Auto pre max. 4 t náklad

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wliw
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.11.2006 11:15
Zdieľať na Facebook

Auto pre max. 4 t náklad

Príspevok od používateľa wliw »

Zdravím Vás.

Chcel by som Vás poprosiť o radu. Do firmy potrebujeme auto na rozvoz vriec, ktoré su ukladané na 1 euro paletu s hmotnosťou 1t.

Naivne som začal kukať dodávky do 3,5 t a zistil som, že keby som viezol len dve palety, už som preťažený.

Viete mi niečo poradiť ? Alebo je dodávka do 3,5 t, kde odveziem aspoň 2 t ?

Za info ďakujem ...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

No, už to, že chceš voziť 4t a pozeral si dodávky do 3,5t. Čakal si že budú napustené héliom a ten 4t náklad by to zrovnal na 3,5t?
4t by asi odviezlo Iveco Daily 7,5t
N.M.
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 18.01.2010 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa N.M. »

Dnešné dodávky ledva ledva odvezú 1t, aby si nebol preťažený...to myslím s plnou nádržou + vodič + nejaké tie veci čo sa bežne vozia v aute...môže tu ktokoľvek tvrdiť, že jeho dodávka uvezie 1500kg, že má v TP napísanú nosnosť napr. 1460kg a podobne..

.realita na váhe je iná a netreba zabúdať, že pri váženi sa zohľadňuje aj rozloženie nákladu na nápravy podľa zaťaženia...

Reálne teda pri tvojoj potrebe voziť 4palety a 4 tony, ďaleko prekračuješ aj možnosti vozidla do 7,5t celkovej hmotnosti, keďže tieto vozidlá majú nosnosť okolo 3 - 3,3t.
Takže ti zostáva len možnosť, nejaké vozidlo okolo 9-10t celkovej hmotnosti, ktoré ti tvoju požadovanú hmotnosť aj reálne odvezie bez preťaženia.

Ešte ma napadlo, nové Iveco Daily ktoré sa robí vo variante 7,2t, v prípade ľahkej valníkovej nadstavby s kratším rázvorom, by si mohol dosiahnuť nosnosť blížiacu sa k 4t. Ale to sa bavíme o novom vozidle, kde bude cena niekde úplne inde....

Ak ti nič z toho nevyhovuje tak je jednoduchšie využiť nejakého dopravcu a ušetríš si kopec starostí....a nemusíš riešiť či vezieš 1, alebo 4 palety....ale ty asi potrebuješ mať svoje vlastné auto....no to rozhodovanie asi nebude ľahké....

Okrem toho si naštuduj čo všetko ti treba ak chceš mať vozidlo nad 3,5t....ak to nevieš nájdi si nejakú tému a uvidíš...čaká ťa zopár "príjemných" vecí....ale to už je na inú tému....

Toť vsjo z mojej strany....
Kocman85
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 27.11.2008 20:43
Bydlisko: HE + KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kocman85 »

Vaša firma by mala osloviť logistické spoločnosti a nechať si vypracovať cenníky pre rozvozy od 1000 kg do trebárs aj 10000 kg. Sú špedičky, ktoré denne vedia odoberať tovar a do 24 h ho máš na opačnom konci republiky. Vyzdvihnutie / doručenie hydraulickou plošinou nie je problém. Doručenie si vieš overiť online aj z telefonu.....no worry no problem. Nech sa vaša firma venuje podnikaniu, ktorému rozumie a prepravy nechajte iným.
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

pozri si IVECO veľké ako dodávka a nosnosť 5-6 T.
Iveco ich robí do3,5 t a aj nad 3,5t ten istý typ vozidla.
Záleží na otypovaní.
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných