Opel Astra G - klima sa vypina

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rybar94
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.08.2016 19:19
Zdieľať na Facebook

Opel Astra G - klima sa vypina

Príspevok od používateľa rybar94 »

Zdravim..... Akurat som vymenil spojku na klimovom kompresore... Stym ze som ho vytiahol uplne von... Klimu som zapol spojka zopla a len remen zacal presmykovat a potom spojka vypla... Potom ma napadlo ze ta klima nesla asi 10 rokov tak ze ci nebude ten kompresor nejaky zaseknuty alebo nieco.. Tak som ju zapol znova. A po chvilke sa kompresor chytil a roztocil ale po par sekundach sa vypol.. A tak je to stale... Zopne ho a po par sekundach ho vypne.. Je to tym ze je klima prazdna alebo je problem inde? Astra g 1.6 16v
brona76
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brona76 »

aj sa cudujem,ze ti vobec zopne.je tam predsa snimac tlaku,ale ked pises ze sa zopne,sekne a smyka remen tak je vadny kompresor.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

podla mna s prazdnou klimou by to zopnut ani nemalo
rybar94
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.08.2016 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rybar94 »

ide o to že remen šmykal iba prvy raz... ako to bolo zaseknute alebo čo.... druhy krat ked som to zapol tak chvilu bolo zaseknute ale kompresor za rozbehol a potom sa klima vypla... dalšie pokusy ked som ju zapol tak kompresor už pekne bežal... tiež mi je divne že sa klima zopne na par sekund aj ked je prazdna.. ale zistil som že mi diagnostika ukazuje dve chyby

pushing blower motor - malfunction
external series resistor - open circuit

tak či tieto chyby nemožu mať stym nejaky suvis.. ešte som skušal či sa ventilatory zapnu ked pustim klimu... ani jeden sa nezačal točiť... tak neviem
brona76
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brona76 »

vyber kompresor,vylej stary olej,na stitku kompresora je napisane aky a kolko tam ide,ked nie tak 1dcl,nalej,natlac klimu a vyskusaj.nic ine ti neostava.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

keby sa zasekol kompresor natvrdo, tak ten remen ani nepohne, smyka, alebo ho lahko pretrhne - to sa stava. Ale nedaj to hned naplnit mediom, najprv treba natlakovat a pozriet trebars dusikom s fluorescentom, samozrejme len v pripade, ze vobec pojde odvakuovat - mozno tam je defekt, ze nepojde ani urobit vakuum a dobre popozerat, ci vsetko tesni, vymen odvlhcovac...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak kompresor zopne a vypne klima je prazdna.spravilo mi to niekedy raz niekedy sa to zopakovalo aj 5x za sebou a pototm koniec uz nezoplo.mne tak robilo mondeo maji.pritom este v marci klima sla.napln som nemal 670gramov max sa tam natlacilo 700g podla nalepky.trubky chladic vsetko bez porov ako nove no napln nebola ale ventilatory sa zapli.ak ti nejdu ventilatory chyba bude tam znamy mal podobny problem nieco s ventilatormi astra H.ak klima nesla 10 rokov skus ich rukou pretocit ci sa vobec tocia ci sa nezadrhava.mali by ist lahko.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných