Moto helma

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ciprin
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20.09.2010 22:06
Zdieľať na Facebook

Moto helma

Príspevok od používateľa ciprin »

Zdravím všetkých, chcem poradiť z helmou. Všetky články som našiel staršieho vydania. Takže čo by ste doporučili za integrálu lacnú, bezpečnú,tichú? Moja predstava do 250 eúr a najlepšie neónovo zelená, alebo aspoň časť. Mám odklápaciu od AGV ale je mi veľká a nemá sl. clonu. Dočítal som sa že sú aj lacnejšie helmy dosť kvalitné. Ďakujem
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Asi Schuberth, potom sa chváli Scorpion Exo, inak to je dnes všetko čínsky klon a prilbu serioznej značky je normálne problém kúpiť
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Do tej ceny neviem či Schuberth-ku kúpi, ale na tú značku som iné ako chválu nepočul. Asi preto je taká drahá. Scorpionu má kamoš, predtým mal Nolan, ale s tou Scorpionkou je spokojnejší. Ja mám Nolan N87-ku a je v poho. Je to talian a za tú cenu (dajú sa tuším kúpiť už za 190e) je to super. Ja som s ňou spokojný. Predtým som mal čínsku streetfighteru ale garantujem že viac do číny nepôjdem nech má akúkoľvek výbavu za akúkoľvek cenu.
ciko75
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 11.12.2010 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciko75 »

Skús sa pozrieť na GIVI X 09
eerl
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 25.04.2008 09:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eerl »

Ja mam schuberth c3, v louise ju mali za cca 350e.
Musim ju ale dat prec, pretoze ma tlaci na ucho a mam tam neustale zapaly nesposobnene prilbou.

Do 250e by som pozrel nieco od HJC.

Musi ti hlavne sediet, vzdy je lepsie mat lacnejsiu priblu co ti sedi ako drahu ktora ta tlaci.
ciprin
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20.09.2010 22:06
Zdieľať na Facebook

Helma na motorku

Príspevok od používateľa ciprin »

Najhoršie že keď napredajni sedí na hlave a po chvíly to nie je ono. Mal som nájdenú AGV ale dočítal som sa že sú hlučné a Shark má problém zo zatváraním plexi. Samozrejme v mojej cenovej relácii. Priznám sa že dať za helmu 350€ je preňa veľa. Preto hľadám skúsenosť na priamo na určitú helmu.
adrian0026
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 05.04.2008 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrian0026 »

HJC mám, nie integrálu ale vyklápačku. Za tie prachy (200) spokojnosť. Netečie do nej, nefučí, hukot až od cca 140 km/h. Ale hlavne mi sadla a pre mňa dôležité, má vybratie na dioptricke okuliare. Druhá sezóna používaná.Skús kuknúť aj na motoride.sk
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prilba musí sedieť, s tým sa nedá nesúhlasiť, ale vyskúšať je to možné jedine na výstave, ponuka v obchodoch je biedna, predáva sa hlavne to lacné...

My máme trebars aj Suomy a švagor si nesťažuje. Tak isto Bell, ktorá sedí mne výborne za to švagrovi nie

Treba sledovať akcie, ja som kúpil trebárs bratovi novú Lazerku v UK v prepočte za 60€ a u nás som vtedy našiel najnižšiu cenu 170€. V takomto prípade aj má zmysel risknúť kúpu, ale človek tam musí zasa niekoho mať aby ho poštovné nezožralo.
V UK pri výpredaji majú skrátka trochu inú predstavu o zlave.
ciprin
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20.09.2010 22:06
Zdieľať na Facebook

Helma na motorku

Príspevok od používateľa ciprin »

Máte skúsenosti z helmou Bell?
ciprin
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20.09.2010 22:06
Zdieľať na Facebook

Helma na motorku

Príspevok od používateľa ciprin »

Ivko1 máš aj kontakt na shop v UK? Vďaka
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja kupujem len cez Ebay, kde vešajú svoje ponuky aj kamenné obchody.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

O tých Sharkoch som tiež dačo počul, myslím že mali nekvalitné uchytávanie plexi, to praskalo alebo niečo také
[img]http://i.ebayimg.com/images/a/(KGrHqQOKiYE3lCCOq3SBN7U!PCpTw~~/s-l500.jpg[/img]
marijko
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 26.09.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marijko »

Mám HJC IS17, má slnečnú clonu a v balení aj PIN-LOCK. Kúpil som ju v PL v kamennom obchode minulý rok za cca 150 eur. V testoch za tú cenu najbezpečnejšia prilba. Neviem či je hlučná - s inou som ešte nejazdil ale na dlhšie jazdy používam štuple do uší 3M a super. Môžem poradiť obchod, celkom slušný výber aj veľkosti asi 20 km od hraníc (sev. slovensko - Orava).
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ja osobne jazdievam pomenej, ale ked uz sadnem idem aj 300km denne. Mam prilbu od AGV a nemozem povedat krive slovo. Ma predpripravu na Intercom, lahko pratelny potah (nemusim s kuklou) a co sa tyka výmeny plexiskla tak je to velmi jednlduche a rychle. Takže s tym nestracam cas. AGV K-5
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Ja som tak ako pise Ivko vystihol na Ebay dobru cenu na prilbu Caberg Ego Ultralight.
Myslim, ze je to tiez jedna z takych znaciek tej strednej triedy. Mna vysla nejakych 130 EUR tusim aj s postovnym z UK na SK.

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných