Prelakovanie dveri a blatnika

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cheeseburger
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 30.04.2014 20:19
Zdieľať na Facebook

Prelakovanie dveri a blatnika

Príspevok od používateľa cheeseburger »

Dobry den, chystam sa po roku na "druhe kolo" lakovania zadnych dveri a blatnika Mazda 6 GJ 2014. Minuly rok som to nedaval lakovat cez autorizovany servis, a dopadlo to dost hrozne, no bohuzial nemal som cas to uz riesit predtym. Chcel by som to teraz dat do autorizovaneho servisu kam chodim aj na prehliadky. Problem vsak je, ze dost casto citavam, ako fusersky striekaju tuto farbu (Red Soul - cervena). Chcel by som sa spytat, ci mate niekto nejaku skusenost s prelakovanim tejto farby a ako to vo vysledku vyzera. Zaujimalo by ma tiez aj do akej miery rozdielu vo farbe mozem vyjadrit nespokojnost s opravou. Nie som nejaky odbornik na lakovanie, a nemam teda potuchy, ci sa da nastriekat aj rovnaka farba ako povodna. Dakujem vopred za odpovede.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To že ti to nalakovali nekvalitne, nemá žiaden súvis s autorizovaným alebo neautorizovaným servisom. Rovnako pri výbere že kde ti to budú teraz lakovať sa riaď radšej referenciami od ľudí, ktorí si dávali lakovať auto alebo jednotlivé diely.
Niekde sú mantáci alebo si nedajú záležať, inde sa snažia každú zákazku vybaviť kvalitne.
Tiež tam nie je priama úmera s cenou opravy, drahý lakýrnik kľudne vypusti z rúk horší výsledok za polovicu vyššiu cenu ako niekto iný.
A čo sa týka odtieňa farby, tá ktorou sa bude lakovať, nemôže byť rovnaká ako pôvodná, pretože tá pôvodná už medzitým pôsobením slnka trocha zmenila odtieň, červenej sa to zvlášť týka.
Neboj sa, dá sa namiešať aj rovnaký odtieň ako je na aute v tomto čase, samozrejme nič nie je dokonalé, tá nová farba keby bola aj úplne rovnaká ako teraz na aute, tak bohužiaľ nebude starnúť celkom rovnako ako tá pôvodná, takže po roku-dvoch zrejme bude pri pozornom skúmaní vidieť aspoň minimálny rozdiel medzi pôvodnou farbou a prelakovanými dielmi.
Zase netreba z toho robiť modlu, auto je len vec, ktorú okrem toho môžeš zajtra alebo o mesiac oprieť o stĺp a všetky starosti s odtieňom farby ti budú ukradnuté.
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

Nie vždy autorizovaný servis aj strieka,poznam aj také,čo to posúvajú ďalej.Farba sa trafit dá,ale výsledok už nebude nikdy taký ako originál.Vždy sa tam nejaké zrno prachu nájde.To by musela byť TIP TOP dielňa,ktorú osobne nepoznám.Mám striekané dva diely na novom aute(moje vina) a drobné chybičky sú tam.No veď za 100€ kus, čo by som chcel. Ale dá sa stým žiť.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No nič všetko relevantné tu už odznelo. Len poradím že auto treba brať ako vec ktorá má slúžiť majiteľovi a nie naopak. A nejaký "problém" že nesedí odtieň je ozaj nepodstaná prkotina v porovnaní s reálnymi problémami a starosťami ktoré prináša život.
Osobne som ešte nevidel aby dodatočná striekačka bola na nerozoznanie od originálu. A ak nie na prvý pohľad tak na druhý alebo z iného uhla alebo pri inom nasvietení alebo za rok - dva. Skorej by ma trápilo ak by odflákli to čo je pod farbou a začalo to za rok-dva kvitnúť .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba mať na pamäti že výsledný efekt (matalíza) je závislá od množstva vstupných podmienok.Striekať diel na aute na hranu,tj od jedného kraja po druhý je cesta do pekla a na 99% vedie k rozdielom niekedy takmer neviditeľným a niekedy to kričí.Aby niečo sedelo úplne (a to proste nejde) musí absolutne sedieť odtieň aj identita zrna vo farbe.A potom ešte celá plejáda podmienok.Nariedenie,druh pištole,vzdialenosť od povrchu,tlak a nastavenie pištole,rýchlost pohybu ruky,prekrytie jednotlivých pásov,doba odvetrania medzi striekaniami atd atd.Tých podmienok je toľko že ak panel striekaný na hranu hlavne strieborných odtieňov ak sedí aspoň bez velkého skúmania,tak už ho striekal celkom dobrý fachman.Na jeho vrub ako výčitka može byť iba stekanec,pomarančová kôra a nečistoty,to sú jeho chyby ktoré sa vytýkať majú.Ibaže...perfektný lakýra po sebe tieto veci vidí a nenechá tak,takže ak už sa nájde prkotina,odstráni ju prv než si preberiete auto.
Prečo niektoré striekania sedia ? jednoducho preto lebo sa nestriekajú na hrany.To je ovšem ale plus práca kedže treba pripraviť aj susediace paneli,a tu sa potom nejaký ťažký myslitel pozastavuje nad tým že cena za panel solidnej práce nepadá pod 100 e.-
No ani nemôže,teda ak chce aby to ozaj nebolo pre bežného smrtelníka viditelné.Striekať sa dá aj za nižšiu cenu za panel,ale...celolak,tj jedna ruka,jedna pištol,tá istá farba atd jednoliaty výsledok.
Treba si v tom urobiť jasno.Lakýrina je drina,aj ja som ju medzi prvými prácami ukončil a lakovňu radšej prenajímam.Tak ako ľudia chcú,tj len nech to stojí nula peňazí,tak robiť nechcem to nech si natrú štetcom.
Ja vidím iný trend a skúsenosť môjho bývalého kolegu to minulý týždeň potvrdila.Zobral do lakovne nárazník so žiadosťou že ...ak to bude perfektne urobené,nie je problém platiť hoci aj 100 e.- za panel,a zahádžem lakovňu prácou.Nestalo sa,šanca mať tony práce sa zahodila,robota bola hnusná.Prečo ??? Lebo je zrejme pre dotyčného lepšie prácu "sfúknuť" nech je to aj odflákané,ale je to urobené za min času.Tu nie je záujem postaviť otázku tak že - za poriadnu robotu si stanovým aj riadnu cenu.On si nechá pomerne málo zaplatiť,je lacný,no ale potom čo sa tam dá reklamovať ?! A celé je o tom,čo by si nechcel za tie peniaze ??
Ale ak si niekto dá zaplatiť aj dobre cez 100 e.- za panel a ešte to nie je podľa predstáv,tak to bude robiť dovtedy,kým to nebude eňo ňuňo

Nedá mi..ešte maličkosť.Ak sa strieka farba na vodnej báze,tak si to chote raz pozrieť.Tá farba je iná po nastriekaní,iná keď vyschne,iná keď ju prekryje lak.Kým auto nevycúva z lakovne na slnko a ešte aj tam si ho pozriete z rôznych uhlov dopadu slnka,tak vie te h...o čo bude teraz.Treba si to skúsiť.Potom nech vám príde pindať majiteľ že to predsa len vidí,tak ho obtiahnete mačetou.Ano,kvalitná lakovňa používa tzv denné svetlo (sakra drahá vec) robí skúšobné nástreky atd,no ale to sa nerobí zadarmo.
Lenže aj tieto farby sa nastriekajú a nič nevidieť a všetko sedí,.ale nie za pätdesiatku za panel.To budem sedieť na námestí ako cigáni pred dávkami
Ďalšia maličkosť...jedna farba má pod jedným kódom aj osem colorvariant.Zdalivo sú rovnaké,ale nie sú.Sú to farby použité počas výroby tj rôzne marše no a vy si tam raz chodte vybrať,prečo nejdete ?! Tam mudrujte ktorá je tá "vaša" ale to by potom nebolo možné nikoho viniť že to je trochu vidieť.Ani dvaja ľudia nemajú rovnaký farbocit
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Dost castou chybou je ze fachmani streknu pomaranc - to je asi najviac viditelna chyba, a to sa stane ked chcu usetrit svoje naklady napr. pouziju najlacnejsi HS lak, potom hodia smutne oci sak je to dobre a co by este niekto chcel za 100 eur/diel a pod. finty. Ked kvalitu zakaznik neakceptuje, narobili vlastne viac skody ako osohu, lebo vsetko treba zbrusit (lacnejsie ako lestit), znova pripravit podklad - co stoji najviac penazi, naopak oni budu pytat peniaze od zakaznika za robotu aj ked nekvalitnu, aspon nejaku cast (zadarmo auto malokto bez nasilia pusti). Treba pocitat ze do takehoto rizika ide kazdy kto si niekde necha striekat auto.
cheeseburger
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 30.04.2014 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cheeseburger »

Dakujem vsetkym za rady. Netrapilo by ma to az tak, keby znamemu, nestriekali rovnaku farbu len to bol predny blatnik a predne dvere, a rozdiel nevidno. Cely bok vraj nestriekali. Mam jednu foto ako to vyzera, vskutocnosti na slnku to je este niekedy aj ovela viac viditelne, a hned to buchne do oci. Ta striekana farba je o dost svetlejsia.
https://www.dropbox.com/s/yc44yehsy0x2s ... o.jpg?dl=0
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je trochu aj zbytočné teraz rozumovať v čom sa chyba urobila,lebo možností je viac.Vybrala sa nesprávna colorvarianta,mohla byť farba naprášená a zrno sa neuloží (neutopí) a výsledok je svetlejší,to nemá zmysel neroberať.Každopádne malo sa ísť do prístreku do susedného panelu a nie striekať na hranu.
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

No tak to by aj mňa štvalo taký výsledok na peknom aute.Treba to dať poriadne spraviť,to auto si to zaslúži.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte šťastie že som slepý jak patrona , a to som si fotku stiahol a zväčšil a aj tak nič nevidím.
Takže ja mám vlastne do budúcnosti velké +. Keď budem mať auto natreté aj primalexom tak to nezbadám. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
[img]http://s26.postimg.org/6oq4p98ut/20160820_173414_resized.jpg[/img]
pozri - toto mi bolo ponúknuté ako nebúrané , nikdy nelakované ,1.majitel, kúpené na SVK.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

cervena auta sa striekaju najhorsie.tie menia odtien aj pol roka kym sa chyti.a tie farby z vyroby hlavne starsich aut velmi rychlo matneju ako ta cosra.ja mam jedno auto presne takej farby ako ta cosrsa ta co je jej viac.a som jej otrokom.robil mi raz opravu plechov moj lakyrnik a trafil sa na 95 percent.robil zadny blatnik a dvere.pristriekaval aj predne dvere a naraznik az k ohybu. raz som si dal uspravit spray u chlapika co miesa farby pre dovozcov a autickrarov a tiez sa trafil na 95 percent odtien pozeral na parkovisku na slnku.ale na buduce uz plat az v tedy ak budes spokojny.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných