Kia Ceed 1.6 crdi - vypína motor počas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vitaj !


7rocna zaruka kia:
http://www.kmss.sk/Campaigns-and-Redirects/7rokov/

tu je vycuc:
http://77.247.224.52/kia7rokov/kia7rokov.JPG


VSTREKOVACE TAM NEVIDIM !!!! Zato som neskutocne rad ze OBAL PREVODOVKY ma zaruku 7 rokov a ze sa pocas tejto doby nerozpadne, respektive ked sa rozpadne tak mi ho zadarmo vymenia. To je fakt taka vyhoda ze rovno skupim celu produkciu nasledujuceho roku !!!

Ludia ludia, vy ste tak strasne naivni tajtrlici... nerozumiete tomu ani prd. Mimochodom co zostalo take velke ticho v tej teme kde som pochvalil novucicku Kiu co sa roztrepala o jedno posrate prestarnute BMW ako papierova krabica a uviedol som ze poondeny Renolt Thálija sa pri daleko vacsej rychlosti rozbila daleko menej ???

http://forum.autobazar.eu/naburana-upln ... 43898.html
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ale už daj pokoj! Obtrhali sa úchyty na plastoch a rozsypali po ceste, je tam toho...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

zaregistrovany tému o vstrekoch máš zamknutú tak ti to napíšem sem...

Ved diesel si kupoval preto aby si mesačne ušetril kopec bubákov, a keby si robil tak ako každý majitel commonrailu, že ušetrné bubáky si odkladá na prípadný servis, tak ťa nič takéto neprekvapí, skrátka vytiahol by si na drevo 1000€ a auto by šlapalo znovu ako hodinky...

Či ako to robia ostatný majitelia CR dieslov ??? Neviete ?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mp3turbo napísal:
tu je vycuc:
http://77.247.224.52/kia7rokov/kia7rokov.JPG


VSTREKOVACE TAM NEVIDIM !!!! Zato som neskutocne rad ze OBAL PREVODOVKY ma zaruku 7 rokov a
ehm, to myslis ironicky?

lebo je tam jasne napisane ze zaruka 7r/150tkm plati na motor, blok motora, sucasti motora, hlavu valcov a jej sucasti

teda - striekacka a cerpadlo je jasne zarukou kryte

dalej

rovnako je tam spomenuta cela prevodovka

tak teraz neviem...

jasne, je to biznis - ale stale je jasne, ze 7 je viac ako 2!

skusal som kukat zaruku u VW - ale pre istotu podmienky nemaju zverejnene :b: :b:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasne ze VW nema zverejnenu :)

co sa tyka toho laxneho vyjadrenia "sucasti motora", to kludne moze byt napriklad ojnica, piest, valec, ale turboduchadlo uz nie. To nie je motor. To je prislusenstvo. Ani vstrekovac nie je MOTOR.

Ci ?

Alebo vlastne ako teda ? Je vstrekovac zariadenim ktore sa bezne opotrebuva a teda sa na neho nevztahuje 7rokov mecheche ? Je vstrekovac nieco ako brzdy ktore pravidelne treba menit ? Vsetci proste vedia ze commonrailove vstrekovace nevydrzia vecne.

Ja v tej zaruke proste vstrekovac nevidim. Kto ho tam vidite tak mi pozicajte vase okuliare.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

hm, tazko povedat, na nasich firemnych sa take drahe veci nakazili..

A ziarovky mi menili na zaruku...

Podla mna by to kryte byt malo, ale aj pre taketo dovody si radsej kupujem ojazdene auta :)

inak - po 200tkm odpalit striekacku na CRDi... hm, hm to nie je veru standardne.. :41c2:

este aby som dodal - je celkom bezne, ze ziarovky a pod sa povazuju za "spotrebny" material

To samozrejme NIE JE pravda. Veci na ktore sa zaruka 2 roky nevztahuje MUSIA byt uvedene vopred v zarucnych podmienkach.
Teda aj na ziarovku v aute plati 2 roky min zaruky. Uz som to riesil aj na SEATe napr. a po troch debaty nebol problem.

Striekacky si myslim nie su spotrebny material - teda su kryte plnou zarukou.

ALE - VSETKY autorizovane servisy su kurvvy - hocako kvalitny produkt - servis u nas zakaznika vzdy dojjebe
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Yxo je bežne známe že vstrekovače sa odporúčajú meniť pri 200tkm , hmm chcem vidieť toho kto ich skutočne preventívne vymení za nové nie za repasované, bol by skutočný blázon keby preventívne vymenil diely ktoré inak fungujú za nové v hodnote takmer 1500€ v prípade piezo vstrekov aj viac a pri 6 valcoch tiež , záruka na vstreky určite nie je 7 rokov , ale iba štandartné dva, to by inak automobilka nezarobila ani na slanú vodu ak by na všetko bola 7 ročná záruka...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

tak mam novu info - podla vyjadrenia Kia:

DPF na Venga CRDI stoji 2131 € s DPH

Zaroven Kia povazuje DPF filter za diel na ktory sa neuplatnuje zaruka :zg282:


Mam za to, ze takyto postup nie je v sulade s Obcianskym zakonnikom a podam preto podnet na SOI, aby to presetrili.


Jednoznacne je teda chybou kupovat si vozidlo Kia s naftovym motorom - deklarovana rocna zaruka sa podla nich nevztahuje na velmi podstatne sucasti auta.. HARDCORE
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

este stale si myslis ze moj prispevok na ktory si reagoval "ci to myslim ironicky" bol mysleny ironicky ?

este stale si myslis ze akakolvek automobilka ti bude 7 rokov garantovat cokolvek a vsetko a to pri cene noveho automobilu 11.000eur ?

preboha ved rozmyslaj, AUTA CO STOJA DVA MILIONY KORUN NIC TAKETO [ZARUKY] NEMAJU TAK AKO BY ICH DOPRDELE MOHLI MAT POSRATE LACAKY ZA TRISTOTISIC ??????

Jasne ze vstrekovace nie su v 7rocnej zaruke, jasne ze dpf nie je v 7rocnej zaruke, jasne ze commonrail cerpadlo nie je v 7rocnej zaruke, jasne ze turbo nie je v 7rocnej zaruke !! TIETO SUCIASTKY NIE SU TAXATIVNE VYMENOVANE V TOM PAMFLETE CO SOM LINKOVAL a velky Boh ta ochranuj ked sa ti nieco z toho NAHODOU pokazi pocas 2rocnej zakonom danej lehoty, budu na teba vytahovat vsetko mozne aj nemozne len aby to nemuseli menit...


Utekaj na SOI ...


PS: a povedz im ze novucicke DPF na bmw 535d stoji 1000eur s danou v BMWcku, a zhruba 900eur vo Folcgagene na Passat. Tak si zrataj kolko na tebe Kia zaraba na suciastkach.

Super auto si si kupil. Este raz si precitaj Jerguskov prispevok uplne navrchu tejto strany.

UZ SI POCHOPIL ???
zaregistrovany
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 09.01.2012 20:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaregistrovany »

nazdar mudrlanti a hlavne ivko1 - diesel som si kúpil hlavne preto aby ked potrebujem aby to tahalo do kopca napríklad tak aby to tahalo a to tak aby popri tom mi nezozralo este aj trávu okolo cesty, plus kopec dalsích vecí, ktoré ta nemusia zaujímať...pochopil?
K tomu problému s vypínaním motora...vymenené dva fungel nové a dva pouzivane vstreky plus fungel nové cerpadlo a to všecho pouze jen za cca 350 ecek. Aj s robotou..komplet so vsetkym.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ako zadarmo...
zaregistrovany
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 09.01.2012 20:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaregistrovany »

jo, ale nemuselo to byť...
martinmot
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.08.2016 16:19
Zdieľať na Facebook

šklbanie motora / vypínanie turba KIA CEED SW 1,6 CRDI 85 KW

Príspevok od používateľa martinmot »

Ahoj, pred istým časom som mal problém s mojou Kiou CEED sw 1,6 crdi 85 KW mi pri jazde v meste - 4 predovovy stupen cca rychlosť 70 km/h trhalo motorom. Mimo mesta to vobec nerobilo. Radili mi že to je eger, potom vztreky, další turbo. Zašíel som do autorizovaného servisu a nakoniec to nebolo ani jedno z vyššie spomínaných ale zanesená pumpa paliva. Vo vnútri bolo cca 1 cm nánosu to zapchávalo sitko vo vnutri a tym padom nebol dostatočný tlak paliva. Pár krát pri predbiehani mi vyplo aj turbo. Odkedy to vyčistili, auto lepšie ťahá a problem zmizol.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných