BMW 530 d , 2006

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

puma11212
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 25.01.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puma11212 »

ešte nebol spomenuty hluk v octavke, nad 100km/h to hulaka ako vo felicí, Ako od kolies tak od motora, nakolko je zle odhlučneny interier. Na rok 2009 je to hamba so šetrenim materialu a nehovoriac o tvrdosti podvozku a nepohodlnych sedadlach, a chudobných výbavach a vysokej cene, jedina vyhoda je jej vydrž, pokial nemá stočene km.
vlastnil som ju pol roka a stačilo :4012:
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Vlastnim take bmw pol roka 2x meneny olej 100€ jedna vymena ... Olej v automate 260€ .. Vaha vzduchu 139€ .. Zadne brzdy 250€ .. Oprava ccc 250€ .. Separator 70€.. komplet vsetky filtre 80€.. Ovladanie egr 70€ ... To taka zakladna udrzba
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

su tu take rozporuplne nazory a kamenovanie za oktavku aj za bmw5. V prvom rade je to velky rozdiel vo vsetkom - a aj pristup neautor.dielne je iny k oktavka vs bmw. Inak olej si vymenis aj sam, to nie je problem a aj ked nedam bmw olej /lebo nechcem hladat, kde ho beru/, tak davam dost drahy. Vyemnil som teraz vsetky 4 filtre/nie v AP/, kupil som lepsie, aj s ulhlikom a nie najdrahsie a bolo to okolo 140euro. Vymena oleja v AP za 400 je trosku vela, normalne je to okolo 250-260 euro. Dobre predne kotuce dostanes za 120, neoplati sa kupovat ziadne lacnoty.
Pocit jazdy pri 120-130 km/h je vyrazne odlisny....ale vyrazne. Mohol by som blbnut napisat sem, ze jazdim za 6,6, ale klamal by som, taku spotrebu mam na tempomate na dialnici a nie 140. Normalne jazdim dost dlhodobo velmi blizko k 9 litrom a je mi to jedno, ide mi len o to ,aby auto bolo tip-top, nech si zerie co chce. O tej pohodlnosti by sa dalo polemizovat, ze kto ma ake sedacky v bmw, lebo tam sa nemontuju napr. len tri typy, ale ovela viac.
Gumy som spomenul, ze na bmw5 nemozes dat hocico.... a akekolvek gumy mi zerie o poznanie rychlejsie, ako oktavia. A este tvrdost podvozku - oktavia je kamen, ale ani bmw nie je aj s mechmi vzadu ziadem citroen, alebo P607. Ja som vstrekovace nemusel menit, ale zdali sa mi uz starsie. Menim a opravujem na bmw vela veci, ale pravda je taka, ze sa nezdaju asi len mne a uz opravim, inak auto sa mi nikdy nezastavilo... Pri bmw a mercedese z tych zakladnych lepsich aut uz musi byt aj na banany... Vidim to mnozstvo bmw, servisovanych ledabolo po garazach za par centov, lebo tie auta vydrzia a ked sa to uz cele rozpada, tak rychlo predat...hrozne...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

vysvetluju mi to rozne - lahsie sa im vrta v oktavii, viac jej rozumeju, castejsie maju v dielni oktaviu, ako bmw, skor sa stretnu s bezproblemovym zakaznikom s oktaviou, ako s bmw. Casto pride chlapik s bmw a chce len uplny zaklad, pricom to auto vyzaduje viac zasahov ale jemu staci a peniaze z neho idu aj s komentarom ako z chlpatej deky, lebo ma holu rit, ale ma bmw.... a tie blbe komentare, ze oprava len do tolko a tolko - asi milan by vedel o takych napisat roman...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak existuje skupina zákazníkov kde od prvého očného kontaktu vieš,že toto auto tohto majiteľa veru na zdvihák nepôjde ani keby čo bolo.Pri prvom použití slova len (csak po maďarsky) to je opečiatkované,predsa "len" si môže každý hravo spraviť sám.
Zažil som množstvo ľudí čo lietelo z bavorákom neštastne z dielne do dielne a všetko padalo už na diagnostike.Takže platí nehynúce...všetko je super,kým sa nepos..e,potom sa radikálne názory zmenia a niekedy otočia o 180°.Nikto by nemal chváliť deň pre večerom
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci a ešte nezabúdajte ,že v premávke aj v živote stretávate ludí ktorí jazdia na autách v cene kolobežky ,neplatia pzp, na krku troch exekútorov a majú všetko na háku. tam nepomáha ani fyzické násilie (lebo ťa zavrú jak za normálneho). Stretnutie s takým na križovatke alebo parkovisku je tragické rovnako pre bavora aj ochcafku. Preto treba pri kúpe zvažovať aj takéto veci , aby človeka neporazilo ak najde svoj vysnený kchár podpálený , lebo zaparkoval na zlom mieste. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
puma11212
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 25.01.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puma11212 »

Treba zvažit aj ine alternativy než Octavia a BMW je kopec inych aut , ktore splnaju funkciu rodinného auta
l.bily
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.10.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa l.bily »

Kludne si ju kup, ale nedaj na reci jak tam musi byt automat, a musi byt 6 valec, kludne staci 520 v manuali a si vysmiaty, olej ta bude stat to iste ako do ineho auta, spotreba ako u ochcavky atd. Automat by som uz nechcel okolo 200000 to chce repas za 2000-3000. Hlavne to nekupuj na slovensku a bez do nemecka. Keby sa to zacalo nejako moc srat tak to predas. Jedine co je drahsie su pneu. O autorizovanom servise neuvazuj pri 10 rocnom aute, by si sa nedoplatil, treba mat nejakeho rozumneho mechanika v okoli. Mal so e61 530d A a teraz idem pre F11 520 manual, uplne mi to staci.
l.bily
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.10.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa l.bily »

puma11212 napísal:Treba zvažit aj ine alternativy než Octavia a BMW je kopec inych aut , ktore splnaju funkciu rodinného auta
Je len BMW :3dcline:
puma11212
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 25.01.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puma11212 »

520 na taku velkost auta? si dynamiku vobec neviem predstavit... ani v benzine ani v nafte a rozdiel v udržbe neni až taky velky ako na V6.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

tak ako pise oco - dam si do poriadku tip-top moj oblubeny typ bmw a takyto clovek, bez pzp, a aj bez VP mi neda prednost, mali by to uz ucit v autoskole, ze pribrzdujem, par krat tuknem na brzdu, prechadzam nejasnou krizovatkou primerane rychlo, aj ked som na hlavnej a mam nohu na brzde, aby reakcie boli bleskove.... holt niekomu vyhovuje, ze tu jazdi mnozstvo aut bez pzp a stk a bez VP a tolko alkoholikov pod vplyvom.... inak by bolo vsetko po natukani do SPZ jasne - mala by tam byt cela historia auta - platby, kontroly, ci ma stk a pzp a pod.... ale ja to uz asi nedozijem....
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

mastik29 napísal:Ano, iste, ako na oblaciku, ked das do poriadku napravy, vpredu a aj vzadu, co bude stat nemalo.
A z bodu A do bodu B ta dovezie rovnako ako ta Octavia, akurat Octavia si popri tom zoberie aj menej z nadrze.
Co sa tyka vykonu, papierovych 77 kW na Slovenske limity (a aj daleko za ne) staci, popripade mensia uprava za 200€ a to potom je cca 100 kW na 1300 kg.
Naprava na bmw vydrzi urcite viacako na ochcavke, to je jedna vec, vec druha je, ze to auto stalo kopa tisic e a ty ho mas za zlomok ceny , vymenou napravy mas za par susnov komfort niekolko desiatok tisicoveho auta a to sa ti na ochcavke nepodari, ani ked do nej nasypes rovnake peniaze, ako za repas napravy bmw. To mas ako ked ty nakupujes pastetu z lidla za 15 centov a ja domacu od mojho masiara za 1€, najes sa z nich rovnako :). Mal som ochcavku, 77 kw je zufale malo, to je tak do mesta. Na okreskach potrebujes hafo miesta pred sebou, aby si obehol kamion, na dialnici zas mas problem sa dostat z praveho pruhu ked niekoho pustas, navyse ten motor ma zufalo male spektrum otacok v ktorych ma ten motor aky taky tah. Nachčipovanie ti pomoze len k skorsiemu odideniu spojky, prevodovky, turba a ku kachlovemu smradu za tebou.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní