Kupa passata

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

habliblu
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.09.2014 23:12
Zdieľať na Facebook

Kupa passata

Príspevok od používateľa habliblu »

Caute, mam moznost kupit VW passat 1.9 TDI 77 kw 2008 za pomerne dobru cenu avsak po testovacej jazde som zistil ,ze auto straca teplotu pri jazde z kopca ak nepridavam plyn.Mimo kopca ma auto teplotu 90 stupnov. Pytal som sa na to majitela(inak dost cestny clovek) a ten vravel,ze si to vsimol minulu zimu pri jazde z kopca mu spadla teplota z 90 na nulu,potom opat vyskocila na 90. Kedze mimo kopcov mal stalu teplotu tak to neriesil, pravdepodobne tam je zly termostat, sli by ste do toho ?
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

pasat je najlepsie auto
habliblu
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.09.2014 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa habliblu »

Vycerpavajuca odpoved :D
habliblu
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.09.2014 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa habliblu »

Som dohodnuty,ze skontrolujeme termostat,ci je otvoreny ,ale stale vaham,mohlo to mat predsa len nejaky dopad na motor ked takto jazdil kazdy den aj v zime nie,sice teraz ide dobre,ale casom sa moze prejavit,ci ?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

habliblu : ty keby si mal auto vo výbornom stave, tiež by si ho predával pre niekoho za pomerne dobrú cenu?

Za dobré auto chce každý dostať čo možno najviac, nikto nedáva nižšiu cenu len tak pre nič

Tak si prerátaj čo to je dobrá cena voči rovnakým autám z ponuky, aby si náhodou nekúpil vydojenú kravu, lebo každý radšej pýta o 500€ menej, akoby mal sám 800€ nasypať, zvlášť ked chce predať
habliblu
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.09.2014 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa habliblu »

Ivko1 ja chapem ,ze auto nebude uplne v bezchybnom stave vzhladom ku cene,len som chcel vediet ci to ma velky dopad na motor v pripade,ze sa jazdilo rok s takymto termostatom :),ale to je asi tiez tazko posudit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dopad jazdy z otvoreným termostatom záleží od doby takéhoto jazdenia.Každopádne jednu vec z toho odvodiť môžeš zo 100% presnostou,a to že majiteľ bol lajdák.Jednoducho preto lebo výmena termostatu je banálna záležitosť časove a aj finančne.
[img]https://s13.postimg.org/cz6zt3e43/BXE_termostat.png[/img]

Laki nadhodil 100e.- ale to je nesmierne nadsadené.Ak by som mal 100 e.- za podobnú prácu tak som majiteľ Penty
habliblu
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.09.2014 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa habliblu »

Tak niekedy si to clovek nevsimne ,ze pri jazde z kopca klesa teplota ak nepozera stale na pristrojovku. Je pravda,ze on o tomto probleme vedel,mozno tak pristupoval aj k vymene oleja :D
majo655
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 27.10.2015 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo655 »

Ja mam presne rovnaky passat, ale ja si myslim ze to je v poriadku ze teplota kusok klesne ked auto ide dole kopcom pretoze nepridavam-nevstrekuje ziadne palivo, ale akonahle kus pridam teplota vystupi na 90, pricom mi nikdy este nespadla pod 70, mozem menit tiez termostat? :D
habliblu
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.09.2014 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa habliblu »

Co ja viem, ked sa teplota dostane na 90 stupnov tak sa uz menit nema,preto tam je termostat ,klesnut by mala az po vypnuti motora,na klesanie by nemala mat vplyv ani zataz motora, miera vstrekovania paliva ani vonkajsia teplota,samozrejme ak je auto nastartovane alebo sa mylim ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je pravda že dole kopcom zo zaradenou rýchlosťou a bez plynu je dávka paliva nula,čo znamená že sa motor ochladzovať bude.Ale aby bol pokles viac než pár stupňov (možno 5-10)by to musel byť snáď zjazd z Mont Everestu
majo655
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 27.10.2015 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo655 »

No mne klesne tak na 4 km useku dole kopcom analogova rucicka zhruba na 80 v lete, tak si termostat asi pripisem na zoznam :-)
majo655
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 27.10.2015 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo655 »

Ano to viem, videl som to na diagnostike :-)
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

pises, ze slusny clovek, tak snad nejazdil ,ze ked bolo minus 5, start a plny plyn, ako boli jazdene dovezene auta zo severneho talianska, tak tomu nic nebude a spokojne to mozes kupit. Termostat je uplne bezne menena suciastka s prejavom, ako pises a vacsina beznych uzivatelov aut, si to vsimne az v zime. Inak sofer si to vsimne za par dni...
habliblu
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.09.2014 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa habliblu »

Jazdene podla neho bolo do 2500 RPM,nad len zriedkavo po zahrati motora,80 % po dialnici. Jemu ta teplota v zime padala v kopci na nulu,potom hned skocila naspat, zrejme ked klesla teplota oleja pod urcitu hranicu tak automaticky spadla rucka chladiacej kvapaliny na nulu, na 90 sa drzi nemenne tak isto ak je teplota oleja niekde medzi 70 az neviem kolko nie?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných