VW Golf V , 103 kw - vysoka spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak by nejaké realne dáta mal , nebolo by ich tu dobré uviesť? Odzačiatku je táto téma zo strany zadávatela možno , zdá sa mi, asi a palubák. Objektívne nevyjazdil ani jednu nádrž podla dotankovania. Stačí aby ten čo mu auto predával sa trocha rýpal v nastaveniach palubáku a je mimo nakomplet. Ja som na dieslovom aute začal skúmať spotrebu po odjazdení 50t km.
Takže z môjho pohladu laika ale s 30ročnou praxou je toto hodne hlúpa téma.
:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

svata ty prostoto - tito nasi trvali setrilci... vecna tema, len inak zaobalena.Nestaci, ze nic nebucha, taha, nedymi, ide ticho, na diagnostike bez zavad....este chyba, ze nejde 140-tkou za 4 litre.... a ked sem v zachvate strachu, ze co ukazuje palubak, zada niekto takuto temu, tak naserie za minutu asi tisic ludi a lubo mu tu este prihodi /aby ho porazilo/, ze sa da aj pod 4 litre.... na taketo temy ja tvrdim, ze treba este jedneho blbuvzdorneho a to je ten, co tomu vsetkemu aj uveri... ostatni sa na tom len smejeme !!! Samozrejme, ze aka otazka, taka odpoved, ale vela z nas sa tu snazi, aby ti ludia nezomreli na sok z toho, ze palubak ukazuje spotrebu 6,2 litra a ze mnozstvo aut tak jazdi a je to v poriadku, hlavne aby boli techicky O.K. A ze sa netreba strachovat o spotrebu po prejdeni par km. A prirodzene, ze takato tema je vzdy velkou prilezitostou pre vsetkych na futbal a to je - kopnut si do zadavatela. K tym aglomeraciam by som doplnil, ze k tomu patri aj uplne ina mzda ludi, co sa vozia napr. v Tokiu a skus si tam dat slovak kavu za 10-50 euro...su aj on-line web kamery, tak si mozete pozriet, v com tam ludia jazdia. Takze, ak mas obavy, daj diagnostiku a dobry mechanik ti to skontroluje....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Otázka by bola perfektná,a určite nesmierne pozorne čítaná ak by bola riešená tak ako sa patrí na technickú tému,hlúposti nabok a rozoberú sa okolnosti,čo a ako vplýva na spotrebu.Reč údajov a čísiel,reálnych údajov,reálne podložených meraním atd.A ak si človek uváži,ako by takáto téma vyzerala,okamžite má jasno že to je nereálne.Nereálne preto,že spotreba sa nedá riešiť inak,než cez technický stav (a ešte zohladňovať daný motor)cez vonkajšie vplyvy ale aj vplyv vodiča.To má šancu ako kniha,nie ako téme diskusie.
Je tu téma na logovanie,v princípe dáva šancu sa najrýchlejším spôsobom dozvedieť ako to s mojím motorom vyzerá dnes,ako som sa zmeniť či pohoršil a rok dva tri.Človeka oklameš,ale neoklameš čas.Už zrovnanie časových jednotiek a porovnaním z iným tým istým motorom,vela napovie či motor stráca z kondície.
Tie možnosti sú doslova zadarmo kedže VCDS na grupu je otázka 20-40 e.- a poskytuje prekrásny servis.Ale aj tu úraduje obrovská šlendriánskosť,skoro nechuť používať rozum,zamyslieť sa atd.
Príde mi log,a ja pozerám a premýšlam čo teraz.Žiadna zmienka o tom kolko nás v aute bolo,či som to auto hnal do kopca alebo po rovine,s vetrom v chrbte či nie (preto sa má logovať tam aj späť) či za posledný rok boli nafúkané gumi a či tam nie sú úplne iné než patria....to by si jeden obúchal vlastnú hlavu ako vie byť jeden ľudský softvér vypnutý.
Ak by sa téma točila o veciach ktoré zmysel dávajú,ktoré poučia,s ktorými sa dá porovnať naša vlastná skúsenosť,meranie atd tak by sa tému oplatilo živiť.Skončila by síce na tretej strane utopená v blbostiach,ale to je u dané pomerom voličov vládnej strany,tam som bezmocný.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných