Kúpa auta z čiastočne nečitateľným Vin

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petrinqo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.08.2016 09:27
Zdieľať na Facebook

Kúpa auta z čiastočne nečitateľným Vin

Príspevok od používateľa petrinqo »

Dobrý deň prajem,

Mám záujem o jedno autíčko z Vin číslom na ráme ide o LR Discovery 2. Problém je v tom že ma cca 2 písmena nečitateľné (čiže nečitateľné vin) Auto sa mi páči aj by som ho kúpil len ako to spraviť aby som sa nedostal do problémov? Neviem či tomu dobre rozumiem. Keď by ho pán na mňa odhlásil a ja by som prišiel na obhliadku tak by mi ho neprihlásili(problém). O nové pridelenie Vin môže požiadať iba držiteľ alebo vlastník vozidla.
Neviem či napíšem somarinu alebo nie. Keď by pán dal mňa ako držiteľa vozidla on by ostal vlastníkom tak by som si to mohol spraviť? Samozrejme do kúpnej zmluvy by sme dali že po pridelení nového vin ideme auto odhlásiť na mňa.

Samozrejme najideálnejšie by bolo keby že si to terajší vlastník spraví sám.

Toto napadlo mňa, skúste mi poradiť ako by sa dalo z toho inač vykľučkovať.

Ďakujem za Vaše reakcie

S pozdravom Peter.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie najidealnejšie - ale jediná možnosť. Tiež mám také auto a ak do najbližšej STK nepožiadam o pridelenie náhradného vinka tak auto skočilo + ešte problém na šrotovisku. Vin číslo je totiž to jediné čo musia kontrolovať a FOTIŤ pri recyklácii auta.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

s takymto autom si narobis iba zbytocne problemy. Keby som bol na tvojom mieste tak dam ruky od toho prec a hladam dalej.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jediná jedna možnosť je že všetko zariadi pôvodný majiteľ ,tj požiada a nechá prideliť nový identifikátor.Pôvodný sa bude iba zhoršovať,to je stejne iba zdroj problémov do budúcna takže riešiť to treba všelijako.Aj ja by som dával ruky preč,ale pre iné.Kde je odkorodovaná jedna časť,tam bude korózie aj inde statočne a je naivné si myslieť že 3 mm hrubé plechy podvozku neprehrdzavejú naskrz.Ide to zvnútra,keď sa už prehryzie že to vidieť,je to cibulová šupka.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

zazil som to v 90-tych rokoch, kedy s tym nebol ziaden problem, dokonca, som sa nebal kupit auto s necitatel.vin. Dnes by som to tak uz nerobil, aut je vela, a seriozne by bolo, aby poziadal o zmenu a nove vin terajsi majitel, celkovo to ide rychlo a ty potom kupis s prerazenym a prepisanym vinkom. Ja by som to uz na seba nebral.
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

ja robim vo firme na spracovanie aut 9 rokov a v zivote sme VIN nefotili...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Firma Zelkov N.Z. dokonca bol aj taký ochotný že mi ukázal vykonávací predpis MDPT , platí to od toho dátumu ako sa zmenil aj recyklačný poplatok. Inak to isté mi potvrdili aj zo Žiaru n Hronom, Ecoqelet sa to tuším volá.Fotia a nahrávajú to do nejakej databázy.
Ja požiadam o náhradné vinko , lebo to nie je až tak náročné a vyjde to do 100eur.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
petrinqo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.08.2016 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrinqo »

Ďakujem za reakcie. Budem mu to tak volať že nech si to dá dokopy on.

Myslím si že to stojí viac ako 100€ lebo len na KO musíš ísť 2 krát(pred zaslaním žiadosti a potom po vyrazení vin) plus STK a neviem aký je poplatok tam kde razia tie čísla.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Zo zákona musí mať auto čitateľné 2 VIN kódy. Discovery2 ich má 3. Ten na ráme je čitateľný málokedy, doležité je že je čitateľný štítok pod prednou kapotou a pod predným sklom. Tiež som tak kupoval pred mnohými rokmi. Na základe toho sa potom dá vybaviť vyrazenie nového no ja som to nikdy neriešil a STK robím bez známostí pravidelne.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

petrinqo napísal:Ďakujem za reakcie. Budem mu to tak volať že nech si to dá dokopy on.

Myslím si že to stojí viac ako 100€ lebo len na KO musíš ísť 2 krát(pred zaslaním žiadosti a potom po vyrazení vin) plus STK a neviem aký je poplatok tam kde razia tie čísla.
Keď si otvoríš stránku MDPT a PORIADNE prečítaš zistíš že na KO ideš len kvoli vyrazeniu čísla celkom nakoniec.
Píše sa tam ...... priložiť protokol z KO alebo STK s potvrdením nečitatelnosti VIN, obehol som si to osobne a na stk ti to spravia ako zvláštnu kontrolu za 6 eur , potom už len poplatok 20 eur na ministerstve a pošlú ti nové vinko . V každom kraji máš jednu presne určenú KO ktorá ti ho tam vyrazí.
Neviem kolko pýtajú za naklepanie čísla ale tipujem že do 50eur.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
petrinqo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.08.2016 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrinqo »

Cital som to. Prepac nejdem sa hadat. Mas prilozit protokol z KO ktory je platny 15 dni alebo nejak tak... a od stk. Tak mne z toho vychadza ze prv musis ist na KO. Aby si protokol mohol zaslat so ziadostou na ministerstvo. A potom ked ti pridelia vin ides do tej specializovanej KO kde ti to vyrazia znova. Cize ides tam 2x. Ja to chapem takto.
petrinqo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.08.2016 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrinqo »

Acon napísal:Zo zákona musí mať auto čitateľné 2 VIN kódy. Discovery2 ich má 3. Ten na ráme je čitateľný málokedy, doležité je že je čitateľný štítok pod prednou kapotou a pod predným sklom. Tiež som tak kupoval pred mnohými rokmi. Na základe toho sa potom dá vybaviť vyrazenie nového no ja som to nikdy neriešil a STK robím bez známostí pravidelne.
Neviem ten zakon nejako najst. Vies mi poradit ako to hladat?
michalmucha
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 04.08.2015 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalmucha »

ja by som bol za to aby to majitel povodny vybavil aby ty si s tym nemal starosti aj ked moze si povedat ze riesit to nebude ze radsej to preda niekomu komu to vin vadit nebude.. tazko
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

petrinqo napísal:
Acon napísal:Zo zákona musí mať auto čitateľné 2 VIN kódy. Discovery2 ich má 3. Ten na ráme je čitateľný málokedy, doležité je že je čitateľný štítok pod prednou kapotou a pod predným sklom. Tiež som tak kupoval pred mnohými rokmi. Na základe toho sa potom dá vybaviť vyrazenie nového no ja som to nikdy neriešil a STK robím bez známostí pravidelne.
Neviem ten zakon nejako najst. Vies mi poradit ako to hladat?
Neviem, mne to povedal policajt pri kontrole údajov pred prihlásením. Hladal som VIN na ráme, lebo pred tým som mal tiež Disco2 a on ma zastavil nech to nehľadám, že zákon káže 2 a tie tam boli.
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

oco13 napísal:Firma Zelkov N.Z. dokonca bol aj taký ochotný že mi ukázal vykonávací predpis MDPT , platí to od toho dátumu ako sa zmenil aj recyklačný poplatok. Inak to isté mi potvrdili aj zo Žiaru n Hronom, Ecoqelet sa to tuším volá.Fotia a nahrávajú to do nejakej databázy.
Ja požiadam o náhradné vinko , lebo to nie je až tak náročné a vyjde to do 100eur.

ja robim v Ekoqelete, a u nas na centrale v Hliniku nad Hronom sa VIN iba kontroluje ci nie je menene atd, ale na vykupniach maju mozno ine pokyny

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 17 neregistrovaných