TOTAL QUARTZ RACING

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rastik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.12.2008 00:08
Zdieľať na Facebook

TOTAL QUARTZ RACING

Príspevok od používateľa rastik »

ake HTHS maju tieto oleje?

TOTAL QUARTZ RACING 10W-60 (to je full synta, zaujima ma hlavne porovnanie s moutlom 300v le mans 20w60)

TOTAL QUARTZ RACING 10W-50

v technickych listoch to nepisu



http://www.total-distributor-partners.c ... 2.2014.pdf

http://www4.total.fr/asia-oceania/austr ... -%20EN.pdf

otazka 2:

ake aditivum do benzinu pouzit na vycistenie benzinovych vstrekov?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

v parametroch HTHS a TBN vychadza najlepsie Milleroils CFC a najbilizsi mu je Motul 300V. HTHS mava Milleroils az dvojnasobne v porovnani s konkurenciou, ale pri 10W-60 je to v praxi zbytocne a nevyuzije sa tento potencial.
rastik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.12.2008 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik »

a tam tie 2 oleje od totalu maju ake HTHS?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

lorak777 napísal:v parametroch HTHS a TBN vychadza najlepsie Milleroils CFC a najbilizsi mu je Motul 300V. HTHS mava Milleroils az dvojnasobne v porovnani s konkurenciou, ale pri 10W-60 je to v praxi zbytocne a nevyuzije sa tento potencial.[/
quote]

- neviem odkiaľ máš údaje ale v r. 2012 dodávateľ Millers udáva HTHS nižšie než Motul - viď debata Oleje.cz

Product: CFS 10w60 NT
Batch No. 125120 - TBN: 11.4 HTHS: 5.86
Product: CFS 10w50 NT
Batch No. 130545 - TBN: 11.0 HTHS: 4.95

Motul 300V 20W-60 Le Mans
Viscosity at 100°C (212°F) ASTM D445 22.9 mm²/s
Viscosity at 40°C (104°F) ASTM D445 170 mm²/s
Viscosity grade ASTM D2270 162
HTHS viscosity at 150°C (302°F) ASTM D4741 7.17 mPa.s
TBN ASTM D 2896 11.7 mg KOH/g/

- to bolo v r. 2012, viac neskúmam lebo to sú špecifické oleje... ale pozerám stále to platí...
- to len aby sa Millers neglorifikovalo ako "nadpozemský" produkt


Total HTHS neudáva v tech. listoch, chcelo by to dotaz priamo na Total...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mal som to uz davno, ale od olejarov a bez cisel, len ako text na moj dotaz / ako som napisal/ a ja som sa vtedy hlavne zaujimal o xw-50, a hlavne dost pouzivam Milleroils, tak mi asi nechceli kazit radost, ale aj tak je tam tusim hranicna norma 3,5 mPa.s - a tu tito dvaja vyrazne prekracuju. A hele, uz som si to vyhrabal zo suplika - tak mi doporucovali skor Milleroils, nakolko to bol / neviem ci je to doteraz/ jediny vyrobca syntetickych olejov na baze triesterov a vsetky ostatne aj Motul boli na baze diesterov - to je velky technologicky odskok. Tak preto mam asi v pamati , ze ten Milleroiles je lepsi. Inak, aby som nerobil reklamu, tieto oleje spotrebu neznizuju, ale napodiv zvysuju, ale to je uz na inu temu. Napr. v dvojlitri urcite urobi 10w-50 oproti 5w-30 aj o liter vyssiu spotrebu na 100 km / zalezi od typu jazdy a vodica, ale menej od chladu a tepla/ a su absolutne nevhodne na kratke trasy.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... tri-ester, di-ester - nie som chemik ani tribolog aby som vedel zhodnotiť reálny prínos pre reálnu prevádzku - pán nepíše načo potrebuje - ako zaťaží aký motor kde kedy ako dlho ako často....
či je Millers o toľko lepší o koľko je drahší pochybujem, marketing ale majú urobený dobre... dám 4 kvapky tri-esteru do litra oleja a napíšem " triester technology"... aj to je možné...
Určite sú to kvalitné oleje ale nemyslím že za 100% príplatok dostanem o 100% lepší olej.... plus čo je "lepší" olej keď doteraz miliony áut nepoznali o/nano/ technologiu a spokojne si točia ďalej....
sú to špecifické oleje pre špecifické požiadavky a viac o tom neviem, ja si do bežného Nissanu lejem teraz Sunoco 5W50...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aký olej a kam majú dobre zmapované ľudia ktorý robia z motormi na úrovni velkých opráv a GO.Debaty čiste o číslach asi nemajú šancu vysloviť definitívny verdikt.A ak mám dobre zmapované SVK,tak len mizivé percento majiteľov tu má auto od počiatku po 600-800 tis a viac km,tým pádom sa vplyv oleja nedá vcelku solidne zhodnotiť.
Ak 90% otváraných motorov má práve 200 tis km lebo to je prvý väčší servis,tak už tu je možné vidieť vplyv oleja a teda aj odhadnúť či bol zvolený správny.Celkom pekný počet motorov je plne v norme,tj nemeratelné opotrebenia na kluke,a neraz aj plné miery na vačkách (PD !!!) Úplne krásne vidieť hriechy pácháné na motoroch ako dlhé výmeny a nevhodný olej.Číslo sem a číslo tam,určite nie je hlúposť poznať základné parametre z technických listov,ale iba na základe parametrov by som aj ja za najlepší považoval iný olej,než aký viem že je najlepší na základe reálnych stavov motorov.Osobne si myslím že ani technický list nedáva absolutnú odpoveď,dáva iba reálne výsledky nameraných hodnôt.Predpokladám že celá alchýmia nikdy zverejňovaná nebude a mne to dáva zmysel prečo nie.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Čo sa tyka oleja, určite odporúčam
MOBIL 1 PEAK LIFE 5W-50
Mam na nom odjazdene vyse 120.000km, na aute ktore ma cez 650hp. Jazdim po zahriati stale plny plyn, brzda, cize je namahany až až. Častokrát si idem ustalenych 300 kludne aj polhodinu vkuse a budik teploty oleja mi nikdy neukazal moc horuci olej.
Mam napln v aute 8,2 litra. Menim každých 7.000km a uplne bezproblémov. Nejake specifikacie a kolko je čoho kvapiek by ma vobec netrapilo...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nevhodný olej ani neexistuje ak sa splnia špecifikácie, to len ludia majú niekedy depresie aby kúpili ten naozaj akože najlepší

Olej poškodí v prípadoch kedy sa má liať trepnem 0W30 a naleje sa to najlacnejšie čo majú v ponuke, trebárs 10W40 a ešte sa naťahuje interval lebo však 35000km miesto 30000km nemôže vadiť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

tomket11 napísal:Čo sa tyka oleja, určite odporúčam
MOBIL 1 PEAK LIFE 5W-50
Mam na nom odjazdene vyse 120.000km, na aute ktore ma cez 650hp. Jazdim po zahriati stale plny plyn, brzda, cize je namahany až až. Častokrát si idem ustalenych 300 kludne aj polhodinu vkuse a budik teploty oleja mi nikdy neukazal moc horuci olej.
Mam napln v aute 8,2 litra. Menim každých 7.000km a uplne bezproblémov. Nejake specifikacie a kolko je čoho kvapiek by ma vobec netrapilo...
Ideš si ustálených 300(predpokladám kilometrov za hodinu)kľudne aj pol hodinu v kuse.Čo Ti švitorí??Kde sa dá ísť ustálene 300 pol hodiny v kuse,len nenapíš že na okruhu lebo ak áno F1 je oproti tebe len slabý odvar.Alebo asi na diaľnici v Nemecku :40bd: :40bd: :40bd:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pepo, netreba to brať až tak smrteľne vážne, podľa doterajších príspevkov je zrejmé, že tomket sa rád pochváli. Keď sem-tam neuhádne mieru, tak to potom takto dopadne. Možno práve vtedy keď išiel, bola diaľnica v nemecku vyprázdnená, aby sa mohol predviesť.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Debata vyprchala do prázdna lebo som sa tešil čo autor napíše - aké auto, ako jazdí... okruhy? drifty? šprinty? lebo téma racingových olejov a ich výmeny je zaujímavá aj pre bežného motoristu....

... skúsenosti s high mileage olejmi nejaké máte?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ivko1 napísal:Nevhodný olej ani neexistuje ak sa splnia špecifikácie, to len ludia majú niekedy depresie aby kúpili ten naozaj akože najlepší

Olej poškodí v prípadoch kedy sa má liať trepnem 0W30 a naleje sa to najlacnejšie čo majú v ponuke, trebárs 10W40 a ešte sa naťahuje interval lebo však 35000km miesto 30000km nemôže vadiť

Žiaľ existuje.Je to ako z človekom v mladosti.Do práce som aj v zime ako soploš chodil na pionierke (parez to teraz volajú) a dnes presne viem,čo som vtedy pokašlal.Chyby sa u oleja neplatia okamžite,a to asi uvádza ľudí trochu do omylu že sa niťč nedeje. No ono sa ani nič nedeje,pretože slovák to pohnojí,keď už tuší že sa schyluje k priekaku tak rýchlo predá problém dalšiemu.Ale platiť netrestane nikdy,za blbosť sa vždy zaplatí,len to niekedy zaplatí ten nesprávny,ale účet bude vždy.
hjundai...vyprchala,ale práve rozmýšlam na základe tvojej vety,či je to dobre alebo zle.Pretože toľko odborníkov na oleje čo nosí slovenská zem snáď nieje v zbytku sveta.A ak zopakujem tú vetu...za neznalosť (blbosť je silné slovo) sa platí a to nesmierne,tak tému ani netreba zvlášť živiť.Rozum nie je zadarmo nikde na svete,a ešte aby dobromyselnému bolo nakoniec často nabrindané,tak neviem či je nutné vyťahovať niečo čo sa rodilo celé desaťročia
rastik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.12.2008 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik »

mohli by sme sa vratit k povodnej otazke?

ake HTHS maju tieto oleje?

TOTAL QUARTZ RACING 10W-60
TOTAL QUARTZ RACING 10W-50

porovnanie s motulom 300v le mans 20w60 ma zaujimalo len preto, lebo ten olej beriem ako /normu/ do bezneho zavodaka. a s totalom 10w50 mam osobnu velmi dobru skusenost. ak niekoho zaujima co preco ako, tak mu kludne odpoviem. ale tuna som sa pytal na to HTHS, nezaujima ma sunoco, mobil, milleroils, chcel by som vediet HTHS hentych 2 olejov.
rastik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.12.2008 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik »

pytal som sa ake maju tie 2 oleje HTHS, odpoved na tuto otazku veru nevidim.

mam uplne normalny seriovy benzinovy motor, 1.6 16V okolo 120-130 koni. mam ale k nemu dost neseriovu prevodovku (5kv@5000rpm@104kmh), ale to je myslim uplne nepodstatna informacia. aj tak budem pouzivat total, doteraz som mal 10w50 ale asi prejdem na 10w60, horsie to snad nebude. je to ale syntetizovany olej (nie mineralka ako 10w50) tak preto ma zaujima HTHS, aby som si to vedel porovnat (cisto pre radost) s ostatnymi diester, triester a neviem akymi olejmi.

proste ma zaujima HTHS tych 2 olejov a keby uz niekto zasveteny vie, tak preco to TOTAL neuvadza. nic ine za tym netreba hladat. budem si pouzivat co ja chcem, ale ak by niekto vedel tie HTHS a to preco to TOTAL neuvadza v technickycch listoch tak s danou informaciou zomriem stastnejsi :3906:

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní