pneumatiky GOODRIDE - skusenosti, rady

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

4starosta4
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.07.2010 23:55
Zdieľať na Facebook

pneumatiky GOODRIDE - skusenosti, rady

Príspevok od používateľa 4starosta4 »

Zdravím, chcem sa opýtať na skusenosti s touto značkou pneumatík , zrejme z Číny , GOODRIDE , mam zaujem ich kupiť ,hlavne čo sa týka cenovej dostupností a aj čo som čítal nejaké hodnotenia užívatelov na Heureke, boli celkom slušne hodnotené, a za tu cenu mam 2 pneumatiky, za cenu jednej , premiovej . Teraz mám Pirelli Sotozero, ako o tom potom, som veľmi spokojný s ními, ale tá cena a hodnotenie aj uživatelov, aj EU noriem : jazda na vode - C , spotreba - C, hluk 72 db.

No vyzerajú ozaj dobre, v čom je teda hačik, prečo taký rozdiel v cene, kratšia životnosť , rychlejšie sa zoderu, alebo len rozdiel v držaní na vozovke, vo vysokých rychlostiach na dialnici a podobne. Nejazdím šetrne a pomaly, ale aj predbehnem , pridám , tak mam trochu obavy , aby ma nahodou niekde nešmyklo na tychto lacnejších , vdaka za všetky rady : )

Rozmer je R 17 - 225/50 , jedná sa o zimné pneumatiky

Konkretne tieto :
http://www.giga-pneumatiky.sk/cgi-bin/r ... eureka_ask

Ešte doplním že auto je Alfa Romeo 159 - 1,9 jtdm - 110 kw , ale to nie je asi až tak podstatne .

Poprípade poprosím o rady, v hore uvedenom rozmere, nejaké zimné pneumatiky.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Čínu nekupujem, vždy iba serioznu značku. Začína to na Matador/Barum...

Ale na tvojom mieste idem pri zimných do 16", len treba kúpiť disky
4starosta4
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.07.2010 23:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 4starosta4 »

Dakujem za radu a nazor, ale R16 nejdem riešiť, už som si zvykol prezúvať to na tie origo disky čo tam mám, takže len R17, nejdem kupovať plechače na zimu , som si zvykol takto : )
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

by som sa ich nebal
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kolegovia minulu zimu odjazdili na savach, avensis a mazda 6, bez pripomienok - podla mojej rady :4012:

to je take minimum, kam by som u pneu zasiel v usporach u auta co beha svetom :41c2: , tatkovi som na dochodcovske a minimalne jazdenie dovolil barumky, ovsem na punto 1,2 :)

vselijake ciny /ze sa ich ale urodilo.../ + matador/moj sukromny problem lol/ by som prenechal inym zaujemcom...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

4starosta4 napísal:Dakujem za radu a nazor, ale R16 nejdem riešiť, už som si zvykol prezúvať to na tie origo disky čo tam mám, takže len R17, nejdem kupovať plechače na zimu , som si zvykol takto : )
Jedno prezúvanie máš kolko? Niekde aj 25€, za rok to máš 50€ a to nevravím že hrozí poškodenie pneu pri vyzúvaní obúvaní

Plecháče ti kupovať nekážem, ale nejaké 16" hlinikáče by si snád niekde splašil a možno by to nebolo ani 200€ za 4ks a potom by si nemusel lamentovať nad cenou normálnej pneu a hlavne taký rozmer nie je zdravý na naše cesty v zime
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Možnože sa Goodride medzičasom zlepšili, veď aj Nexen vraj obuvajú v čechách na nové škodovky.
Mal som pred pár rokmi príležitosť chvíľu jazdiť na aute s obutými Goodride, naozaj neviem model, a boli to letné, ale z môjho pohľadu katastrofa, na suchu viac menej bez problémov, len ABS sa zapínalo častejšie, ale na mokrej ceste pohroma, nedržalo, nebrzdilo.
Keď si prečítaš hodnotenia v testoch, viac menej všetky čínske pneu, letné aj zimné majú problémy na mokrej ceste, na suchu trocha strácajú ale nie zásadne. A nederú sa, to je však daň za tie horšie vlastnosti na mokrej vozovke.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Máš pravdu, Nexen je kórejská značka, dokonca v čechách chce (bude?) stavať fabriku.
Možno teraz už sú obstojní, ale pred cca 10 rokmi to bola hrôza, mám však dojem že v testoch sú vždy bližšie ku koncu poradia.

A teraz som si prečítal že Goodride vyrába v Číne pod záštitou Continental a v tej fabrike (fabrikách?) sa robia aj identické pneu WestLake.
Už dnes človek nevie, brat si kúpil Goodyear UG7 vyrobené v číne. No ja by som ich asi nekupoval, ale on si zatiaľ po jednej sezóne nesťažoval.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

dobre drahe gumy na aute ti ucty nezaplatia, ale usetrene eura z lacnych gum pocitis hned v penazenke :zg282:
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Tiež by som sa tej číny nebál. Ja osobne jazdím matadorky (na starú šopu bohate stačia), ale kamarát obúva čínu (neviem presne akú značku, ale jazdné vlastnosti úplne normálne... len viem že neberie tú najlacnejšiu alternatívu). Ďalšie gumy čo budem kupovať budú na 99% číňanky.
Skôr by som sa zameral na kúpu tej druhej sady diskov. Jednak ako tu bolo spomenuté sú na zimu 16-ky vhodnejšie, ale aj prezutie niečo stojí a za 4 roky máš z prezúvania polku novej sady (ak nie celú, keď natrafíš na solídnu zľavu). A vlastná skúsenosť: mamka prezúva, pretože má len jednu sadu diskov a púšťajú strašne vzduch. Ja skrz dve sady dohusťujem raz za sezónu (aj to len minimálne), zato jej 5-6 krát...
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Jazdil som na zimnych sice R14 vsetko v pohode len sá mi zdalo ze sa velmi rychlo opotrebovali oproti matador/barum
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

cinu som skusil, nikdy viac, jazdne vlastnosti ok, nie som pretekar, tiche, zidne nadmerne opotrebovanie, no je tu jedno ale.. nikto ich nedokazal poriadne vyvazit v urcitych rychlostiach to proste triaslo volantom, po prezuti na normal znacku vsetko v poriadku, neodporucam....
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Čina je dobrá možno ako nová, ale po roku dvoch sa chová inak.
Ked som kúpil svoje auto, tak tam boli nahodené pneu Silverstone a to môžem s kludom povedať že to bol šmejd.

To bolo asi prvé čo sa na aute vymenilo
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mam ich zimne , na forde, nie AR a v R16 - prva sezona, dal mi ich kamarat, ze co poviem. Na normalny sposob jazdy som nic zvlastne nezistil, na 2x ich vyvazili presne, potom uz netriasli, letne tam su R17 goodyear a pohodlie sa neda porovnat, goodride su ovela maksie, ale to robi na nase cesty skor ta R16. V meste velmi dobre, sneh nebol, tak neviem, na mokrej ceste som opatrny, takze nic zvlastne a pri miernom suchom mraze na dialnici dlhodobo cca 130-140 km/h uplne v pohode, vobec som si nevsimol, ze by prilis hucali. Normalne ale mam rad napr. pirelli, deru sa primerane, ale ovela viac, ako ostatne premiovky, ale mne vzdy drzia na ceste ako pribite- hlavne ich kupujem letne. Proste guma, ktora ma drzat, musi byt maksia, bohuzial sa tym skor zoderie /pozrite vo F1/. Podobne mam rad dunlop.Uz som tu raz spomenul, dokazy na to nemam, ale korejci su, alebo boli posledni, co pouzivali ciastocne aj prirodny kaucuk do pneumatik. Takze okrem snehu, co som nemohol vyskusat, nemam voci goodride na zimu vyhrady...
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných