Hyundai i30 - skúsenosti s LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalmucha
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 04.08.2015 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalmucha »

cez vikend som si to dal v hlave do poriadku akoby co bolo dobre, tak som sa rozhodol, ze do toho idem. Obvolam par servisov a uvidim kde si to dam robit, vam kde robili?
juraj181
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30.03.2014 17:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj181 »

Niekde v Holandsku :2f93:
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

obvolaj. Bude to tak najideálnejšie a hlavne budeš mať informácie o plyne z prvej ruky, od ľudí ktorí s tým dennodenne prichádzajú do kontaktu a vedia ako sa veci majú. Mne robili plyn v pezinku, ale tých servisov, kde montujú plyn je po slovensku už celkom dosť. Takže kde chceš ísť, čo sa ti zdá najvýhodnejšie tak tam choď..
michalmucha
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 04.08.2015 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalmucha »

niekde v Holandsku? :41c2:
vies mi prosim ta povedat ako dlho si tam cakal na termin, kedy by si mohol auto doniest a ze by ti to urobili?
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

michal prosím teba, nájdi si nejaké iné fórum.
Ty sa zrejme aj tak ešte pol roka budeš rozhodovať kde, aké, ako, za koľko .... ?
A čo sa týka Holandska, juraj ti chcel naznačiť na tvoju múdru otázku, že si kúpil auto z Holandska, kde aj predtým bolo do neho plynové ústrojenstvo namontované.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

michalmucha a ďalších jeho sto alter ég (ktorých najväčšia koncentrácia je v tejto téme) mali už dávno byť zmazané. Ale kým, že?
juraj181
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30.03.2014 17:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj181 »

michalmucha : Wilz to pochopil správne .
Mám Chevrolet Evandu, pôvodom z NL v nabúchanej výbave. LPG bolo namontované od novoty. Auto má 250t a motoricky je vo výbornom stave. Na LPG systéme nebolo nič menené, pred 80t tam ktosi vymenil filtre, ja som ich odvtedy nemenil (hambím sa za to) a pár hadičiek vedúcich do reduktora. Všetko je tam 11 rokov staré a zatiaľ to funguje bezchybne :28b7: (3x klopem!), čo svedčí len o tom, že v NL LPG robiť vedia.
Systém je Koltec (Necam), vstrekovače Valtek a všetko sa dá zohnať z Poľska za bagateľ. Jedinú starosť mi robí RJ, elbo to už nenastaví ani páb Boh :d :D
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

no páb to asi nenastaví, ale neboj sa, sú na Slovensku páni mechanici, ktorí si poradia si všetkým.
Sám som mal z Holandska auto na plyn, je fakt že pri jedinej poruche ktorá sa vyskytla s tým nechcel mať nikto nič spoločné, lebo pravda meniči ten systém nepoznali a čo si budú prirábať robotu, ale nakoniec jeden premýšľajúci opravár na to došiel, bola to maličkosť.
michalmucha
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 04.08.2015 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalmucha »

asi nie je na skodu, kupit hned auto z lpg od novoty. Ja ked som kupoval auto tak som dako neriesil spotrebu ani nic okolo toho a asi to bola chyba, pretoze teraz mam pocit, ze neustale mi len do auta tecu peniaze nikde inde. Dnes idem obvolat par servisov, co som na nete pozeral, tak uvidim co to povie..
matolajco
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.05.2016 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matolajco »

Michal mozem ti povedat ze ani lpg od vyroby nemusi byt bezchybne. Kamarat tak kupil punto v lpg a velmi nadaval. Kazdu chvilu chodil s nim do servisu, ze nieco tomu je. Pri lpg je velmi dolezita montaz. Aby montaznici vedeli co robia aby boli skuseni. Ja som rok dozadu bol dat montovat sestre do touarega plyn a moj nazor je ze netreba s tym otalat a vahat. Je to zbytocne.
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

myslim ze s tym by mal clovek ratat. Auto nevydrzi na vzdy bezchybne a bez udrzby. Aby auto dlho fungovalo bez problemov tak je potrebne ho udrziavat. Je jedno ci je to plyn, benzin alebo co. Na touarega plyn? to bol este nejaky z tych starsich co mali taku vyssiu spotrebu?
matolajco
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.05.2016 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matolajco »

tak rok vyroby to malo ak si dobre pamatam 2003. Motor celkom silny na to, ze si ho zena dobrovolne vybrala a kupila, ale tak to uz je jej vec. Casom prisla na to ze by mohlo zrat aj menej, tak preto som ho vzal na prerabku. Sice bola nesvoja z toho ze musi do prerabky dat peniaze ale stacilo jej vysvetlit za aky cas sa jej to vrati
salamander8
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28.10.2014 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salamander8 »

2003? to malo aku spotrebu? ta pociatocna investicia je do plynu potrebna. Bez nej to nejde. Neda sa hned jazdit a setrit bez toho aby clovek do toho nejake peniaze investoval
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

Tak to je mozne, to jedlo nejakych desat litrov nie? Lenze ide o to aby si to clovek uvedomit, Ze ked do toho tie peniaze da tak sa mu vratia. Aj ked niektori mam pocit, ze to nepocitia pretoze to co usetria na palive minu rychlo niekde inde
michalmucha
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 04.08.2015 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalmucha »

Matolajco je mi to jasne - vsetko ma svoje muchy. Ale tak co s tym clovek narobi. Ja si to chcem dat urobit tak aby som sa nemusel trapit s nicim dlhsiu dobu. Servis mam uz vybraty, tak uz len vyckat na termin prestavby.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných