VW Jetta - centrálne zamykanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

VW Jetta - centrálne zamykanie

Príspevok od používateľa delong »

Hľadám radu alebo schému centrálneho zamykania pre VW Jetta 1,6 TDI 77kW r.v.9/2012 kód motora CAYC .
CZ nezamkne pravé predné dvere stále ale po zaistení detskej poistky sú zvonka dvere potom zamknuté. Po odomknutí DO ich už otvorí .
Zadné ľavé dvere zas neodomkne len niekedy aj na 30 pokus. Ostatné dvere zatiaľ fungujú.
Rozobral som ľavé aj pravé predné dvere konektory vo dverách a premeral som všetky káble v husom krku k RJ . Všetky vodiče OK ani v husom krku nie sú zlámané . Nemám zapojenie konektora 7 pin v zámku takže neviem premerať a odskúšať zámok OEM (5K1-837-016-C-OEM-10-11-13-14-/131532075843). Diagnostika nehlási žiadnu chybu . Na prístrojovej doske po vytiahnutí kľúča zo spínacej skrinky hlási len displey SAFE - RESPECT .
Mám podoztrenie skorej na mechanickú závadu zámku čo je fakkt nevídané u 4 ročného auta . Nestretol sa niekto s takou závadou?
U IV-kového Golfa zámok nebol problém rozobrať ale u tohto auta zatiaľ neviem či je to to isté .
Ďakujem.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

a potrebujes to? Mozes otvorit zvnutra, kolkokrat uz len chodis so spolujazdcom. Usetris si starosti.
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Ahoj,schému nehladaj lebo ti bude k ničomu,daj tam druhý zámok ktorý funguje a budeš mať po probléme,tie to perličky sa stavajú ako pri starších tak aj pri mladších ročníkoch.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak, tak, vymeniť zámok, prípadne ako som sa dočítal na českom VW fóre, prepájkovať spoje na plošáku zámku, vraj to zvykne robiť studený spoj.
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delong »

No pôjde nový zámok ale tá cena :trunk: . Starý zámok pôjde na experimenty . Len je otázka koľko vydrží ten nový čo tam dám . Keď pôvodný sa dožil ani nie štyri roky :3c90: .
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď nemusíš kupovať u toho čo predáva najdrahšie.
Ja som už na mojom aute postupne vymenil už 3 zámky na rôznych dverách, nechápem čo vo VW robili, že sa tak kazia, zatiaľ všetky tie vymenené držia. Po výmene som nemal chuť a čas s tými pôvodnými niečo robiť, možno sa k nim niekedy dostanem, potom dám vedieť.
Ja som zámky kupoval u týchto: http://www.pietro-eshop.cz/sk/katalog/k ... /_strana=1
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Cena za nový zámok nieje katastrofa,ber na pamäť fakt - ak ti niečo zmizne z auta z dôvodu otvorených dverí či to bude zato stáť.
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delong »

Ale tu majú len na staršie autá to to je ročník 2012 .
Škoda vW to je klasika zámky stále odchádzajú . To je choroba tohto koncenu . Tým inžinierom čo to vymysleli by som dal do smrti vymieňať len zámky na dverách :4090: .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak si zvládol zámok G IV tak sa môžeš pokojne pustiť aj do tohoto.Čo by som ti doporučil je vyradiť v kódovaní funkciu sejf lock,tj dvojité zamknutie.Väčšina otvorení zámku prinesie sklamanie v tom zmysle,že nenájdeš za ten svet v čom spočíva chyba.X ráz boli napr nádherné všetky mikrospínače,motorček,dráha s klzáčikom,všetko ako z rozprávky.na čo odpoveď nie je,je razancia roztočenia motorčeka,kedže na tom je závislý záber odstredivej spoječky a teda aj včasný dobeh celej dráhy.Niektoré zámky po skladaní (logicky namazaní) chvílu poslúchali,a neskôr sporadicky zablbli.Skusim pozrieť tú schému,to sa vždy zíde a riaď sa vlastnou potrebou.
Takže tu je
[img]https://s4.postimg.org/3rd4bj7jd/jetta_centr_l_dver.png[/img]
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delong »

Moc krát ďakujem za schému takto viem aspoň bez rozobratia preveriť funkciu zámku .
Zámok pre Golf IV ,Octáviu som mal nespočetne rozobratý a zložený ten my nerobí problém. Výmena mikrospínačov je už len hračka.
Tie nové až tak nepoznám. Veľakrát natrafím na montáž s plastovými nitmi. To vie potešiť :d :D . Chápem že vo výrobe je to rýchla a jednoduchá záležitosť ale s toho sa potom stáva neopraviteľný diel. Kúpa nového je potom zabiják na peňaženku .

Tú funkciu SAFE lock dám zrušiť to je cenná rada :3dcline: .
Ešte raz vďaka za schému .
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 35 neregistrovaných