odvetranie,4x ventilky proti padaniu oleja,oringy do vodných trubiek,no zoznam je viac ako zaujímavý
Aj tak sa musíš trocha modliť aby neboli pretrhnuté mostíky na vačkovici (na foto vidieť trhlinu)
[img]https://s9.postimg.org/drwpzt2yj/A6_rozv_007.jpg[/img]
Mostíky sa nepredávajú iba ako súčast hlavy
Nebuď smutný,treba iba veľa miesta pre veci
[img]https://s16.postimg.org/j310dqc75/22_10_2014_008.jpg[/img] :)
Aby bolo jasné prečo je dole olejová vaňa,polámané vahadielka a čsť ventilových čočiek sa presunulo do vane a trebalo pozbierať úlomky.Navyše nikdy nie je od veci skontrolovať ol.čerpadlo ak sa takáto vec stane a to je spoločne hnané z vyvažovákom,to pri prudkom zabrzdení motora dokáže zotrvačnosťou utrhnúť svoj pohon.
No a ak to je je automat tak ťa do dielne asi ťažko niekto pusťí,pretože rozhádzaný z automatom nedáš zo zdviháka preč,to si môže dovoliť málokto kým naháňa veci okolo motora aby mu dielňa stála len pre posr..tý autiak z automatom.
skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline124 »

Mam polamane vahadielka na soferovej hlave (6ks), bude mi sediet hlava z AFB 110kw motora ked ja mam AKE 132kw ? pripadne jednu nechat 132kw a druhu 110kw.Daju sa kupit tie vahadla aj samostatne ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko sa dá kúpiť samostatne.Ale dopredu ťa upozorňujem,teraz môžeš spraviť osudovú chybu ak budeš riešiť napr 6 vahadielok a myslieť si že je to tým poriešené,alebo niečo v tom zmysle.Rozletí sa to znova.
Prečo chceš riešiť hlavu ? to je treba málokedy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných